• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Odpojení baterie (dlouhodobé)

Kubs

nový člen
7
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevíte na co si dát pozor, pokud chci dlouhodobě (na 2 měsíce) vyndat baterii z Mazdy6 (GL 2017)? Jedu do zahraničí a auto chci nechat v garáži a baterii dát někam do tepla, aby netrpěla v mrazech (únor - březen).
Mám obavy, aby tak dlouhé odpojení auta od elektriky nezpůsobilo nějaké problémy (smazané paměti, nastavení řídící jednotky apod.)
Možná jsem jen příliš opatrný, ale budu rád za jakékoli názory :)
 
Tak ji nech v autě a napoj na nějakou nabíječku, která má udržovací funkci. Třeba ctek mxs 5. Jakmile klesne nabití na 95%, tak ji dobije.
 
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevíte na co si dát pozor, pokud chci dlouhodobě (na 2 měsíce) vyndat baterii z Mazdy6 (GL 2017)? Jedu do zahraničí a auto chci nechat v garáži a baterii dát někam do tepla, aby netrpěla v mrazech (únor - březen).
Mám obavy, aby tak dlouhé odpojení auta od elektriky nezpůsobilo nějaké problémy (smazané paměti, nastavení řídící jednotky apod.)
Možná jsem jen příliš opatrný, ale budu rád za jakékoli názory :)
Ahoj, nestane se vůbec nic, mimo klasickýho nastavení rádia a dojezdu oken jako když jí odpojíš třeba jen na 5 minut. Klidně jí můžeš odpojit na neurčito.
 
Mi se po odpojení zvedly volnoběžné otáčky na 700. Mám je pořád vysoké, musím nechat udělat adaptaci škrtící klapky v servise.
 
Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli nevíte na co si dát pozor, pokud chci dlouhodobě (na 2 měsíce) vyndat baterii z Mazdy6 (GL 2017)? Jedu do zahraničí a auto chci nechat v garáži a baterii dát někam do tepla, aby netrpěla v mrazech (únor - březen).
Mám obavy, aby tak dlouhé odpojení auta od elektriky nezpůsobilo nějaké problémy (smazané paměti, nastavení řídící jednotky apod.)
Možná jsem jen příliš opatrný, ale budu rád za jakékoli názory :)
Dělám běžně, když jsem delší dobu v zahraničí, dobiju, odpojím mínus, jen nechávám v autě, protože v garáži je stále 18 stupňů. Nic kromě toho, co uvedl Max6 se nestane.
 
Ok díky za názory. Mám zkušenosti spíš se staršími auty, tak se raději ptám. V autě bych baterii nechal na nabíječce, ale jde o veřejnou garáž pod firmouy takže baterku musim vytahnout.
 
Back
Top