• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rádio interferencia s ohrevom zadného okna

LuboSk

výkonný člen KLANu
155
Ahojte, keď zapnem ohrev zadného okna, spôsobuje to nejakú interferenciu so signálom rádia a v tom momente neviem chytiť žiadnu stanicu. Ohrev okna funguje, spätných zrkadiel tiež. Aj rádio funguje normálne, kým nezapnem ohrev.. Neviem odkedy to takto môžem mať, ale všimol som si to včera a myslím, že doteraz mi to auto nerobilo..
Stretli ste sa s tým niekto?
 
Nic takového nepozoruji, přepínám mezi cca 2-3 stanicemi a cestou do práce poměrně pravidelně zapínám ohřev oken. Zkusil bych si pustit stanici o které vím, že má silný signál po celou trasu jízdy a u té bych testoval ohřev okna. Obecně IMHO má GH rádiovou anténu / signál spíš průměrný až horší, než naopak. Například při vjezdu do pražských tunelů mi rádia převážně chrčejí nebo nehrají vůbec. Stejná rádia ve stejných místech v autě mé drahé polovičky hrají v pohodě.
 
Obecně novější auta mají anténu integrovanou v zadním skle a vypadá podobně jako výhřev. Nešudlil někdo zadní zamlžený okno? Mohlo dojít k poškození a to může být příčina rušení, ještě kouknu do servisního manuálu jak přesně to GH má
 
Tak je to jak jsem říkal antena je v zadním okně, u kombi i v zadních bočních podle postupu to může být i špatnej filtrační kondenzator nebo noise filter
postup.jpg antena 2.jpg kondenzator.jpg glass.jpg noise filter 2.jpg noise filter.jpg anténa.jpg
 
Ďakujem! Cez víkend snáď bude čas odskúšať to. Inak, prvé, čo mi napadlo bola baterka. Neviem ako dlho je v aute.. Keď na niečo prídem, postnem update :)
 
Kdyby to byla slabá baterka , blblo by všechno a chyby by blikaly jak žárovky na vánočním stromku ;)
 
To by bola baterka úplne vymlátená. Pravda je, že nejaký mesiac mi nefunguje ohrev vodičovho sedadla (môže mať milión iných príčin) a dnes som si vlastne všimol, že ohrev zadného okna po naštartovaní nefunguje. Po prejdení cca. 60-70 km som ho zapol znova a trochu odparil vodu z nestieranej časti okna. Uvidím, cez víkend poskúšam, čo budem vedieť a apdejtnem ;)
 
Back
Top