• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Přestalo mi fungovat stahování 3 oken ze 4

Jára

výkonný člen KLANu
136
Je to zajímavé, ale okno u řidiče mi stále funguje a po předchozím týdnu zimy mi chcípnulo stahování 3 oken.

Stahovací tlačítka na dveřích mají malé červené LEDky a ty svítí jen u řidiče. Prosím o nějaký námět, kde bych to měl začít rozebírat a kontrolovat?

Může to být "jenom" pojistka, ale nikdy se pojistka nepřepálí jen tak sama od sebe. Takž by bylo dobré alespoň zjistit proč se přepálila, pokud by to bylo pojistkou. Žádné další závady na elektroinstalaci jsem si nevšiml.
 
Není jen zamáčknutá "dětská pojistka" na stahování oken ? To pak jde stáhnout jen okno u řidiče.
Případně stáhnout ostatní okna přímo z jejich vlastních tlačítek v jejich dveřích jde ?
 
Není jen zamáčknutá "dětská pojistka" na stahování oken ? To pak jde stáhnout jen okno u řidiče.
Případně stáhnout ostatní okna přímo z jejich vlastních tlačítek v jejich dveřích jde ?

jak se vypnout tu destsk pojistku?
 
Já už jsem měl jednou dětskou pojistku zamáčknutou a ta blokovala jediné okno. Mohla by být zamáčknutá na všech 3 dveřích, netuším jak.

Pokud u "Sergihno" nejde stahovat z místa řidiče to je klasika. Po každém odpojení baterie se musí znovu vyresetovat okna. Trochu stáhnout, vytáhnout klíčky, zasunout klíčky a vytáhnout až do klapnutí. Ale tohle se mi neděje. Mě to nejde z individuálních dveří.
 
Já už jsem měl jednou dětskou pojistku zamáčknutou a ta blokovala jediné okno. Mohla by být zamáčknutá na všech 3 dveřích, netuším jak.

Pokud u "Sergihno" nejde stahovat z místa řidiče to je klasika. Po každém odpojení baterie se musí znovu vyresetovat okna. Trochu stáhnout, vytáhnout klíčky, zasunout klíčky a vytáhnout až do klapnutí. Ale tohle se mi neděje. Mě to nejde z individuálních dveří.
Mel jsem spatnou baterku kdyz bylo -15 stupnu. Pak to slo ale okna uz ne.
 
Postup znovunaprogramování dojezdu oken u GG:
1) klíček do polohy ON nebo nastartovaný motor (je to jedno)
2) na dveřích na kterých nejde z hlavního panelu u řidiče stáhnout okno, tak přímo tlačítkem toho daného okna stáhnout okno do cca poloviny (stačí klidně jen 5cm) a znovu okno vytáhnout/zavřít
3) jak se okno úplně zavře, tak ještě cca 3-4 vteřiny držet tlačítko vytáhnutí/zavření okna
4) tohle udělat na všech "nefungujících" oknech

Dětská pojistka oken/odpojení oken po zmáčknutí vypne ovládání všech oken mimo řidičova.
 
Ahoj, to co jsi napsal nahoře to už znám.

Jdu zkontrolovat tu dětskou pojistku.

Už jsem na to přišel. Jsou tam 2 nezávislé dětské pojistky, jedna je ve dveřích a druhá u řidiče. Děkuji za nápovědu.

Pojistka2.jpgPojistka1.jpg
 
Poslední úprava:
Já s touto "vadou" jezdil asi týden, omylem jsem zmáčknul na řidičově panelu stahování oken tlačítko s přeškrtnutým okýnkem, které jsem předtím nikdy nepoužil, bylo pro mě absolutně neviditelné. Pod lampou je největší.... :D To ale asi nebude váš případ, píšu to jen pro jistotu...
 

Podobná vlákna

Back
Top