• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

On board kamery a vše kolem nich

Máš autokameru?


  • Celkem voličů
    212
Mazdááár vespolek,

tak se jdu zase trochu poradit.
Zkoušel jsem kameru Nextbase 622GW, za mě super obraz 4K i aplikace v pohodě. Ale jsem zvyklý kameru poměrně často vyndavat a Nextbase má celkem silný magnetický držák a musel jsem kameru pokaždé zase srovnat. Kvůli tomu teď jedu na TrueCam H25 GPS 4K , ano tato značka tu není zrovna v oblibě :joy:

Ale k věci , kolega shání nějakou slušnou kameru, tak jsme to trochu probírali.

Doporučil bych mu Nextbase 622GW s tou jsem kromě držáku ( ale kdo často nesundavá kameru problém mít nebude ) neměl žádný problém, ale ta se mu zdá drahá

TrueCam H25 GPS 4K mám krátce a vzhledem k pověsti nevím zda bych doporučil :laughing:

MIO MIVUE 886 4K může být taky dobrou volbou, ovšem má vestavěnou baterii, trochu problematické ukládání záběrů a značku neznám

VIOFO A229 DUO GPS 2022 by byla další volba, značka dobrá, ale nemá 4K, otázka je zda je vůbec potřeba

70mai Dash Cam A800S 4K + RC06 by byla asi volba v poměru cena vs výkon , sice taky s vestavěnou baterií, ale s rozlišením 4K a zadní kamerou za cenu kolem 3500 kč

měli byste nějaký jiný tip, nebo zkušenosti s některou z uvedených kamer ???




 
Ja asi vhodny tip na levnejsi kameru nemam, ale jen jsem zrovna koukal, ze Viofo vydalo asi novou 4K kameru A139 Pro, co je tri-kanalova. Ja jsem se svoji A129 Pro Duo spokojeny, ale az budu auto prodavat, tak ji v nem stejne necham. Tak kdyby pak nekdo mel zkusenost s tou A139 Pro, tak napiste ;). Jinak si ji pak asi budu muset poridit do noveho auta "naslepo" ;].

 
Ja asi vhodny tip na levnejsi kameru nemam, ale jen jsem zrovna koukal, ze Viofo vydalo asi novou 4K kameru A139 Pro, co je tri-kanalova. Ja jsem se svoji A129 Pro Duo spokojeny, ale az budu auto prodavat, tak ji v nem stejne necham. Tak kdyby pak nekdo mel zkusenost s tou A139 Pro, tak napiste ;). Jinak si ji pak asi budu muset poridit do noveho auta "naslepo" ;].

Jj taky se tu prodává https://www.isix.cz/gitup-viofo/git...-1080p-zadni-1080p-5ghz-wi-fi-gps-autokamera/
 
No zase pozor, to neni ta, co jsem posilal. Chybi tam ono "Pro" v nazvu, takze to neni ta 4K verze. Takze na tom eShopu, co ukazujes, je to kdyztak tato ...
 
Nakonec se do nové Mazdy na samozatmavovací zrcátko hodil šestnáctipinový adaptér Dongar pro automobily Ford. Objednán zde: https://www.amazon.com/gp/aw/d/B088P4VFQ7?ref=ppx_pt2_mob_b_prod_image . Dorazil za týden, bez vyměření cla a dph (s poštovným 52usd a při objednávce jsem musel zadat id průkazu totožnosti). Nasazen, a napájí.
chápu dobře, že to máš na M2? já dnes objednal na cx-30 a chci i na M2 a koukám, vzadu právě 16pin a podle fotky to vypadá, že je dongar pro ford taky stejnej 16pin... do konektorku do zrcátku jste stejně napinovaný jen 3 dráty, v tom dongaru by měly být stejně, aby to správně fungovalo... jak jsi s tím dopadl Ty?
 
chápu dobře, že to máš na M2? já dnes objednal na cx-30 a chci i na M2 a koukám, vzadu právě 16pin a podle fotky to vypadá, že je dongar pro ford taky stejnej 16pin... do konektorku do zrcátku jste stejně napinovaný jen 3 dráty, v tom dongaru by měly být stejně, aby to správně fungovalo... jak jsi s tím dopadl Ty?
Funguje to ok
 
Dotaz pro majitele Viofo a119 V3, kde máte umístěnou kameru, mám obavy, že vhledem k tomu, že u CX5 je za zrcátkem ten plastový kryt, bude muset být kamera umístěna mimo střed okna a kamera jde natáčet pouze nahoru a dolů , že bude spíš čumět na krajnici, nobo to zvládá její pozorovací úhel? Není pak na okraji obraz slabší než bývá na středu ? Děkuji.
 
Mame ji umistenou mimo stred ala https://www.mazdaklan.cz/threads/dragartina-stribrmka.5180/page-2#post-104381 a neni vubec zadny problem IMHO, neni to praticky ani az tak poznat, je to fakt kousek od stredu a ten pozorovaci uhel je skutecne siroky. Ale mam tam polarizacni filtr, kvuli sklonu skla se tam zrcadlil hodne interier. Pridavam nejake rok++ stare priklady ruznych situaci.

Zobrazit přílohu 43886 Zobrazit přílohu 43887 Zobrazit přílohu 43888 Zobrazit přílohu 43889
Dík za odpověď.
 
@nikon zákazníkům kteří mají u auta široký střední kryt (dešťový senzor aj.) dáváme kameru co nejblíže středu a co nejníže, aby nebyla levá strana zakryta, a zároveň aby zůstala skrytá za zrcátkem
 
Prosím vás, co mají VIOFO kamery - jaké používáte nastavení? Jsem v tomhle neznaboh, a rád bych se nechal poučit od zkušenějších. Zatím jsem do kamery dal nastavení od @Dragarta a @The_P, rád bych zjistil i alternativy i s ohledem na nastavení zadní kamery. Díky
 
Ja asi vhodny tip na levnejsi kameru nemam, ale jen jsem zrovna koukal, ze Viofo vydalo asi novou 4K kameru A139 Pro, co je tri-kanalova. Ja jsem se svoji A129 Pro Duo spokojeny, ale az budu auto prodavat, tak ji v nem stejne necham. Tak kdyby pak nekdo mel zkusenost s tou A139 Pro, tak napiste ;). Jinak si ji pak asi budu muset poridit do noveho auta "naslepo" ;].


Ako to dopadlo? Kúpil si tú A139 PRO?
Podľa recenzie čo som našiel je super aj v noci, hlavne s polarizačným filtrom, ale rozmerovo mierne väčšia ako klasické A129 A119 a spol..

Uvažujem nad ňou do druhého auta (asi variantu len prednej kamery, neviem ako by som ťahal kábel dozadu, už k napájaniu je to vždy nepraktické.
 
Ad zapojení - na Dongar sem se vyprdnul za ty penize a koupil jsem za stovku/1ks menice napeti 12/5V na kamery (vystup delaji usb nebo micro nebo + -) a napinoval do konektoru k zrcatkum a vse ok ?
 
Nakoniec som zvážil pre a proti a kúpil VIOFO A119 Mini - na tie jazdy po meste a okolí mi to stačí. Tá A139 PRO má podľa recenzii super obraz, ale viac ako dvojnásobná cena je trošku moc. Uvidíme, snáď bude fajn a hlavne dúfam, že nebude potrebná.
 
139 pro by měla být stejná jako 129 pro jen má kameru i na kokpit např pro taxikáře
 
S tým si dovolím nesúhlasiť. A139 obsahuje novší čip Sony Starvis 2, čo nemusí byť nutne využité iba pre potreby spracovania troch kanálov, môže mať odlišné nastavenie aj na spracovanie jedného (napríklad lepšie HDR a tým pádom lepší boj s odleskami).


Pekne to vidno na tomto videu:
 
Back
Top