• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Ostřikovače světel.

Míra

rodinný člen KLANu
987
Poslední dobou za mnou jezdí dost majitelů GJ,že jim někdo ukradl lakovanou krytku na ostřikovače xenonů.Krytky se dají celkem snadno koupit,ale jen v základní barvě,je třeba lakovat..Minulý týden se to stalo i mně.Problém není jen v té krytce,ale ten loupežník většinou urve nebo nalomí trysky a tím pádem není krytku na co nasadit.Řešením je nový vstřikovač,který stojí u Bazar mediku přes 2000 Kč(bez krytky)V Polsku stojí od 110 zl.(660 Kč).Ale zjistil jsem,že lze i koupit samostatně ty 2 trysky s úchytem. https://allegro.pl/oferta/mazda-6-gj-12-15-dysza-spryskiwacz-prawy-xenon-8882724530 Výměna je jednoduchá.Upozornuji,že se prodávají i levné vstřikovače,kolem 80zl,ale ty mají ulomenou 1 pružnou packu a tím pádem nelze vstřikovač upevnit do nárazníku.Proto pokud chcete vstřikovač demontovat bez jeho destrukce,tak po demontáži kola a jeho plastové obložení musíte vytáhnout přídržný plech vstřikovače,potom posunout plastovou příložku ,která drží vstřikovač v nárazníku a teprve potom zvenku tenkým šroubovákem tu pružnou packu podtlačit do středu.Pokud to neuděláte,a packu se budete snažit zvenku odtlačit,tak ji ulomíte a můžete kupovat nový vstřikovač.Při následné montáži musíte nasadit zespodu vstřikovač,1 pevnou packu protáhnout dírou a druhou pružnou packu jemně odtlačit,aby také zapadla.(je dost pružná).Přisunout plastovou příložku a ta právě zafixuje ty packy.Problém je nasadit ten pružný plech(má se nasunovat zvrchu),ale je tam málo místa kvůli světla.Zjistil jsem,že ten plech lze zasunout i zespod a také se pevně zaaretuje.Celý tenhle návod pojednává postup bez demontáže nárazníku.Ted mě ještě napadlo,nezapomente po nasazení hadičky dát tu drátěnou pojistku,aby hadička při tlaku nevypadla.Dle tohoto obrázku se to dá pochopit. https://allegro.pl/oferta/spryskiwacz-reflektora-prawy-mazda-6-2012-8863508890
 
Back
Top