• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek použití alu kol 17" na Mazdu 3 BL

Milda

člen KLANu
74
Na zdar Mazdáci,zvažuji na jaro na místo plechových 15" kol,dát na na svou M3 BL 16 nebo 17 alu kola,ale nevím jestli se dá použít dojezdové kolo,která mám v kufru v případě defektu,když má jen 15",rozměr 115/70r 15,v pneuservise mi tvrdí ,že to je jedno ,že průměr kola bude stejný,ale je mi divné ,že se dodávali dojezdové kola na M3 BL i 16" a 17" dojezdové kola, ve velkém techničáku mám zapsané i 16"i 17" kola.Je mi jasné ,že na 15" kolech je auto komfortnější,ale pokud je to reálné dal bych na Mazdičku větší kola .Prosím vás o odpovědi Milda
 
Pokud dodržíš rozměry kol z velkého TP, bude výsledný průměr kola totožný (v rámci možností) a je jedno, jestli je to 15", 16" nebo 17". Výsledky můžeš ověřit např. zde: https://tiresize.com/comparison
 
Ahoj, taky by mě zajímalo, jak velký kola se na trojku BL dají dát. Koupil jsem nedávno auto z Německa a do českého TP mi napsali jen dva rozměry:
6 1/2J X 16 ET 50; 205/55 R 16 91V
7 J X 17 ET 52.5; 205/50 R 17 89W

Problém s dojezdovým kolem neřeším, protože ho nemám (Bose audio). Co mě ale zajímá je, jestli máte někdo i jiné rozměry kol ve velkém TP a jaké rozměry je možná si tam nechat zapsat.
Dík a hezkej den :)
 
A co bys tam ještě chtěl vidět? 15"? Mně přijde třeba 205/50 R17 jako pěkná varianta s ještě slušným, celkem komfortním profilem. Ano, mohly by se tam dát širší gumy - 215 s patrně menším profilem 45 - na disk 7J by to neměl být problém. Je třeba najít dodavatele disků, který dodává velký sortiment i na Mazdu. Ti mívají určené rozměry pro přesně daný model auta, které mají certifikované. A těch bývá víc než má obvykle Mazda v TP. Já mám dobrou zkušenost s německým Ronalem. Ten ty rozměry pro daný model uvádí přímo v online e-shopu. Ovšem pak je třeba si vybrat a koupit disk i s příslušným papírem "gutachten". S tím se pak nechá zapsat na STK do TP. Ovšem koupit si použitý disk v jiném rozměru a zapsat bez toho papíru nejde.
Tady někde je vlákno, kde je postup podrobně popsán.
 
Ahoj, můj případ je, že jsem auto koupil už na 17". U druhé 17" sady na zimu jsem šel na jistotu a koupil jsem ty samé origo mazda jeté v horším stavu za cca 4500 a za cca 5500 jsem je nechal zrepasovat. Ty 17" jsou trochu na úkor komfortu, ale není to až tak hrozné... Za ten vzhled a lepší jízdní vlastnosti to stojí :)

PS: abych nemusel řešit nějaký zápisy v TP, tak všechny rozměry dle TP.
 
Ahoj, taky by mě zajímalo, jak velký kola se na trojku BL dají dát. Koupil jsem nedávno auto z Německa a do českého TP mi napsali jen dva rozměry:
6 1/2J X 16 ET 50; 205/55 R 16 91V
7 J X 17 ET 52.5; 205/50 R 17 89W

Problém s dojezdovým kolem neřeším, protože ho nemám (Bose audio). Co mě ale zajímá je, jestli máte někdo i jiné rozměry kol ve velkém TP a jaké rozměry je možná si tam nechat zapsat.
Dík a hezkej den :)
Mám Bose audio a subwoofer je uložený v náhradnom dojazdovom kolese
 
jde ten Bose audio a subwoofer nekam přemíetit....rad bych dojezdové kolo-?
Však píšem, že originál subwoofer je umiestnený v originál dojazdovom kolese. A nie nedá sa premiestniť SWoofer inde, lebo kabeláž je na mieru a ho nepustí.
 
Back
Top