• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Poruchy RVM, parkovací kamery a HUD

M3grey

rodinný člen KLANu
2 103
Ahoj,
tak na me moje M3 asi neco chysta.

Delsi dobu pozoruji, ze v ridicove zrcatku nejak hapruje indikace vozidel v mrtvem uhlu. K tomu se vcera pridala zvlastni vec - spolujezdcovo zrcatko indikovalo vozidla v mrtvem uhlu, i kdyz tam nic nebylo a dokonce nemohlo byt, nebot tam uz byla krajnice. Ikona v zrcatku svitila porad, kdyz jsem dal blinkr doprava, tak se pridala zvukova vystraha, indikace byla i v HUDu. Dnes uz to nedelalo.

K tomu vsemu jeste vcera prestala jit couvaci kamera. Pri dalsi vcerejsi jizde uz OK.

No a aby toho nebylo malo, ikony v HUDu vidim nove v takovem jakoby svetlejsim obdelniku (viz.foto), nelze to nastavit tak, aby na to clovek pres volant videl. To se taky objevilo vcera a dnes opet.

Rad bych to resil zavcasu, dokud je auto v zaruce. Setkal jste se nekdo s necim podobnym?

IMG_20201214_084453.jpg
 
Nevím, ale ta indikace mrtvého úhlu mi svítí od koupě vozidla. Většinou večer,když stojím venku tak chvíli svítí. Někdy levá a jindy zase pravá strana. A když prší a je vlhko,tak se přidá i čelní střet. Tenkrát jsem se na to zde ptal a nikdo mi nedokázal odpovědět. Nějak jsem si zvykl a neřeším to.
 
Rekl bych, ze to muze souviset s pocasim. Na mem aute se ted taky porad neco vypina nebo hlasi blbosti (mrtvej uhel, sledovani pruhu, couvaci senzory, kamera, radar tempomatu, atd). Ty senzory se skratka zacakaji bordelem z cesty a pak to bud ukazuje nesmysly, nebo se to preventivne vypne. Obvykle staci zastavit a vsechno otrit, a je to v poradku...
 
Mno, auto už mám 3. zimu a jezdilo i v marastu, samozřejmě, ale objevilo se to až nyní....

...každopádně zkusím to vzít dneska wapkou a uvidíme.
 
Poslední úprava:
mě se splašila indikace mrtvého úhlu jen jednou, bylo to za pěkného počasí a hlásila i protijedoucí vozidla. Pomohlo zastavit, deaktivovat funci v infotaimentu, pak vypnout a zapnou motor a znovu aktivovat funkci.
 
Ptal jsem se na to při jedné z garanček, prý jsou to "jen senzory, a ty nebudou nikdy fungovat 100%". Mně se to stává v mlze ve tmě a samozřejmě při námraze, pokud ji neočistím celou. Možná na to má vliv i ten svinčík na nárazníku. Myslel jsem si, že se mrtvý úhel snímá jen přes park. senzory nebo něčím (kamerou) v zrcátku, ale je tam prý ještě něco dalšího v blatníku, myslím, že říkali, že to samé, co hlídá a varuje při zařazené zpátečce.
 
Když mám zabordelené auto, typicky nalepený sníh nebo bahno, tak parkovací senzory zlobí, občasně se mi v hustém sněžení objevilo i předkolizní varování, ale na brzdy mi to nikdy nehamtnulo. RVM se umí lekat odlesků nebo tak něčeho. Ale za pět let s pěti moderními Mazdami to vše vždy bylo zcela ojedinělé a vzácné, ťuk ťuk.
 
Taky mi jednou ukazoval mrtvý úhel stále z jedné strany. Chodník byl vybaven tím vlnitym plastem co odráží světlo z dob komunismu. Co tento plast skončil tak mrtvý úhel se uklidnil.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ahoj vsem, u me senzory RVM funguji normalne, jen se mi jednou "zblaznilo" nouzove brzdeni a zabrzdilo to najednou a necekane na fleku,nastesti se nic nestalo...
Jen se me pani jednou podarilo pri jizde uplne vypnout radio, na coz, jak to udelala, jsem doted neprisel...

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Back
Top