• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Prodej auta - obecné info, rady, tipy, ..

mrpcz

výkonný člen KLANu
399
Cau,
budu prodavat auto (poprve) a resim jak to udelat abych s tim mel co nejmin starosti. Omlouvam se za mozna blbe dotazy ale jak rikam, jsem panic :)

auto dam do pucu, smlouvu mam pripravenou i vsechny papiry, az bude hezky tak ho nafotim a dam na net.

Co mi ale neni jasne uplne, je jak je to s POV a prepisem auta v den koupe.

Ten clovek prijde, placneme si, idealne spolu zajdeme na urad to prepsat a jak dam tomu cloveku klice a papiry, tak volam na pojistovnu ze rusim POV. To je "happy path" :) Ta druha verze, je to, kde si nejsem jistej co delat.

Co kdyz spolu na ten urad nezajdem? At uz z jakehokoliv duvodu ... co jsem slysel, resi se to tak ze dam ja plnou moc te osobe a do smlouvy napisu ze si to do 14 dnu musi prevest (jinak ????). A dalsi vec co mi vrta hlavou, muzu zrusit povinne ruceni i kdyz nemam prodane (prepsane) auto?

Nejvic me totiz serou dve veci:
a) nechci aby nekdo jezdil na moje POV (tzn idealne v cas prodeje volat na pojistovnu a okamzite zrusit)
b) nechci aby mi nekdo nabulikoval ze auto prepise a ja pak zjistil ze nic prepsanyho neni a ja to pak budu muset resit...

tipy, triky, napady?
dik
 
a právě přesně kvůli těmto problémům jsem vždy prodal do AAA a hned po předání klíčů čistá hlava i kdyby to auto hned shořelo, taky odpadne popotahování s různými vychcánky co pak zkouší různé skryté vady ;)
 
Základní pravidlo. Auto bez přepisu neodjede z domu. Tj. zajdeš s kupcem na úřad, kde to přepíšete. Kupec už v tu dobu musí mít sjednáno své POV. Pro přepis je nutná taky evidenční kontrola z STK. Po přepisu mu předáš auto a klíče. Na základě kupní smlouvy potom zajdeš nebo pošleš kopii na pojišťovnu a rušíš pojištění. To že tvé pojištění ještě běží je fuk, on už má své a ty svou zelenou kartu v autě nenecháš.

Většinou evidenčku zařídí prodávající dokud je majitel a kupující mu ji uhradí. Rovněž mu poskytneš nezbytné údaje z VTP, aby si kupec mohl uzavřít svou pojistku.
 
jj to jsem si taky rikal, proste auto nedam dokud nebude prepsany - protoze to je risk jak blazen a toho cloveka uz nesezenu ...

diky
 
Osobně doporučuji jezdit na dopravku někam do menších měst. Dnes je možné převést vozidlo na kterémkoliv úřadě. ?

Například já z Hradce Králové, dělal přepis v Rychnově.
 
dulezite je, aby mel kupujici, ve chvili co podepisete kupni smlouvu a podas mu klice, svou pojistku‼️pri prodeji sve GH i pri koupi GL vse skrze pojisteni zarizeno online vcetne platby. v tu chvili prijde zelena karta na mail (tu chtej videt a zkontrolovat!) a muzes kupce pustit odjet. prepis staci do 14 dnu klidne v miste kupujiciho bez tebe. jen je to treba zminit ve smlouve a predat plnou moc uredne overenou, coz umi kazdy checkpoint na poste za mrzky poplatek 30kc. evidencku si udela take sam kupujici v miste bydliste. jak kupujici odjede se svym pojistenim, tak rusis mailem nebo online svoje u sve pojistovny. po prepisu jsem chtel jen jako info poslat fotku velkeho TP nebo maly technicak.

pochopitelne i prevod kupni ceny zaroven pri podpisu smlouvy. vyhoda je, ze platba prijde ihned. pokud bys potreboval, muzu do SZ postnout vzory smluv apod., ale je toho plny net ;) takze hadam, ze nebude treba.
 
Poslední úprava:
smlouvu a plnou moc bych mel mit .. to jsem si stahl z netu a upravil na sebe... tak snad neni potreba... jeste posledni vec, tzn ja muzu odhlasit POV i kdyz auto neni prespsane jeste.. staci kupni smlouva ...

a ano, auto nedam z ruky pokud mi neukaze svoji zelenou kartu ... a bud mu dam plnou moc na prepis a evidencku a budu doufam ze to zaridi .. nebo to obeham sam .. btw malej technicak nikomu nedavam ne?
 
smlouvu a plnou moc bych mel mit .. to jsem si stahl z netu a upravil na sebe... tak snad neni potreba... jeste posledni vec, tzn ja muzu odhlasit POV i kdyz auto neni prespsane jeste.. staci kupni smlouva ...

a ano, auto nedam z ruky pokud mi neukaze svoji zelenou kartu ... a bud mu dam plnou moc na prepis a evidencku a budu doufam ze to zaridi .. nebo to obeham sam .. btw malej technicak nikomu nedavam ne?
ja POV rusil jeste ten den prodeje. auto si loni v dubnu kvuli covidu mohl prepsat az za skoro mesic a mel jsem to ve smlouve, ze do 30ti dnu. predavas vcetne maleho TP, opet do smlouvy vypsat typ a cislo - ja mel jako prilohu smlouvy Predavaci protokol, kde bylo vse vypsane. tobe TP k nicemu neni, on ho bude pri prepisu odevzdavat.

kupujici zaplatil auto vcetne POV, tak ma sam motivaci vozidlo prepsat, resp. nema duvod, proc by to oddaloval nebo dokonce neudelal.

u me chtela videt pojistovna smlouvu, kde bylo jasne datum prodeje.. POV ti zrusi i zpetne k datu ve smlouve, jen to neodkladej a zrus treba max do dvou tydnu. pak ti poslou na ucet rozdil/doplatek pojistky. hotovo, slus ende :)
 
no prave toho se bojim.. idealne bude tam fakt zajit spolecne at je klid
 
Back
Top