• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Ostřikovače světel - deaktivace

tecki

výkonný člen KLANu
338
Vie niekto poradiť, ako deaktivujem ostrekovače svetiel? Už ma štve ich neustále zbytočné striekanie a špinenie celého auta. Viem že to má byť akože "povinná" súčasť pri LED a xenonoch, no proste ich nechcem a štvú ma. Na VW som to vedel cez PC urobiť za pár minút, dá sa to aj na CX-5? Alebo ktorú konkrétnu poistku a v ktorej poistkovej skrinke vybrať? Nie je poistka náhodou spoločná aj pre viac iných obvodov alebo iných súčastí (aby mi neprestalo aj niečo iné fungovať)? A nebude mi palubák vyhadzovať potom nejakú chybu? :confused: Vopred ďakujem za radu...:(
 
Mne se ostrikovace na LED aktivuji jen,kdyz rychle za sebou dam ostrik okna,2x,jinak ne,takze za me v poho.
 
Toto podla mna plati iba ked mas daylight. Ale ked svietia stretavacky tak to strieka na svetla hned.
Takze tecki asi iba vypnut svetla, ostriekat a utriet a potom znova zasvietit.
 
Nie nie nie, nechcem ostrekovače svetiel...Mám skúsenosť z predchádzajúcich áut a najlepšie riešenie pre mňa - trvale vypnúť! Preto chcem poradiť že ako...
 
Supeeeeer, vybral som poistku, skúsil ostrekovače a zdá sa, že ostrekovače svetiel nejdú a nič nesignalizuje icon_309.gif Takže asi úspešne vyriešené ;)
 
No vidis to.. Si sikovny. Ale daj sem nejaku fotku alebo popis aby aj dalsi vedeli ako na to.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Hmmm, no bolo také jednoduché, až som sa sám prekvapil :) Proste v poistkovej skrinke v motorovom priestore som vybral poistku č.29 (žltá 20A) a je to :D Poistky a ich čísla a aj s popisom príslušnosti sú priamo na vnútornej strane toho poistkového krytu. Skúsil som ostrekovače okien, fungujú, pritom ostrekovače svetiel sú nečinné, a žiadnu chybu mi palubák nevykazuje. Zajtra po celodennom jazdení otestujem viac. A kedže je v ostrekovačoch nemrznúca zmes do -20°, takže sa nebojím že v trubkách ostrekovačov svetiel by niečo zamrzlo, keď ostrekovače svetiel nebudem používať. Takže som happy :angelic:
 
Mělo by to být takto: při denním svícení by se světla ostřikovat neměla. Pouze při potkávacích světlech by se měla světla ostříknout po každém pátém ostříknutí předního skla. Pak to jde kdykoliv, když člověk 2x rychle ostříkne sklo. Nebo spíš takto jsem to měl na šestce a i teď na trojce.
 
Som rád, že sa mi podarilo túto "alibisticku" blbosť vypnúť, lebo nikdy to neplnilo účel, samotné ostriekanie bez zotrenia nemalo žiadny zmysel, len sa kvapalina z ostrekovača rozprskla po celom aute a narobila fľaky. Vždy bolo a aj je potrebné svetlá utrieť a ten zbytočný komplikovaný a na poruchy náchylný vyskakovací mechanizmus ma nepresvedčil ešte nikdy a na žiadnom aute. Pokiaľ niektoré staré autá mali stierač na svetlách, to mohlo pomôcť, ale samotný ostrek je len alibistická blbosť na zalepenie očí EÚ úradníkov vzhľadom na intenzitu xenónov a LED svetiel, kde teoreticky môže špinavé sklo svetla ovplyvňovať lúč silného svetla... Teoreticky...neviem či špinavé LED či xenónové svetlo fakt oslňuje... :)
 
Ano, stejnou věc provádíme i na jiných modelech. Osobně v létě pojistku vytahuju a v zimě dávám zpět (i když jsem se teď zamyslel a vzhledem k povaze letošní zimy, jsem ještě pojistku zpět necvakl :D ) ;) Ostrekovače xenonov
 
Tak mal som aj ja po prečítaní týchto príspevkov chuť vybrať tu poistku ďakujem bohu že som to neurobil ...išiel som cez hory za hustého sneženia ..a bez toho ostreku by som nevidel nič ..súhlasím robi to sajrajt na aute ..ale radšej dám 5€ za oplachnutie autá ako xy € za opravu karosérie ..môj názor .
 
Extremna situacia. Ja beham vacsinou iba BA a okolie, poistku som vybral a je to ok.

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
 
Je normalni, ze to ostrikne boky auta? Uprimne asi az pred mesicem jsem si vsimnul, ze tam nejaky ostrikovace vubec jsou :) Mozna to teda predtim fungovalo (strikalo na svetla), a ted to je nejaky porouchany a strika vsude kolem?
 
Je označení pojistky "H/CLEAN" (20A)?
Až teraz neskoro som si všimol otázku Mixíka z februára...Áno, presne tá poistka, H/CLEAN 20 A ;)
Avšak teraz aktuálne som ju práve na nejaký čas založil naspäť a pár dní nechám ostrekovače fungovať, aby sa aj do trubičiek ostrekovačov svetiel dostala nemrznúca zmes (na nejaký čas som nalial práve kvôli nim do nádržky zmes až do -30°C), aby potom neskôr, keď ich znova vypnem, aby nezamrzli v nich trubky...
 
Poslední úprava:
Back
Top