• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Přední maska/grill

ZT79

člen KLANu
79
Zdravím,
Nemáte prosím někdo návod na to, jak bezepečně odejmout přední masku/gril?
Na tomto videu to dotyčný vystřihl, zřejmě proto, že je to složitější operace kvůli spodním sponám. Možná je i poškodil.
Já bych ji také potřeboval sejmout, ale nechci ji poškodit.
Nějaký návod krok za krokem potom co se demontují horní šrouby by byl super.
 
Poslední úprava moderátorem:
ta maska je tam jenom nacvaknutá, vrchní šrouby se vyšroubují a dole jsou jen zácvaky, buď se to může mírným násilím vytáhnout nebo každýmu zácvaku ručně pomoct zespoda
 
Takže pro všechny, aby neměli jen teoretické odhady.
Na masce jsou 4 klipy, které je třeba uvolnit plochým uzkým nástrojem v protisměru zasunutí masky (od motoru). Bez něj je velká pravděpodobnost, že se zlomí, protože nemají žádné zpětné zkosení. Takže vytažením nedoporučuji.
Přikládám moje fotky.

PS: Na tom videu výše jde vidět, že je ten člověk vylámal.

IMG_20210425_154205.jpg IMG_20210425_154213.jpg IMG_20210425_154226.jpg IMG_20210430_101119.jpg
 
Poslední úprava:
Takže pro všechny, aby neměli jen teoretické odhady.
Na masce jsou 4 klipy, které je třeba uvolnit plochým uzkým nástrojem v protisměru zasunutí masky (od motoru). Bez něj je velká pravděpodobnost, že se zlomí, protože nemají žádné zpětné zkosení. Takže vytažením nedoporučuji.
Přikládám moje fotky.

PS: Na tom videu výše jde vidět, že je ten člověk vylámal.

Zobrazit přílohu 34457 Zobrazit přílohu 34458 Zobrazit přílohu 34459 Zobrazit přílohu 34460
Jojo, přesně, jak je tady psáno. Já si včera 3 ze 4 klipů ulomil ;)
 
Já měl největší problém s těma sroubama nahoře, byly srostlý s "matičkama" z plechu který se v tom plastu začaly protáčet. Musel jsem ovrtat hlavičky, teď fungují jako trny za který je maska zaháknutá
 
Presne na tom jsem dneska skoncil. Ty dva velke srouby se protaci. Takze taky budu muset asi odvrtat :(
 
Jo, je to stejný, všechny masky na GH jsou záměnný. Akorát počítej s tím že horní 2 šrouby budou srostlý s plechovýma maticema a začne se to protáčet v masce. Já je musel tenkrát odvrtat, teď je mám jako jakýsi výstupky za který se maska zahákne
 
2 packy ze 4 mám také vylámané. Přemýšlel jsem o vytisknutí nové, ale přední maska je příliš velká na moji 3D tiskárnu, ta zvládne 230x230x250. Dalo by se to rozložit na několik částí a ty slepit. Ale to dá asi daleko více práce než cena nové. Tohle je typické kurvítko od výrobce auta.
 
Spíš se nepočítá s častou výměnou a případně se počítá že jde nárazník dolů (např po bouračce
 
No jo, já už jsem to musel sundat a nandat minimálně 10x za 3 roky. Nejdříve když byly zašlé světlomety a bylo třeba je vybrousit. Potom když jsem zjistil, že xenony bez sundání masky nejdou vyměnit, potom když jsem dodělával světla na denní svícení. Pak to sundaval někdo v servisu, když mi zloděj chtěl ukrást katalyzátor a přední maska musela dolu pro výměnu chladiče ...... atd. Naposledy jsem to sundaval dneska, když bylo třeba vyměnit oba podběhy.

V létě se to dá vycvaknout snadno, když už víš, kam hrábnout. V zimě starší umělá hmota více praská.
 
Počkej, nějak nechápu proč musí maska dolů při výměně podběhů, tam musí pryč akorát kolo, pro xenony jde taky jen kolo + podběh dolů, pro výměnu chladiče jde dolů maska současně s nárazníkem, nemusí se demontovat, jen ty dva šrouby navrchu jdou pryč, teď jsem to tak měl když se tahaly ven světla kvůli výměně krytů
 
Kolo jsem vůbec nesundaval. Ty podběhy jsou dostupné i když tam kolo je přidělané a auto se pouze nadzvedne heverem. Kolo hezky sjede dolu a je nad ním dost místa.
Asi máš pravdu ono opravdu stačí shodit přední nárazník i s tou přední mřížkou. Vepředu je maska uchycená na dvou čepech a dvou šroubech. Připadalo mi, že ten plastový nárazník jde lépe sundat, když tam mřížka nacvaknutá není.
Asi jsem si napoprvé myslel, že po sundání mřížky se ke světlometu dostanu, ale bohužel mřížka vůbec nepomohla a chtělo to celý nárazník. A pak už jsem o tom neuvažoval. Ono se to dá velice rychle vycvaknout, když víš kam sáhnout. Napoprvé to je nejhorší.
 
Back
Top