• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Rekonstrukce garáže

kodlz

člen KLANu
53
Ahojte.
Nedavno jsem si koupil garaz v radovych garazich ve meste. A jelikoz zazili snad jeste puvodni eMBecky tak mam v planu ji dat trochu do poradku. Krome vymeny brany by jsem chtel dovnitr na boky umistit NECO cim bych zabranil nechtenemu odreni auta anebo dveri pri vystupovani/nastupovani. Doporucili by jste mi neco co by se na to dalo pouzit? Napadlo me nejake plexisklo...i kdyz by mozna bylo vhodnejsi neco mekciho. mozna jeste extrudovany polystyren, ale ten je zase moc hruby. (nejtenci jsem nasel 20mm) co by jste pouzili, nebo doporucili?
 
asi by stacil i filc nebo hrubsi zatezovy koberec. zavesit nahore na drevenou listu a hotovo. extrudak asi taky dobry. jeste mozno gumove ctverce, jake jsou treba na zimaku, jen budou tezke a hur je asi sezenes.
 
Poslední úprava:
u koberce si nejsem jisty zda by to stacilo a guma by urcite ochanila pred poskrabanim...ale asi by i nechala cerne smouhy na laku.
 
Já mám filc. Z obi ,samolepicí . Prodává se ve čtvercích cca 40 x 40. . Couváš pomalu,takže kdyby ses opřel tak to hned ucítíš.
Takže jde jen o odření a to určitě stačí
 
Mám takhle v garáži na zdi namontovanou dřevěnou lištu a na ní nalepený proužek Jekoru. Funguje to na jedničku. Vzhledem k tomu, že to bylo ze zbytků, tak cena 0,- Kč. :)

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
u koberce si nejsem jisty zda by to stacilo a guma by urcite ochanila pred poskrabanim...ale asi by i nechala cerne smouhy na laku.
no, jenže rozdíl je v tom, že zatímco guma nechá kus sebe na laku (jednoduše odstraníš), tak takovej poctivej zátěžák ti udělá takový hloubkový přeleštění laku, že se nestačíš divit :cool:

za mě teda bude nejjemnější nějakej proužek molitanu, nebo polyurethanový pěny. můžeš použít ze staré matrace apod. copak jsi neviděl, z čeho měla legendární důchodcovská multipla v topgearu nárazníky? :)

 
Poslední úprava:
Ja som si v garáži nalepil toto:
https://a.aliexpress.com/_mNyEO1

Je to taká pena so strašne silným lepidlom, ktorú už zo steny asi nedostanem (chcel som opraviť krivé nalepenie ale nejde to dole).

Neskôr som ešte jedno toto isté kúpil vo výpredaji v Globuse za asi 50kč
 
Ahoj, nevím jestli to hodit sem, ale je to nejblíže k tématu a datu vložení. Mám k dispozici odvětrávací mřížky, vhodné na cokoliv, klidně na vrata garáže.Kdyby měl někdo zájem, mám 10 ks dispozici. Rozměry - 190x180 mm

16340351339148974379708521151300.jpg
 
Tak teď taky řeším tohle téma. Koberec nechci, to je na poškrábání laku, jak tu někdo psal. Ty 20 cm proužky taky ne, když např. u BN by ke kontaktu předních a zadních dveří se zdí došlo v dost odlišné výšce.

Takže přemýšlím, že bych vzal gumovou podlahu, pás např. 4.5 x 1 m (šířka třeba 1 cm) a přišruboval to na pár místech na zeď. Řešil jste to někdo takto?
 
Ja som to riešil karimatkou z Decathlonu (majú rôzne rozmery/hrúbky/farby/ceny) a nalepil som nejakým lepidlom o OBI. Parkujem blízko steny, častokrát dvere opriem o "stenu" a pre mňa je na 100 % funkčné.
 
Ja se k te stene pri parkovani stacim zadkem, takze hrozi kolize boku zadniho narazniku se stenou. Cili v mem pripade to neni jen o moznem kontaktu dveri se stenou. A pokud dojde ke kolizi pri couvani, tak penovy material se prinejlepsim zmackne, prinejhorsim roztrhne. I za cenu cernych smouh (ktere bez problemu rozlestim) potrebuji neco jako gumu...

Garaz ma sice 3,5 m na sirku, ale parkuji stranou spolujezdce obvykle takrka na kontakt zrcatka se stenou, at se mezerou na druhe strane daji tahat jizdni kola, apod.
 
Poslední úprava:
Primlouvam se za silnou penovou karimatku. Sam ji mam v planu pouzit na garaz na konci, abych mohl parkovat az ke zdi, a uz jsem ji na to videl doporucenou. Deda pouzival starou matraci :).
 
Tak v tom prípade možno nejaký 5cm polystyrén a len ho postaviť a neupevnovat na stenu a ked ho zachytis, tak sa posunie aj s autom po stene …?
 
Extrudak ne, to je tvrde jak svina a ve vysledku to bude stejne, jako se otrit o tu zed.

Ale ta karimatka, jak zminovali kluci, to by nemusel byt spatny a drahy napad... ;)
 
Dobře poslouží i lišta z pěnového polystyrenu přilepená na zeď ve správné výšce. IMG_8410.jpeg
 
Zkusim to jeste jednou - ke kontaktu prednich dveri, zadnich dveri a boku narazniku dojde vzdy v naprosto jine vysce, cili 1 lista to nespasi a vice jich nebude vypadat pekne. Dale v garazi obcas stoji i vozdilo jine tridy, takze je predpoklad 6 ruznych vysek kontaktu se zdi. Za me nalepit/prisroubovat na zed pas neceho tak 1 m vysky.
 
Back
Top