• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přední kamera a jiné problémy

Tomáš Havel

člen KLANu
52
Ahoj,

Před 3 dny jsem převzal CX-5 Takumi Plus. Chci se zeptat jestli je to vada jen té mé a nebo se to děje i vám.

1. Při jízdě se najednou objeví na přístrojové desce "Front camera failure" a auto asi deset vteřin pípá. Deaktivuje se vše od line asistenta, dálkových světel apod. Pak se najednou vše vrátí zpět, jako kdyby se kamera zrestartovala. Jen asistent dálkových světel přestane vypínat jednotlivé segmenty a vypíná dálky úplně, když jede auto v protisměru. Po chcípnutí a nastartování vše ok.

2. Qi nabíječka mi nebere ani jeden telefon. Jakmile jej položím, okamžitě bliká červená kontrolka. Dle manuálu "Nabíjení je zastaveno kvůli vysoké teplotě nebo detekovaným nečistotám". Podařilo se to někomu rozchodit?

Auto jsem převzal s vadnou jednotkou parkovacích senzorů s tím, že až přijde, tak mi ji vymění. Je možné, že by nějak zahltila can sběrnici a problém č. 1 s tím souvisel?

Díky za rady!
 
Bod 1. môže súvisieť s oslnenim prednej kamery. Nesiel si proti slnku, ked sa to prejavilo?
 
Tak parkovací senzory vyřešeny u Mazdy.

Nabíječka na mobily vyměněna ale nepomohlo to, ozkoušeno už 5 mobilů a dva mobily techniků přímo v Mazdě.

Teď se navíc objevil další neduh a na ten se chci zeptat jestli jsem zase první. Občas se nespustí Bose zesilovač a hrají jen malé reproduktory ve sloupcích ( evidentně zapojené přímo na infotainment ). Můžu co chci, přepínat vstupy. Dokonce ani chcípnout, zamknout a zase nastartovat nepomůže. Musím počkat až se všechny jednotky vypnou po zamčení auta. Cca 5 minut.
 
Jenom update, CX-5 je čtvrtý týden v Mazdě a asi nemůžou přijít na to, co se tam sakra děje. Zatím mi jen volal průzkum spokojenosti se servisem a když jsem řekl, že je moje auto ještě u nich, tak se tvářili překvapeně. Místo toho jezdím s náhradní M6.
 
Jenom update, CX-5 je čtvrtý týden v Mazdě a asi nemůžou přijít na to, co se tam sakra děje. Zatím mi jen volal průzkum spokojenosti se servisem a když jsem řekl, že je moje auto ještě u nich, tak se tvářili překvapeně. Místo toho jezdím s náhradní M6.
ahoj Tomas,
zvazujem kupu novej cx5 ale tvoje posty ma nepotesili :) problemy pretrvavaju doteraz? s hondou som bol v servise kazdu chvilu, rad by som nieco spolahlivejsie.
 
Tak update po létě. Auto mi vrátili na začátku června a problémy ustaly. A před týdnem, když klesly teploty k nule, se problémy vrátily. Koukal jsem, že když je ráno hodně vlhko, tak nehrají všechny reproduktory. Takže něco s vlhkostí a teplotou. Těším se na další reklamace :(.

To skr3k: Ano, opravdu jsou, zkoušel jsem vytahovat pojistky, odpojovat kabely Bose pod sedačkou spolujezdce a situaci se vždy napraví, když Bose zesilovač přijde o napájení a zase jej zapojím. Jedná se pouze o ten konektor nejblíže k motoru.

Edit: Ohledně Qi nabíječky v CX5. Vyměnili ji za novou revizi a funguje ale to nevymyslíte protože ona kontroluje toto:
* Je nastartováno
* Baterie je dostatečně nabitá
* Mobil má vypnuté NFC (opravdu)
* Jsou zavřené všechny dveře
* Teplota telefonu není vysoká

Zkusil jsem si nastavit, že při připojení bluetooth Mazda se vypne NFC. Bohužel telefon je v nabíječce cca 3 minuty a nabíječka bliká, že teplota telefonu je příliš vysoká (Galaxy S20 FE) a přestane nabíjet. Kolegá má iPhone a ten se zas nabíjí jen když je odemčen. Takže když zhasne, tak se nenabíjí. Ten japonec co ji vymýšlel by měl spáchat seppuku.
 
Poslední úprava:
Tak ještě další novinka. Začalo zlobit vyvažování světlometů. Každé cca třetí nastartování míří světlomety moc nahoru a problikávají mě auta. Měřil jsem to na rovině a dokonce mířím vzhůru. Světlomet 73cm nad terénem a deset metrů od auta jsem na 85cm.

Fakt mě to auto už štve a je to asi poslední moje Mazda.
 
Prosím zdejší guru Max6 a Shrek jestli nemají radu, kam se podívat ohledně nehrajícího repro. Opravdu jakmile je ráno auto orosené, tak něco nehraje. Takže někde kondenzuje voda. Všechny konektory co jsem našel pod sedačkou spolujezdce (kromě optiky) jsem prostříkal kontaktolem a i to samé pod přístrojovkou. Napadá mě nějaký ten mikrofon pro audiopilot a nebo něco v motorovém prostoru.

Moc děkuji.
 
Resim to spolu s rocni prohlidkou vozu, takze jsem jim tam auto zatim nedal. Ale vazne premyslim, ze se zkusim dohodnout na vraceni auta i za cenu ze prijdu o dost penez. Proste neverim autu s duchama. Mluvil jsem s nekolika autoelektrikarema a vsichni se shodli, ze tohle se blbe hleda a diagnostika nic neukaze. Navic mi deti v zatackach blijou a to v Mazde 6 nedelali. Je to moc uhoupane.
 
Back
Top