• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přerušovaná hudba přes USB

F.i.T.T.i

nový člen
21
Ahojte, jsem tu nový a omlouvám se, jestli to píšu do nesprávné sekce, ale mám "problém" a nevím si s ním rady.
30.11.2021 jsem koupil Mazda3, ročník 2016, sedan. Doma jsem si na USB flashdisk 16GB (3.0) nahrál hudbu, dal jsem ji do USB portu. Hudba hraje, ale nepravidelně se třeba na několik sekund (např. 10) hudba přeruší, načítá to a pak to pokračuje v přehrávání. Také se mi občas stane, že hudba se přeruší, USB to "odpojí" a začne hrát rádio.
V manuálu jsme se dočetl, že to neumí USB flashdisky 3.0, takže jsem si koupil 16GB 2.0, hudbu jsem zkopíroval, ale problém s přehráváním, resp. s přerušováním přetrvává.
Nevíte, v čem může být problém?
S autem jsem velmi nadmíru spokojen a toto je kaňka, která mě trápí, i když chápu, že na provoz auta (jako takového) to nemá moc velký vliv.
Budu vděčný za jakoukoli radu.
P.S. USB flashdisk je ve formátu FAT32.
 
Poslední úprava:
Ahojte, jsem tu nový a omlouvám se, jestli to píšu do nesprávné sekce, ale mám "problém" a nevím si s ním rady.
30.11.2021 jsem koupil Mazda3, ročník 2016, sedan. Doma jsem si na USB flashdisk 16GB (3.0) nahrál hudbu, dal jsem ji do USB portu. Hudba hraje, ale nepravidelně se třeba na několik sekund (např. 10) hudba přeruší, načítá to a pak to pokračuje v přehrávání. Také se mi občas stane, že hudba se přeruší, USB to "odpojí" a začne hrát rádio.
V manuálu jsme se dočetl, že to neumí USB flashdisky 3.0, takže jsem si koupil 16GB 2.0, hudbu jsem zkopíroval, ale problém s přehráváním, resp. s přerušováním přetrvává.
Nevíte, v čem může být problém?
S autem jsem velmi nadmíru spokojen a toto je kaňka, která mě trápí, i kdyý chápu, že na provoz auta (jako takového) to nemá moc velký vliv.
Budu vděčný za jakoukoli radu.
P.S. USB flashdisk je ve formátu FAT32.
Možná by pomohla aktualizace, když vlezeš do informací o systému, jakou verzi ti to tam ukazuje?
 
To teď z hlavy nevím, ale mrknu se hned, jak přijdu do auta a pak to tady hned napíšu.

A omlouvám se za špatnou sekci. Vytvořil jsem nové vlákno (se stejným textem) zde:
 
A omlouvám se za špatnou sekci. Vytvořil jsem nové vlákno (se stejným textem) zde:
Tohle už nedělej, je s tím víc práce, než s přesunutím pár příspěvků do nového vlákna.
 
Já mám asi formát NTFS a vše funguje na 100%. Hudbu máš v MP3? FLAC nefunguje.
 
jako první krok bych zkusil jinou flashku

edit : tak ne sorry, teď jsem si to přečetl znovu a tys to už udělal :)
 
Vše mám v MP3. Co jsem měl FLAC, tak jsem předělal na MP3. Taky jsem byl docela překvapený, že v roce 2016 neumí FLAC. Měl jsem Hondu z 2006 a ta přehrála FLAC úplně v pohodě.

Tohle už nedělej, je s tím víc práce, než s přesunutím pár příspěvků do nového vlákna.
Moc se omlouvám - už se to nestane. ;)
 
Tak jsem se k tomu dostal až teď. Tady je verze softwaru, ale vůbec netuším, jestli je aktuální.
auto-system.jpg
 
Díky za odpověď.
Sám si na update moc netroufám, tak to asi budu muset pořešit v Mazda servisu. Doufám, že to nebude moc drahé a hlavně, že už pak bude vše fungovat bez problémů. A taky doufám, že tam nebudu muset odstavit auto na několik dnů, ale že to udělají na počkání. :p

Pak dám vědět, jak to dopadlo.
Tak si tam nech rovnou nainstalovat nový USB hub na Apple CarPlay/Android Auto a update budeš mít v ceně. ;)
 
On mi říkal, že si tam kdysi sám instaloval nějakou verzi z netu, ale to mu nějak blblo. Tak šel do Mazdy, zaplatil si za oficiální verzi AndroidAuto/CarPlay a v Mazda servisu mu to tam nainstalovali. Ale už nevím, jak je to dlouho. On to auto kupoval (v roce 2016) jako nové a já jsem ho před pár týdny koupil. Takže se vlastně ještě se vším seznamuju.
V pondělí buď zavolám, nebo zajedu do Mazdy a zeptám se.

Jo a taky mi ještě říkal, že si nechával "posílit" USB porty, protože když tam zapojil více zařízení najednou, tak to nestíhalo.
 
On mi říkal, že si tam kdysi sám instaloval nějakou verzi z netu, ale to mu nějak blblo. Tak šel do Mazdy, zaplatil si za oficiální verzi AndroidAuto/CarPlay a v Mazda servisu mu to tam nainstalovali. Ale už nevím, jak je to dlouho. On to auto kupoval (v roce 2016) jako nové a já jsem ho před pár týdny koupil. Takže se vlastně ještě se vším seznamuju.
V pondělí buď zavolám, nebo zajedu do Mazdy a zeptám se.

Jo a taky mi ještě říkal, že si nechával "posílit" USB porty, protože když tam zapojil více zařízení najednou, tak to nestíhalo.
Oficiální modul Android Auto má silnější USB proti tomu, co se montovalo ve výchozím stavu, tak jestli tím posílením předchozí majitel nemyslel tohle. Jestli je to něco samodomo, tak by tam mohlo být nějaké rušení nebo špatný kontakt. Tedy ono by se to klidně mohlo stát i u ofiko modulu – tam bude snad nějaká kontrola kvality, ale to ještě nic neznamená. Když už mluvím o rušení, nemáš tam třeba zapojenou kameru? Je to nepravděpodobný, ale jestli ano, zkusil bych kameru na zkoušku odpojit.
 
Oficiální modul Android Auto má silnější USB proti tomu, co se montovalo ve výchozím stavu, tak jestli tím posílením předchozí majitel nemyslel tohle. Jestli je to něco samodomo, tak by tam mohlo být nějaké rušení nebo špatný kontakt. Tedy ono by se to klidně mohlo stát i u ofiko modulu – tam bude snad nějaká kontrola kvality, ale to ještě nic neznamená. Když už mluvím o rušení, nemáš tam třeba zapojenou kameru? Je to nepravděpodobný, ale jestli ano, zkusil bych kameru na zkoušku odpojit.
Kamera v autě je, ale je napojená přímo na "pojistky", takže přes USB to nejde. Ale minimálně jako tip vyzkouším, že kameru odpojím a uvidím.
Samodomo u USB není nic, vše je dělané v Mazda servisu. Abych upřesnil, tak USB flashdisk s hudbou mám v USB portu, který není určen pro AndroidAuto, tzn. ten spodní.
Nevím, jestli tím rušením myslíš to přerušování hudby, o kterém píšu. Hudba hraje, ale po nějaké chvíli zmlkne, několik sekund to načítá a pak to začne přehrávat znovu. Když hudba hraje, tak hraje čistě a pěkně - kdyby se nepřerušovala, tak bych tomu neměl co vytknout.
 
Modul pro AA je komplet se všemi zásuvkami a rovnou obsahuje to posílené USB. Jinak řečeno, když si v Mazdě zaplatíš AA, tak ti namontují nový modul se zásuvkami (tj. obě USB, AUX a SD karta) a aktualizují software Mazda Connect.

Rušením jsem myslel nějaké rušení USB spojení mezi modulem v loketce a řídicí jednotkou infotanmentu. Dovedu si představit situaci, že při čtení z USB sem tam vypadne pár bitů, takže se data z USB musí nanovo vyčíst, což zabere nějaký čas a může to způsobit krátký výpadek. Jak říkám, je to nepravděpodobný, ale na druhou stranu je to něco, co snadno během pár minut ověříš. Špatný kontakt v zapojení modulu už bez rozebírání neověříš.
 
Ahojte po delší době.
Musím se asi všem omluvit, ale nejspíš jsem přišel na chybu, která to způsobovala - a byla to nejspíš moje chyba. Měl jsem na flashce několik složek s hudbou a jedna z nich měla pravděpodobně v sobě nějaký "bordel", který způsoboval to, že flashka se "neustále" v určitých intervalech načítala; ta konkrétní složka dělala problémy přímo i s přehráváním.
Když jsem celou flashku smazal a nahrál ten samý obsah bez té "vadné" složky, tak od té doby se přehrávání ani jednou nepřerušilo a vše jede tak, jak má. Tak snad je problém vyřešen.
Ještě jednou děkuji za ochotu a vstřícnost.
 
Back
Top