• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

pančované oleje

autoskola

člen KLANu
87
Oleje si měním sám, kupuji pouze na Amazonu přímo od Amazonu. Teď jsem poprvé objednal olej v čechách na stránkách: autodíly-pema. Překvapilo mne, že obaly mají stejné výrobní číslo, což jsem nikdy ještě neviděl. Už se to někomu stalo? Mám podezření, že jsem dostal pančovaný olej. Prodejce mne tvrdí, že to je normální= pokud je olej padělek, tak bych to za normální považoval.

20191218_165955.jpg
 
http://my.ravenol.com/ když setřeš kódy a zadáš je, tak to ukáže co?
20191218_165907.jpg
Ahoj, díky za info. Kódy z těch flašek co mají stejné výrobní číslo jsem zadal, jsou každý jiný a jsou OK. Ale na třetí flašce oleje, která má jinou šarži, tak tam zadní etiketa není vůbec a kódy ověřit nemůžu.Vše bylo koupenou najednou v: autodíly-pema
 
Tak jsem prodejci autodílypema poslal dotaz, zda mám věc nechat prošetřit policií, když dle nich je vše v pořádku a přišla už lepší odpověď:
Dobré ráno, pane xxx,

děkuji za zaslané informace a prosím přijměte mou omluvu za nemilou zkušenost.

S policií České republiky tuto nepříjemnost pravděpodobně nevyřešíte, vyřešíme ji tedy spolu a rád se postarám o Vaší spokojenost.

Naše firma působí na Českém trhu již necelých 13 let. Za tuto dobu se nám podařilo vybudovat síť ověřených dodavatelů. Námi nabízené oleje tak pochází vždy z České a především originální distribuce. Veškeré nabízené oleje tak nesou bezpečnostní znaky kterými výrobce své produkty chrání a v případě soudních sporů, jsme schopni prokázat jejich původ.

Chybějící zadní etiketa na oleji je pochybení na naší straně, kdy při příjmu zboží jsme nedostatečně zkontrolovali fyzický vzhled oleje. Etiketa chybí pravděpodobně již od výrobce (možná chyba strojové výroby) a tento olej neměl být také expedován na naše sklady. Z důvodu kompletní automatizace skladu, je na produkt pak nalepen náš čárkový kód, olej následně zabalen a poslán k Vám, našemu zákazníkovi.

Žádný olej pak nenese sériové číslo. Na olejích je ražen datum výroby a číslo výrobní linky popř. číslo produktu. Pokud si objednáte karton olejů, bude mít všech 12 kusů stejné datum výroby a stejné číslo výrobní linky / číslo produktu.

Našich zákazníků si vážíme a osobně mne záleží na Vaší spokojenosti. Nabízím tak svoz a dovoz nového oleje a to vše na naše náklady. Dovoluji si Vás však upozornit, že v době blížících se vánočních svátků, dojde k výměně pravděpodobně na konci příštího týdne.

Budu rád za Vaší odpověď a přeji úspěšný den.

S pozdravem



Radek xxx
 
Tomu říkám postavit se k problému čelem. Kdyby jsi takhle prudil ohledně problému s výrobkem Mazdy na zastoupení Mazdy ČR a SR jako já, tak Ti prvně budou tvrdit, že jim od Tebe žádné maily nepřišly, přestanou brát telefony, odpovídat na SMS, přestanou reagovat i na sociálních sítích. Po... se může cokoliv, ale postavit se k problému čelem, to už v dnešní době umí málokdo!
 
Super číst, já beru vyloženě vše od pemy, olej 5w40 od Petro Canada mají taky od oficiálního distributora pro ČR, teda alespoň podle nálepky na obalu oleje. :D
 
Já od nich kupoval olej taky a spokojen jsem i když samozřejmě kdyby byl pančovaný tak to nepoznám :) ale je fajn, že alespoň takto zareagovali na problém :)
 
Ta Policie ČR je tam opravdu k smíchu a PEMA odpověděl perfektně. S ohledem na jejich obraty je to pochopitelné.

Odesláno z mého MI 9 pomocí Tapatalk
 
Pema překvapila a zareagovali na to řekl bych víc než dobře. Vyhrožovat hned policií není asi úplně třeba. I když nejsem příznivcem tohoto eshopu, musím jejich postoji dát palec nahoru. Jinak pokud kód z etiket ( tam kde etiketa je) projde v systému na stránkách Ravenolu, tak bych se neobával. Já beru ravenol oleje od českýho distributora ravenol.cz ( e-shop má stránky olejlevne.cz) , kde je cena ještě 0 50kč/l nižší jak u pemy a vždy to došlo rychle a v pořádku.
 
Tak dnes přišel nový olej jak Pema psala.Původní olej si vzali zpět. Jinak jsem zjistil, že Pema Ravenol odebírá od ravenol.cz, ten co má vlastní e-shop olejlevne.cz. Ti mne volali, že prověřili, že ten olej bez etikety je skutečně od nich. Původně jsem to chtěl od nich vzít přímo, ale potřeboval jsem ještě nějaký díly, tak jsem to koupil od Pema na jednu objednávku. Jinak musím uznat, že Pema je opravdu solidní obchod a dám jim kladné hodnocení. Oleje měním sám, protože nevěřím autorizovaným servisům. Od kluků z automobilních škol mám dost špatné informace, jak to chodí v autorizovaných servisech, kam chodí na praktický výcvik. Majitelé některých těchto “autorizovaných servisů” jezdí kupoval ten nejobyčejnéjší olej do pardubického Parama cca 30 Kč/litr a ten pak fakturují jako originální předepsané oleje za 500 Kč/litr i více.Chudáci majitelé nových automobilů si pak myslí, jak se o svoje autíčko dobře starají. Mne se podobně pokusili podvést v pobočce servisu autosalon Dědek Pardubice, který už je dnes zavřený. Tam mne na garanční prohlídce nebyli schopni dokázat, že jsem dostal předepsaný olej Dexos, který musí servis Opel povinné dávat. Na faktuře byl fakturovaný,ale v servisu ho vůbec neměli stejně jako, že dali originální olejový filtr, ale byla to polská atrapa a vzduchový filtr nechali původní i když ho vyfakturovali jako nový.Doma jsem to rozdělal a nafotil a poslal na zastoupení Opel pro ČR. Reakce byla rychlá, servis musel obratem poslat peníze za garanční prohlídku zpět a za mojí přítomnosti pak provedli zdarma novou garanční prohlídku, kde přede mnou otevřeli kanystřík origo oleje a použili origo filtříky.Zítra jdu poprvé měnit převodový olej na Cx-3. Pročetl jsem zde návod od mistra mazdího řemesla a děkuji mu za zdejší příspěvky. Na Mazdě se to zdá být v pohodě. Naposledy jsem měnil převodový olej u Opel Mokka, který nemá na víku převodovky výpustný šroub a musí se kvůli výměně oleje sundat a nově přetěsnit víko.
 
Tzv. mýty z internetu..
Když bude padělatel chtít zfalšovat flašku,etiketu nebo filtr tak je od originálu nikdo nerozezná.
Rozdíly například etiket mohou být dány distribučním řetězcem. Jestliže napříkald pro ČR je certifikován určitý typ etikety a láhve, a vy máte v ruce jinou, nemusí jít nutně o padělek, ale o originální olej určený pro jiný trh, který se do ČR dostal jinou než přímou distribuční cestou.
 
https://oborudow.ru/en/transmissiya...da-poddelki-chem-vydelyaetsya-motornoe-maslo/

Nevidím důvod proč by zákazník pro jiej trh dělal obal a etiketu lišící se v detailech, který nemají význam pro koncového uživatele. U velkých rozdílů už by se tomu věřit dalo. Nicméně stejný model oleje urcený pro jiný trh má jinak přizpůsobená aditiva a tím i vlastnosti. Např pro rusko bývají méně viskozní s lepší čerpatelností za studena
 
Back
Top