• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nesvítí světla a svítí kontrolka dobíjení a airbagů

LasČudlas

nový člen
8
Mazdar všem,

Vlastním Mazdu 6 GG 2.0 108 kW 2007 a včera mi během jízdy mi přestala svítit potkávací světla (xenony) a rozsvítily se kontrolky airbagu a dobíjení a přišlo mi, že lehce ubral jas palubní desky. Naštěstí bylo ještě trochu světla. Ihned jsem zastavil na bezpečném místě otevřel kapotu a šel zkontrolovat jestli se nedrbnul alternátor, ale ten běžel. Při nastupování jsem si všiml i méně svítících žárovek interiéru. Poté co jsem vypnul motor a znovu nastartoval, vše bylo opět v pořádku.

Dnes jsem navštívil servis a změřili mi alternátor, ten je v pořádku a baterie rok stará. Další možná příčina by prý mohla být zoxidované kontakty na přístrojové desce.

Nemáte prosím někdo radu, či jste se dokonce s tímto problémem nesetkal?

Díky.
 
Mazdár,

UPDATE

Od posledního incidentu v lednu se mi to již nestalo, takže to přikládám za vinu povětrnostním podmínkám a možnému zkondenzování vody někde v kontaktech.

Uvidím během příští zimy, jestli nějaká bude :)
 

Podobná vlákna

Back
Top