• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Porucha motoru a možnosti servisu

flinkenberg

nový člen
6
Zdar.

Včera na mě vyskočila oranžová kontrolka motoru s hláškou:
“Porucha motoru. Nechejte si vůz zkontrolovat”.
Auto je Skyactiv X 180 koupené od mototechně asi před třemi měsíci a ještě rok a něco v záruce.

Předpokládám, že to bude nejspíš čidlo kvůli emisím nebo tak.
Poraďte prosím, jak byste to řešili i co se týče využití záruky nebo balíčku servisu od mototechny.
Chci samozřejmě, pokud možno, do konce záruky využít jen autorizovaných servisů.

Díky všem moc za rady!
Ondřej

EF05AB44-24B4-4C2E-BA63-FBBA82F18923.png
 
Ahoj,
nejlépe je řešit problém návštěvou libovolného autorizovaného servisu a uplatnit záruku u Mazdy.
Balíček servisu od Mototechny neznám, pokud je to to jejich fake pojištění na "optimalizaci" daní, tak to je tak na okrasu...
 
Ahoj, tak do mototechny bych to opravdu nevezl. Hlavní je s to napíchnout na diagnostiku, která ti přesně řekne co tu chybu vyvolalo. To si můžeš udělat i sám (Forscan + nějaký OBD adaptér) nebo s pomocí někoho. Jak budeš znát kód chyby,tak se přeně jde na řešení danýho problému ať už svépomocí nebo v autorizáku.
Pokud nechceš nic řešit, tak prostě zajeď do Mazdy a je to hotový.
 
Díky moc za názory.
Ten balíček je něco, co oni dávají automaticky ke kazdymu autu a navyšuje to kupní cenu. Je to soubor věcí, který oni se na nějakou dobu zavazují řešit v servisech, který mají asi nasmlouvaný. Ale přesně tomu se chci za každou cenu vyvarovat. Ja jim všechno tohle urputně odmítal, že nic takovýho ani jejich havarijní nechci a koupím jenom auto a nakonec mi to jakože dali, ale zdarma ?. Využívat to v plánu ale nemám.
Určitě teda sjedu do aut. servisu a podle toho co mi řeknou, tak se rozhodnu.
Věříte, že na tohle se normálně plnohodnotná náprava na základě záruky dá uplatnit ?
 
Nemáš překousaný nějaký kabel v motoru?
Nejsem si vědom ale tak nějak doufám ze to bude spis to čidlo :))

Nevím, jestli BP vyčte Forscan.
dobra poznámka, mne psal Forscan ze Nemůže identifikovat vozidlo

Nevím, jestli BP vyčte Forscan.
Ze stranek Forscan:
"All Ford, Mazda, Lincoln, Mercury vehicles that can be addressed by supported adapters. It is 99% of models after 2000 and around 92% of models after 1996 (the year when OBD2 became a standart in USA). Note: New Mazda 7G models (2019+ Mazda 3 and CX-30) have very limited support yet."
 
Back
Top