• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Ochrana karosérie a disky na zimu

Bimko27

nový člen
6
Ahojte,

ako nováčik na fóre by som sa vás ostrieľaných majiteľov 6tiek rád opýtal pár vecí. V decembri ma čaká nová 6 2.5 G194 Takumi Plus. Každý deň na ňu myslím a neviem sa už dočkať. Nedalo mi to a začal som snoriť fóra kde sa zase riešil tenký lak na mazdách, čo mi spomínal už aj kolega pred niekoľkými rokmi na svojej 3ke.

Chcem sa teda spýtať, je naozaj ten lak tak tenký? Platí to aj pre "prémiové" laky ako Machine Grey? Ak hej aplikovali ste niekto keramickú ochranu resp. niečo podobné?
Na čom jazdíte v zime? Chcem originál Mazda disky, ale k 6tke sú 19" len jeden druh, preto som rozmýšľal nad diskami z CX5 dizajn 68B, rozteč by mala sedieť, tak či to náhodou niekto takto robil. Navyše mi TPMS ventily plus matice prídu totálne predražené tak či ste kupovali niekde inde?


Diki moc za info
Vyzerá to tu byť fajn parta :)
 
Mam keramiku, pomoze proti skrabancom, ale nevyriesi tenky krehky lak. Na to idealne foliu, aspon na prednu cast auta.
 
Něco "málo" zde:

Něco o TPMS - cena cca 1000,-Kč na kolo na mnoho let:

Alu půjdou, ovšem CX-5 má o půl palce užší alu. 7J oproti 7,5J :cool:
 

Diki moc za info
Vyzerá to tu byť fajn parta :)
Pozor na ně, budou sedět, ale jsou o půl palce užší. Na originály bych se na zimu vykašlal, nejsou tak odolné, jako disky vyráběné v Evropě.
 
Ahojte,

ako nováčik na fóre by som sa vás ostrieľaných majiteľov 6tiek rád opýtal pár vecí. V decembri ma čaká nová 6 2.5 G194 Takumi Plus. Každý deň na ňu myslím a neviem sa už dočkať. Nedalo mi to a začal som snoriť fóra kde sa zase riešil tenký lak na mazdách, čo mi spomínal už aj kolega pred niekoľkými rokmi na svojej 3ke.

Chcem sa teda spýtať, je naozaj ten lak tak tenký? Platí to aj pre "prémiové" laky ako Machine Grey? Ak hej aplikovali ste niekto keramickú ochranu resp. niečo podobné?
Na čom jazdíte v zime? Chcem originál Mazda disky, ale k 6tke sú 19" len jeden druh, preto som rozmýšľal nad diskami z CX5 dizajn 68B, rozteč by mala sedieť, tak či to náhodou niekto takto robil. Navyše mi TPMS ventily plus matice prídu totálne predražené tak či ste kupovali niekde inde?


Diki moc za info
Vyzerá to tu byť fajn parta :)
Ahoj, moje zkušenost s lakem je následující: Keramika jako ochrana laku před oprýsknutí kamínkem je nesmysl. Jedině fólie. Ale ta Tě bude stát ranec., pokud si ji dáš na exponovaná místa (čumák, boky). Ale ochrání. Jinak lak je měkký a já měl první odštěpek na horní podélné hraně levého předního blatníku po třech týdnech. Pak přibyl ještě jeden a od té doby nic. Před měsícem mi mí synové trefili obloukem haubnu golfovým míčkem z nejakých 15 metrů - odrazil se pak ještě od předního okna a naštěstí nic. Lak i okno bez poškození.
Keramika je dobrá v tom, že jde pak líp auta auta odstraňovat bordel a ptačí trus.

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
Ahoj, diki moc za odpovede. Vychadza mi z toho folia, ale nemam chut investovat taky balik. Takze uvidim.

Čo sa tyka diskov, vadi nejako o pol palca uzsi rozmer kvoli pneu?

Diki moc chlapi
 
Ahoj, diki moc za odpovede. Vychadza mi z toho folia, ale nemam chut investovat taky balik. Takze uvidim.

Čo sa tyka diskov, vadi nejako o pol palca uzsi rozmer kvoli pneu?

Diki moc chlapi
Mam M3 BP Sedan 2021 a dal som si pred mesiacom ofoliovat exterier - kapotu, naraznik, A stlpiky, prednu cast prednych blatnikov, hranu predku strechy, nakladacia cast zadneho naraznika, naslap-prachy, podklucky. Interier - okolo riadiacej paky, ovladania okien. Spolu 620 €.
 
Ahoj, nejake zkusenosti, kde tu folii delaji dobre? Idealne okoli Prahy / Pribram.
Nasel jsem jinak k tomu tento clanek: https://www.auto.cz/ochranne-folie-poradime-jak-na-spolehlivou-ochranu-laku-140646
@king81 ta cena je v kontextu k tomu clanku opravdu hodne prizniva.
@TRjohny chcel som urobit nejaky kompromis. Aby to nebola palka a zaroven som ochranil tie "najrizikovejsie" miesta. Najprv som chcel len kapotu a nakoniec som sa dopracoval aj k tomu, ze mi popepili 1/3 blatnikov, tzn. od predneho svetla za vypuknutu cast. Keby som dal cele predne blatniky, tam bola cena za ne cca 230 €, lebo vznika velky odpad, koleso. Takto to bolo za zlomok ceny. Folia vyborne odpudzuje vodu a umyva sa standardne, nie je ju vidiet. Zaruka 10 rokov. Tak uvidime. Zatial som spokojny. Polep celeho auta by vyslo cca 3000 €.
 
Back
Top