• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Repase přední nápravy nebo prodej FL 2.0 DISI A/T

andy00

nový člen
3
Ahojte, rád bych požádal místní zkušené mazdaře o radu a názor (vlastně nekolik).

Auto: r.v. 2010 (po faceliftu), 2.0 114kw, A/T, benzin, najeto 160k km, hatchback

Před nějakou dobou mi začalo vepředu u kol během zatáčení vrzat (a volant "drhnout"), hlavně při nižších rychlostech. Když auto delší dobu stálo, tak to přestalo, pak ale znovu vždy začalo (typicky cesta do práce OK, cesta z práce vrzání), plus se to dlouhodobě zhoršovalo. Myslím, že splňuju všechny příznaky tohoto vlákna. Dal jsem to ke konzultaci do neautorizovaného servisu a zjistili mi ještě pár dalších problémů, včetně brzdiče. Dopředu mě upozorňovali, že ramena na mazdy jsou drahé, teď poslali 2 nabídky:

kvalitní varianta :
- levé spodní rameno SWAG 8200 kč
- pravé spodní rameno SWAG 7820 kč
-levé horní rameno Optimal 2500 kč
-pravé horní rameno Optimal 2500 kč
-práce 3h/650 kč 1950 kč
-seřízení geometrie 700 kč

levnější varianta :
-leve spodní rameno 4680 kč
-pravé spodní rameno 4680 kč
-levé horní rameno 1500 kč
-pravé horní rameno 1500 kč
-práce 3h/650 kč 1950 kč
-seřízení geometrie 700 kč

zadní brzdič :
zadní brzdič Brembo 4400 kč
práce 1h/ 650 kč 650 kč


Moje dotazy:
- jsou to solidní nabídky? Je mi jasné, že díly půjdou nakoupit levněji, ale beru to tak, že autoservis potřebuje taky vydělat :) spíš jestli to není úplně mimo, nebo jestli nemám lepší s tímhle jet do autorizáku?
- auto chci prodat. Jakou byste zvolili strategii, opravit a prodat (dráž), nebo neopravovat, prodat levněji a nechat případného zájemce, ať opraví podle svého uvážení? Chci být při prodeji maximálně transparentní, takže všechny neduhy zmíním, ale bojím se, že i když bych to nabízel levněji (třeba o cenu opravy), tak to stejně spoustu lidí odradí. Na druhou stranu, pokud by si ty věci někdo dokázal opravit sám nebo přes známého, vyplatí se mu auto koupit neopravené.
- v souvislosti s předcházejícím bodem -> jak nejlépe prodat? Individuální inzerát (tady, sauto,..), nebo přes nějaký prověřený autosalon?
- jak byste odhadovali cenu? Tahle verze se bohužel aktuálně nikde neprodává, našel jsem podobné šestky v automatu v rozmezí 170-200k czk, ale všechno je to před FL verze, jedno navíc import z US, není jasný stav. Moje auto je nebourané (měnila se jen část nad pravým předním kolem, protože když bylo auto nové, odřel jsem ho při parkování o dodávku na benzince :rolleyes:), bez investic, ale kromě výše zmíněného mi v servise říkali, že je zespoda koroze (bylo zmíněno i ve zprávě z STK).

Díky moc!
 
Volil by som a aj možno budem robiť lacnejšiu variantu až na to že ja to budem robiť sám
 
@andy00 No nevím. Že by zrovna SWAG byl nějaký super kvalitní matroš... U nás ho spíš s klukama používáme ve variantě "když není na výběr" a optimal je opravdu spíš hodně levná varianta.
Chápu že si každý musí nějak vydělat, ale dám ti třeba ceny co jsem měnil teď na jednom GH:
Přední spodní ramena Lëmforder - 2x 4400Kč (2x znamená levá+ práva strana)
Přední horní ramena Meyle - 2x 1350Kč
+ se u takový opravy dávají většinou i nový stabi tyčky a ty má třeba Meyle ve verzi HD za 2x 370Kč
Zadní brzdový třmen TRW - 2200Kč nebo Bosch - 1900Kč
+ úchyt destiček/třmenu 600Kč

Buď má tvůj servis opravdu ultravysoký marže na dílech a nebo je kupuje třeba v Autokelly a pod. který jsou známý předraženýma dílama (ale zase rychlou dostupností). Ceny co jsi napsal totiž odpovídají katalogu Autokelly. Dneska se spíš zvedá hodinovka a na dílech je všeho všudy prd nebo si je rovnou koupí majitel auta když chce úplně ušetřit.

Cena za hodinovku mají na dnešní poměry OK.
 
Poslední úprava:
Ahojte, díky za reakce. Co byste doporučili v případě prodeje? Inzerovat ve stavu, jakém je (levněji), nebo nechat opravit prodat dráž? Měli byste případně v okolí Brna tip na nějakého slušného prodejce?
 
Back
Top