• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Palivový filtr u GH - výměna

Doofer

moderátor
Člen týmu
1 377
zdar, čeká mě každoroční samodoma servis a napadlo mě vyměnit palivový filtr... jenže kde je :) ? tuším že je součástí nádrže a nikde jsem nanašel jestli se má měnit a po jakým nájezdu. cena je někde kolem 13 stováků. jenže všude píšou, že to je filtr s dlouholetou zárukou... tak jak to je mazďáci ?
 
Spíše pro info ostatním - Já u nafty měním ob výměnu oleje (takže jednou za 30tis. km).

U benzínu to bude určitě jinak. U předchozí generace byl mám tušení v nádrži, takže předpokládám, že se nic nezměnilo. Určitě potvrdí a napíše nějaký zkušený benzínař :)
 
u Benzínovejch šestek se palivovej filtr nemění. Je součástí palivovýho čeradla uvnitř nádrže. Je to stejný u GG i GH.

Za sebe můžu říct, že ani pokud člověk nenatankuje vyloženě nějaký bláto není žádný důvod ho měnit.

Při skládní závodní šestky, jsem měl celej palivovej systém rozebranej a to jak u mojí šedý nabouraný rv. 2005, tak u koupené na vrakáči kvuli kastli rv.2002 a u obou byla nádrž uvnitř čistá jak nová bez jakýchkoli nečistot a totéž platí o palivovém čerpadle.

Mimochodem za tu pakárnu s povolovánim matky, která drží čerpalo v nádrži (je fakt fest utažená) to ani nestojí rozebírat.
 
OT: Tušim, že jsem někde četl, že u MPS ani palivák neni, je tomu pravda?
 
OT: Tušim, že jsem někde četl, že u MPS ani palivák neni, je tomu pravda?
U MPS je filtr tak jako u jinejch šestek součást čerpadla, jenom je to tam trochu složitěji propojený pro přítomnost dvou sacích košů z důvodu tunelu pro kardan uprostřed.

Ono celkově palivová soustava MPS je trochu složitější. Podávací čerpadlo v nádrži je "dvourychlostní" podle zátěže a pak je tam ještě systém přímýho vstřikování s vysokotlakou pumpou na hlavě motoru, která dává tlak cca 1750PSI.
 
Diky, takze na to hazim bobek

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Back
Top