• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Poškrábaný infotaiment

Polsonside

rodinný člen KLANu
2 392
Ahoj všem,
původní majitel dokázal takto parádně poškrábat displej infotaimentu. Je to viditelné na slunci a nejsem z toho nadšený ačkoli na funkci to nemá vliv.
Otázka je, jestli někdo znáte ověřenou taktiku, jak se toho zbavit?
Nechci to něčím náhodným přeleštit, pač ze zkušenosti bývají výsledky ještě horší a napadla mě samotná výměna toho krycího panelu, ale předpokládám, že Mazda si za to řekně nějakých pár tisíc a těm variantám z Ali nějak nevěřím. Nehledě, že jsem nikde nenašel, jak to vyměnit. Patrně vyndat infotaiment a tuhle svrchní vrstvu odlepit a přilepit tu novou??
Možná někdo máte už zkušenost nebo někdo znáte OEM číslo toho dílu a mohu se někde poptat po novém.
Děkuji..

IMG_20220414_131248.jpg
 
No příjde mi zvláštní, že by tu ještě nikdo neřešil poškrábaný infotaiment. Je to celkem snadné ho poškrábat., není to moc odolné. A viděl jsem hodně aut v bazaru, kde byl opravdu hodně dodrbaný. Každopádně jsem našel tenhle touch screen za ceny kolem 3000kč na Ali a více, což je šílenost.
V případě, že by existoval nový do 1500kč, tak ho klidně koupím.
Schválně jsem oslovil i Mazdu...

s-l1600.png s-l16001.png
 
Zajímavý. Takže to přeleštil Meguiar's PlastX a zbavil škrábanců ale i antireflexní vrstvy a pak nejlépe aplikovat tu fólii při deinstalovaném infotaimentu.
No asi bych se bál té leštěnky, že to udělá nenávratně ještě větší peklo než těch pár čmouh, co je tam teď vidět jen proti slunci.
Jen nechápu, proč ta náhradní vrstva je tak drahá, bejval bych ji koupil a jen vyměnil.
Ty do toho půjdeš?
 
Já to zatím řešit nebudu, možná pokud se to časem poškrábe víc. Prozatím budu jen buzerovat spolujezdce, aby mi za jízdy nešahali na displej ? .
Ale na těch fotkách na M3R se mi líbí ten lesklý povrch ? ta ochranná vrstva by měla být skleněná, lepí se to stejně jako ochranné sklíčko na mobil.

Na té tvé fotce ty škrábance vypadají docela hluboký, tak nevím, jestli to půjde 100% rozleštit ?. Jinak by ses musel pustit do výměny té dotykové vrstvy: https://www.tylerwatt12.com/repair-guide-nd-mazda-mx-5-touchscreen-cracks-de-lamination/

https://www.aliexpress.com/item/1005002235905962.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.43094c4dQTJNRi
 
Rozleštit to jde. Řešil jsem to. Pokud jsou škrábance malé a ne hluboké, je šance, že se ztratí, nebo aspoň většina zmizí, že to bude vidět jen při detailním pohledu. Pokud jsou větší, musíš se "proleštit" přes tu vrchní vrstvu (začne to dělat mapy, něco jako když leštíš přední světla z plexi a začneš se prolešťovat skrz UV vrstvu), což je trošku voser, ale výsledek luxusní :D
Ale řešil jsem to na M3. .... no je fakt, že se mi podařilo posledně poškrábat hadříkem na čištění i display na M6, ale tak to byly mikroskopický škrábance a rozleštil jsem to hned (mám leštičku a profi karosářskou pastu :))
 
Stačí koupit pastu na leštění plexiskla viz. foto. Používají. to hodně motorkáři na hledí helmy. Nedávno se mi podařilo sametovým hadříkem udělat rýhu do plexiskla na budících před volantem. Nechápu jak, ale udělal. Rukou jsem to hravě rozleštil. Je to skvělé i na plochy s "klavírovým lakem".

IMG_9245.jpeg
 
Mě se tyhle leštící pasty neosvedcili. Povrch je pak takový matný. Už nemá ten lesk co předtím. Jakoby to odlestilo nějakou svrchní vrstvu. Naštěstí jsem to zkoušel na nabíjecí dokovacce pro telefon.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Mě se tyhle leštící pasty neosvedcili. Povrch je pak takový matný. Už nemá ten lesk co předtím. Jakoby to odlestilo nějakou svrchní vrstvu. Naštěstí jsem to zkoušel na nabíjecí dokovacce pro telefon.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Já mám vyzkoušenou profi leštící pastu pro lakyrniky Scholl a kotouče 3M a leskne se to jak psí kulky. Mám z toho pocit, že je to nový display. Pošlu fotky sem do vlákna, ale není to na nich tak dobře vidět jako v reálu. Jakmile jsou ale škrábance hlubší, buď tam stejně náznakem zůstanou nebo jak píšeš musíš sleštit celou vrchní vrstvu, což je dost práce, ale ničemu to nevadí a výsledek je v podstatě totožný.

20221109_073036.jpg 20221109_072944.jpg 20221107_072949.jpg 20221109_072954.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak precijen bych s tebou chtěl namontovat AA, pač tě mám blízko a máš s tím zkušenost a pokud by byl dole i displej tak ho možná rovnou prelestit.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jasné, rád se do toho pustím ? Klidně napiš soukromou zprávu, kde domluvíme termín, ať nezaplevelujeme diskusi ?
 
Pánové řešil jste už někdo výměnu dotykové vrstvy? Trápí mě tvz. "samodotek" a je to už dost nepříjemné. Samotná dotyková vrstva se dá koupit za 1500 CZK, ale nedaří se mi najít návod nebo někoho kdo by byl schopný/ochotný to vyměnit.
 
Ano, řešil. Komplet rozebrat, vymlátit původní "sklo", odrbat pozůstatek lepidla, odmastit, vlepit nový ?.
Sundání starého lepidla je trochu peklo, když to nechceš poškrábat.
Pokud chceš, pošli mi rádio poštou a za 2500,- ti to zrepasuji, případně se zastav (domluvit předem termín). Tedy pokud jde o M2, M3, CX3 do roku 2016, na ty novější nemám ty dotykové vrstvy skladem.
 
Back
Top