• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací senzory / kamera

Tak som objednal pred mesiacom z Aliexpressu na skúšku za 10 dolárov od Čínana elektromagneticky senzor na zadok, netreba vŕtať (podľa recenzií k tým ultrazvukovym dodajú často nepasujuce vrtáky, zlú farbu atď. ) Pás sa nalepí zvnútra na zadný nárazník a ustrihne podľa návodu, funguje to cez anténu, dosah to má do 80-90cm (ultrazvukové majú 2m) , tiež sa to napája na spiatockove svetlo. Ďalšia možnosť je kúpiť originály z vrakoviska? alebo nejakú oem náhradu už v cene 150+euro bez inštalácie. Ak to číňan poslal a dojde to do vianoc :D tak to otestujem, keďže mi natom aztak nezalezi. Ak by som každý deň 10x parkoval v meste, tak kúpim tie oem a nechám to spraviť elektrikarovi.
 
Tak som objednal pred mesiacom z Aliexpressu na skúšku za 10 dolárov od Čínana elektromagneticky senzor na zadok, netreba vŕtať (podľa recenzií k tým ultrazvukovym dodajú často nepasujuce vrtáky, zlú farbu atď. ) Pás sa nalepí zvnútra na zadný nárazník a ustrihne podľa návodu, funguje to cez anténu, dosah to má do 80-90cm (ultrazvukové majú 2m) , tiež sa to napája na spiatockove svetlo. Ďalšia možnosť je kúpiť originály z vrakoviska? alebo nejakú oem náhradu už v cene 150+euro bez inštalácie. Ak to číňan poslal a dojde to do vianoc :D tak to otestujem, keďže mi natom aztak nezalezi. Ak by som každý deň 10x parkoval v meste, tak kúpim tie oem a nechám to spraviť elektrikarovi.
Tak na tohle se tesim jak ti dopadne :D.. sám to ted řeším jestli zaplatit tu pálku za oem nebo neaky Aliexpress řešení.. pak dej vědět jak to dopadlo
 
Zajtra to idem inštalovať, včera to dorazilo, presne mesiac, nepoškodené. Musím vymýšľať kam dať anténu a bzuciak, dúfam že pôjdu dole tie plasty pod zadným nárazníkom, na GG boli všetky závity na tých plastových krytoch strhnute/zničené.
 
Tak jak?
Zajtra to idem inštalovať, včera to dorazilo, presne mesiac, nepoškodené. Musím vymýšľať kam dať anténu a bzuciak, dúfam že pôjdu dole tie plasty pod zadným nárazníkom, na GG boli všetky závity na tých plastových krytoch strhnute/zničené.
 
Mám to 2 mesiace namontované na nárazník, vyvedeny kábel cez svetlo do kufra a nemám čas kôli povinnostiam to napajkovat na svetlo spiatočky a teraz začala vonku zima tak sa mi nechce :D inak rozobrať nárazník podľa videa na yt sa dá za 30min aj s výberom svetiel, ten pásik ale odporúčam dopredu vyskúšať či vôbec funguje. Ultrazvukové merajú asi od 1,5m, tieto elektromagnetické tak od 70cm vzdialenosti. Pipac treba zamotať do handry a niekde schovať pod kufor, je extrémne hlasný (cca 3x hlasnejsi než bežne človek čaká)
 
Zajímalo by mě, jestli tento EM senzor vůbec detekuje nevodiče, tj. třeba (suchou) zeď nebo plastový nárazník druhého auta, případně jeslti se nemění indikovaná vzdálenost od překážky v závislosti na materiálu překážky. Myslím, že u ultrazvukových to nehrozí, ale u EM to hrozit může.
 
Nie som elektrikár, ale otec mi to vysvetlil , že to reaguje na zmenu v oblasti magnetického poľa toho pasiku. V princípe to funguje tak, že to zapipa iba 1x dokým je auto a prekážka statické. Znovu to zapipa až keď sa auto alebo prekážka pohnú (zmenia vzájomnú polohu). Tie sonicke budú pipat stále. Nieje to najpresnejšie asi, ale na tie minimálne vzdialenosti na parkovisku, kde netuším či mám za autom 60cm alebo 20cm je to asi fajn, ak je ton neprerusovany, viem že tam je 15-20 cm. Reaguje to na všetko čo som skúšal, drevo, plech, človek, pes , guľatá tycka v plote aj plastový nárazník. Výhoda oproti klasickým senzorom, zachytí to aj guľaté/šikmé prekážky kde by sa ultrazvukové vlny neodrazili. A hlavne netreba vŕtať a merať.
 
Využijem túto tému... po zapnutí zapaľovania mi 5x trojpípne parkovací asistent a dióda na tlačidle parkovacieho asistenta bliká (a zostane blikať po celú dobu jazdy). Senzory pri parkovaní fungujú a pípajú. Nevie niekto čo znamená ten zvukový kód a blikanie tlačidla? Díky
Ahoj prosím te jak se ti podařilo vyřešit blikani tlacitka , tobe fungovali standartně čidla nebo ti nejake nefungovali?

děkuji

 

Podobná vlákna

Back
Top