• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Ochrana proti požkození auta při parkování zaviněné otvíráním dveří v těsné blízkosti

Polsonside

rodinný člen KLANu
2 392
Ahoj,
budu rád za každý nápad nebo odkaz na nějakou vychytávku.
V brzkém čase mě čeká parkování v parkovacím domě, kde hrozí požkození od ostatních při necitlivém otvírání dveří auta v těsné blízkosti, znáte to asi každý.
Přidávám první zajímavý výrobek od zdejšího člena klanu.

IMG_20181023_091104000.jpg
 
Přesně tak! Jedinou možností jsou boční ochranné lišty. Ovšem na úkor designu auta.
 
No je to pracovní parkoviště tak bych to mohl nechávat na místě

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
musíš zamakat na karmě :) ...já koupil před lety novou oktávku. Tři roky havarijko, nestalo se nic a 30.000 v kanále. Měsíc po skončení havarijka mě nacouvali do dveří u Lidlu, pak mi rusák hodil myšku a zabrzdil, takže já do něj a ještě mi to někdo před prací odřel na boku. Vše jsem platil. Asi jsem v předchozím životě smažil děcka v oleji
 
musíš zamakat na karmě :) ...já koupil před lety novou oktávku. Tři roky havarijko, nestalo se nic a 30.000 v kanále. Měsíc po skončení havarijka mě nacouvali do dveří u Lidlu, pak mi rusák hodil myšku a zabrzdil, takže já do něj a ještě mi to někdo před prací odřel na boku. Vše jsem platil. Asi jsem v předchozím životě smažil děcka v oleji
na karmu bych to nesvadel, za tohle muze evidentne ten parchant Murphy
 
Karma je zdarma? mně třikrát trefil do boku kamen od pitomce s křovinořezem, co sekal trávu ve městě blízko vozovky, od cizího auta jsem šutrem zatím nedostal.
 
Ta prostřední varianta nevypadá vůbec zle. Jen aby nějakého idiota nenapadlo s tou páskou posouvat po autě Kazdy bude hned zkoumat co že to vlastně je...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
nebudeš mít možná auto obouchané, ale časem rozhodně krásně poškrábané od těch magnetů. S Mazďáckým lakem bych to ani nezkoušel, používáme to v práci jako různé cedule a cedulky a nedokážu si představit, jak to nandavat a sundavat z auta, aniž by nevznikly mikroškrábance jako z myčky ;)
 
Poslední úprava:
nebudeš mít možná auto obouchané, ale časem rozhodně krásně poškrábané od těch magnetů. S Mazďáckým lakem bych to ani nezkoušel, používáme to v práci jako různé cedule a cedulky a nedokážu si představit, jak to nandavat a sundavat z auta, aniž by nevznikly mikročkrábance jako z myčky ;)
To máš asi recht...
 
Dříve měly auta takový vodorovný gumový pásak nalepený po celé délce vozidla. Pokud někdo nešetrně otevře dveře ve vedlejším autě, tak ty narazí do toho pásku.
Něco takového mít na Mazdě, nevím. Lepší než poškrabané dveře.
Červená metalíza je sice pěkná, ale škrábance na ní jsou velmi vidět.
BK to jeste ma, akorat plast a v barve...nicmene v dobe ruzne profilovanych dveri je ta ucinnost vic nez pochybna
1622398228069.png
 
Takový asi blbý dotaz. Řešíte nějak své auto, když třeba jedete na týden pryč? Třeba nějaké parkovací hlídaná místa nebo nějaký přístřešek? Poslední čás věčně hrozí kroupy...Otázka je na ty, co bydlí na sídlišti a nemají jinou možnost, než nechat auto u chodníku a doufat, že se za ten týden nic nestane :)
 
Takový asi blbý dotaz. Řešíte nějak své auto, když třeba jedete na týden pryč? Třeba nějaké parkovací hlídaná místa nebo nějaký přístřešek? Poslední čás věčně hrozí kroupy...Otázka je na ty, co bydlí na sídlišti a nemají jinou možnost, než nechat auto u chodníku a doufat, že se za ten týden nic nestane :)
Jeden čas, po té co mi ukradli vůz jedné nejmenované velmi oblíbené značky v Česku, jsem to řešil opravdu tak, že jsem nechával auto na firemním parkovišti, kde jsou kamery, ale není to kryté, tehdy jsem kroupy neřešil. Teď mám garáž...
Kam to schovat je asi problém. Např v Brně je pár nějakých hlidaných je

Osobně jsem to nikdy nepoužil kromě těch hlídaných u letiště v Brně a Praze. Ale pod střechou to nebude.
 
Dříve měly auta takový vodorovný gumový pásak nalepený po celé délce vozidla. Pokud někdo nešetrně otevře dveře ve vedlejším autě, tak ty narazí do toho pásku.
Zobrazit přílohu 35067

Něco takového mít na Mazdě, nevím. Lepší než poškrabané dveře.
Červená metalíza je sice pěkná, ale škrábance na ní jsou velmi vidět.
Měl jsem na Hondě Civic 9G, kde se ta guma dala dokoupit. Dokonce to bylo myslím originál příslušenství. Po nějakých třech letech bylo na té gumě vidět bouchanců víc než dost.
Když jsem pořizoval Mazdu, tak jsem hledal, jestli něco podobného není i pro Mazdu a nenašel jsem. Pravda, vzhledem k bočním liniím Mazdy je takový pásek problém a vypadalo by to asi hodně blbě. Nakonec jsem to vyřešil fólií. Mám pár ťukanců, kdy do toho někdo musel fakt vrazit a je tam malá prohlubeň, ale hlavní je, že lak drží.
 
Takový asi blbý dotaz. Řešíte nějak své auto, když třeba jedete na týden pryč? Třeba nějaké parkovací hlídaná místa nebo nějaký přístřešek? Poslední čás věčně hrozí kroupy...Otázka je na ty, co bydlí na sídlišti a nemají jinou možnost, než nechat auto u chodníku a doufat, že se za ten týden nic nestane :)
Doufám… I když jsem doma a začaly by padat velké kroupy, tak s tím na sídlišti stejně nic nenadělám. A na auto taky nekoukám 24 hodin denně.
 
No já když jsem doma tak mám v pohotovosti deky A zvažuji nákup té plachty na kroupy a vozit ji v kufru. Auto mám zatím po třech letech bez jediného sramu ale dá to fusku udržet. Plánuji si předem kde budu parkovat podle mapy a všude stojím podélně s obrubnikem.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Back
Top