• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera

Origo je mezi osvětlením SPZ vlevo od tlačítka otevírání kufru. Historicky se hodně věcí dalo najít na Amazonu, ale u kamer je potíž s tím, že v USA jsou tuším od letoška v povinné výbavě a tak není důvod je prodávat samostatně.

Ale vypadá to, že britský ebay má vše potřebné:
https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-...159871&hash=item3f83e88a49:g:IeoAAOSwH3haKBxN

a zde kamera:
https://www.ebay.co.uk/p/Genuine-Mazda-Cx-5-2017on-Rear-View-Camera-Kb9g-67-rc0/2164288908

A možná to bude i jinde...
 
Poslední úprava:
Problém u čínských kamer není údajně v kvalitě obrazu, ale právě v tom dynamickém navádění - nemusí údajně dobře fungovat nebo tam není vůbec.To jsem vyčetl z různých i zahraničních fór, než jsem náhodou dostal nabídku na originál kameru. Něco by ti o tom mohl napsat Diamond1980.
 
Prosim ta co znamena montaz v pohode? Trochu viac to popis. Tahal si nejake kable az dopredu k lcd? Alebo stacilo pripojit nejaky kratky kabel iba vo dverach kufra? A co SW uprava? Treba nieco nakodovat?
 
Hmmm, po zhliadnuti videa - no neviem ci to bolo az tak "v pohode"...tolko veci rozoberat, to vzdy zaváňa problemom ze sa nieco niekde pri tom odlomi...Ja som tiez predpokladal, ze v zadnych dverach je uz pripravena kabelaž a ze sa nebude musiet tahat novy kabel az do pristrojovky :-/
 
Tiez sa toho trochu obavam. Zrovna vcera mi prisla taka 13 dielna sada naradia na demontaz calunenia lebo chcem dorobit AA&CP modul. Novy SW uz mam nahodeny. A idealne by to bolo urobit uz naraz ked je dole palubka. Navyse ked mam uz takto montovat kameru tak uz nech ma to dynamicke natacanie ciar. Ale nemam zase ten forscan. Tak musim potom asi niekoho pootravovat.
 
AA&CP modul jsem namontoval právě dnes.Stačí 1-dílná sada :)
 
Tak jsem dnes zkoušel pomocí "Forscanu" zapnout dynamické navádění.
Bohužel tato kamera to neumožňuje.:mad:
 
Netusite nekdo, zda KB9G-67-RC0 (camera) a KB8M-V7-531 (wiring) jsou s CX-5 KF kompatibilni i v roce 2019? (Model po homologaci 4/2019)

Co se tyka prace, predpokladam, ze pokud tyto kody jsou i v ofiko ceniku prislusenstvi, nemelo by nic dalsiho byt potreba a jakykoliv autorizak to tedy zvladne, ne? Nedelali jste to nekdo v autorizaku, a pripadne kolik hodin prace uctovali? (Cena je irelevantni, ta zalezi na hodinovce)

Dik!
 
Zdravim. Uvazujem nad instalaciou cuvacej kamery do mojej Mazdy CX5 KF 2017. Nasiel som na Aliexpresse zda sa vhodny set c.2 za 30 Eur doprava zdarma, len som si neni isty ci je tych 6V uvadzanych v poriadku, lebo niekde som videl aj 12V tak teraz neviem... myslim ze by to stacilo zapojit podla schemy a malo by to fungovat...este asi teda v nastaveniach systemu povolit u nejakeho automechanika na okoli..... vodiace ciary neviem ci budu fungovat ale viac menej ich nepotrebujem.... Co na to hovorite ? https://www.aliexpress.com/item/400...4.0&pvid=adc8bb77-ff49-4b35-b8dc-58a722fece03 camera.png
 
Ja ti neviem... Tiez nemam kameru, ale ked uz, tak by som asi riesil original. Viem ze chcu za nu tusim 500e co je teda dost. Ale tento klumprd za 30e by som si tam nedaval. Nejako tomu neverim. Verim ze kamera je fajn ale fungujem uz 1,5 roka bez nej a v pohode.
 
Tak hlavně originál se občas objeví na ebay kolem 5 tis Kč. Jen jsem dosud nezjistil, zda s tím nebude mít problém autorizovaný servis...
 
16jE.jpg
Zdravím Vás a prosím o radu: Který z těchhle kabelů vede ke zpátečnímu světlu (+) pro zapojení ke kameře? Mockrát díky za info.
Jeden z těchhle kabelů bude určitě i kostra, co?
(je to zevnitř k levému světlu v zadních dveřích)
 
elektrikář nejsem, ale úplnej blbec taky snad ne

V jednoduchosti je krása - prostě to změřit. Smutný jen je, že mě trvalo 2 dny, než mě napadlo to nejjednodušší. njn

A kamerka funguje :)
 
Ja ti neviem... Tiez nemam kameru, ale ked uz, tak by som asi riesil original. Viem ze chcu za nu tusim 500e co je teda dost. Ale tento klumprd za 30e by som si tam nedaval. Nejako tomu neverim. Verim ze kamera je fajn ale fungujem uz 1,5 roka bez nej a v pohode.

Mě tam tohle namontoval autorizovaný servis do nového auta a funguje to ok. Čáry jsou pevné. Respektive mi dal na výběr jestli chci tu drahou kde se otáčí ty čáry nebo asi 5x levnější s pevnými čárami. Na dotaz mi bylo řečeno že vše je oficiálně ok. Bral jsem tedy do challenge tu pevnou couvací kameru a 8x ultrazvuků (předek zadek) co ukazují krom té kamery i vzdálenost a max spokojenost. Vše na origo infotainmentu. Jen mě nasrali že mi tam dali nějaké tlačítko od toho zjevně neoriginálního ultrazvuku místo aby mi tam dali to tlačítko k těm šesti do toho segmentu kam patří. Btw. nevíte kde se ty spínače dají koupit? Bych si to spravil. :)
 
Back
Top