• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Oprava vnějších zrcátek

ŽÁBA

nový člen
7
Zdravím všechny. Asi v 2.5 letech mojí mazdy jsem řešil reklamaci vnějších zdrcátek. Sklápěli si jak chtěli. Reklamace úspěšně vyřešena. Dnes má auto 3.5 roku a od zmíněné reklamace dochází u levého zrdcátka k odtoku vody z pod těsnění, které nejde umýt ani rozleštit. Myslím, že dochází uvnitř k oxidaci nějakého kovu. O reklamaci nechtěji ani slyšet. Prý úplně běžná věc. Mně to moc nepřijde. U žádného jiného auta jsem to neviděl. Tak krásný lak a má tak uplakané dveře. Všem děkuji za rady.

20220702_165142.jpg 20220702_165132.jpg
 
Ja se omlouvam,ze neprispeji nicim prinosnym, ale ta zkomolenina "zrDcatek" mi tak priserne vadi,ze jsem se ozval.

Zadne takove slovo neexistuje,presto to vidam dnes a denne a nechapu,kde se to vzalo.

Neexistuje zadne ZRDCADLO. Ani zrdcatko.

Jinak samozrejme ano,je to spatne a ano,resit a dusledne trvat na svem a NEODKLADAT. Pokud ne, ja osobne bych sel klidne krajni cestou a to soudni znalec a zaloba. Neni to zas tolik penez, protoze ten posudek nebude v tomto pripade stat 20tisic ze jo...
 
Ty jsi ten,kdo dal nemalo svych predpokladam poctive a ne lehce vydelanych penez za produkt Mazdy. O tom co je a neni vada nerozhoduje kde kdo na prijmu oprav. Pokud nepanuje shoda mezi zakaznikem a prejimacim technikem oprav, melo by byt mozne se dotazovat u importera

Je tady nejmene jeden uzivatel,ktery pracuje primo v Mazde. Zda se vyjadri nevim.

Osobne bych zvolil tento postup:

1) odvoz do servisu,sepsani zakazky s detailnim popisem zavady
2) bude nasledovat zamitnuti-to je treba mit pisemne s oduvodnenim
3) lze resit dale napriklad i dle vyse uvedene komunikacni cesty/zpusobem. Pokud kroky 1+2 uz probehly radne,je mozne jit uz rovnou dale samozrejme.

Tva vyhoda je,ze toto neni skryta/spatne posuzovatelna vada-vibrace motoru a jine prudce subjektivni vady.

Toto je objektivni problem, nikoliv subjektivni.
 
Mazdu jsem si vybral, proto jak vypadá a jaký má ještě motor. Vybíral jsem dlouho a ještě dlouho jí budu splácet. Celkově jsem moc spokojený. Jen řeším takové drobné nešvary u kterých mám pocit, že je nikdo nechce řešit se mnou. Obrátím se na centrálu Mazdy. Snad poradí. Jen asi u nás přijdu o ten předraženej servis a budu muset jinam.
 
Nevím, jestli ta první fotka nezkresluje, nicméně připadá mi, že máš drobnou prasklinu v tom černém plastu kolem základny zrcátka. Pak by se ti tam dostával ve větší míře bordel včetně posypové soli, což by v kombinaci s hliníkovou základnou způsobovalo zmíněnou korozi. Pak se mi zdá, že ti nedosedá úplně správně těsnění mezi karoserií a spodní částí toho plastového krytu. Jestli někdo máte CX-3 nepolíbenou výměnou zrcátek, kdyžtak porovnejte. ? Každopádně i kdyby si to neměl prasklé nebo špatně usazené, tak vybrané výrobní série Mazd na korozi hliníkového uchycení trpěly. Minimálně vím o CX-5 KE, 3 BM i BP viz přílohy. Pro ilustraci posílám odkaz na vnitřnosti zrcátka postiženého korozí na jedné 3 BM z Kanady. Nemám předplacený přístup k servisním informacím Mazdy, abych se podíval, jak jsou na tom v tomto ohledu CX-3, takže více ti bohužel nepomůžu. Každopádně, až budeš vědět, jaká chemie tě zbavila těch skvrn, tak dej vědět, protože s největší pravděpodobností v tom nejsi po záruce sám. :confused:
 

Přílohy

  • MC-10206947-0001.pdf
    1,7 MB · Zobrazení: 33
  • R083_13A.pdf
    715 KB · Zobrazení: 18
  • SB-10092484-6903.pdf
    210,1 KB · Zobrazení: 20
Ahoj. Děkuji za tvůj příspěvek. Na plast když mírně zatlačim palcem, tak se sype kovový prach. Docela dost. Záruku mám prodlouženou, tak to aktivně řeším. Určitě se podělím o zkušenosti s touto reklamací.
 
Běžná věc nejenom u Mazdy. Většinou způsobená "superultrahyper černidly" plastů nebo jinou mycí chemií.
Z laku to půjde bez problémů odleštit vhodným přípravkem.
 
Back
Top