• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Olej do diferenciálu a převodovky

mikimix

nový člen
10
Ahoj. Nedávno jsme si s přítelkyní koupili ojetou Mazdu CX 5,2013, 2.0i benzin FWD. Má najeto 105k km. Budu si v ní nechávat vyměnit všechny filtry. Mám mechanika co mě dělá moje Mpsko a teď řeším, jestli do něj můžu lít ověřené oleje co mám z MPS... Jedná se o Castrol 5w40 magnatec.... a do diferenciálu Total Traxium Axle 8 80w90 a převodovky Gear GL 5 80w90. Nebo máte jiné zkušenosti ? chtěl bych tomu dát to nejlepší.
a tak mimo vlákno hodily by se mi střešní nosiče a tažné, pokud by někdo prodával na CX 5
 
 
Rád bych trochu oživil toto téma s prosbou o radu/konzultaci místní olej guru. Jde mi o olej do rozvodovky a diferenciálu - oboje dle servisního manuálu 0,45l SEA 80w-90 s API GL-5. Do všeho co můžu tak leji můj oblíbený Ravenol a tady jsem se trochu zasekl. Když jedu podle mazacího plánu ravenolu pro CX-5 2.0 AWD 118kW 2013 tak mi nabízí pouze DTF-1 (https://www.ravenol.de/en/product/g...d-antriebsachsen/ravenol-transfer-fluid-dtf-1), ale bez specifikace, kterou udává výrobce. Když hledám podle specifikace tak najdu:
Tak co bych tam měl ideálně dát když nechci olej od mazdy?
 
Rád bych trochu oživil toto téma s prosbou o radu/konzultaci místní olej guru. Jde mi o olej do rozvodovky a diferenciálu - oboje dle servisního manuálu 0,45l SEA 80w-90 s API GL-5. Do všeho co můžu tak leji můj oblíbený Ravenol a tady jsem se trochu zasekl. Když jedu podle mazacího plánu ravenolu pro CX-5 2.0 AWD 118kW 2013 tak mi nabízí pouze DTF-1 (https://www.ravenol.de/en/product/g...d-antriebsachsen/ravenol-transfer-fluid-dtf-1), ale bez specifikace, kterou udává výrobce. Když hledám podle specifikace tak najdu:
Dal bych tam MOTUL Gearbox 80W90, který splňuje tu API GL-5
 
Back
Top