• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Rosení světel zevnitř

Kupo

rodinný člen KLANu
240
Ahoj, tak jsem na ruznych forech a strankach hledal, proc se vlastne rosi svetla zevnitr a nic moc jsem nezjistil. Teda jenom ze by se meli zkontrolovat odvetravaci kanalky a jestli tesni vsechny konektory a nejde tam nekudy vzduch. Nechtelo by se nekomu kdo vi o co jde trosku rezepsat, jak to tedy cele funguje? Nekdo pise ze svetlo musi vetrat a druhy zase ze mu nekde netesni tim padem vetra a proto se mlzi.
 
Na focusu jsem měl jednou mokrý světlo (jedno), pak jsem zjistil, že ta krytka, která se sundává, když se měněj žárovky, má urvanou jednu packu a tak to špatně doléhalo. Vyřešil jsem to vyndáním světla, vysušením doma a pak jsem tam dolepil těsnění (jako na okna), aby tam nebyla škvíra a nemohlo tam téct. Od tý doby žádná rosa.

Brácha má mondeo (mk4) a světla se mu rosej, v servisu to nedokázali vyřešit. Viděl jsem i jiný mondea mk4 s orosenými světly.

Šel bych po tom, jestli to světlo opravdu všude těsní.
 
na M6 GH se mi občas taky rosila zadní lampa, pročítal jsem taky všechno možný... nakonec jsem to vyřešit radikálně = vzal jsem čtyřku vrták a odvrtal pod úhlem, aby tam nešla voda, zevnitr dvě díry (jednu dole a druhou nahoře). od té doby jen občas když třeba wapkuju auto se to trochu zarosí, ale jinak v běžném provozu v pohodě a to i v zimě
 
Ahoj, tak jsem na ruznych forech a strankach hledal, proc se vlastne rosi svetla zevnitr a nic moc jsem nezjistil. Teda jenom ze by se meli zkontrolovat odvetravaci kanalky a jestli tesni vsechny konektory a nejde tam nekudy vzduch. Nechtelo by se nekomu kdo vi o co jde trosku rezepsat, jak to tedy cele funguje? Nekdo pise ze svetlo musi vetrat a druhy zase ze mu nekde netesni tim padem vetra a proto se mlzi.
Oficialne stanovisko k problemu zahmlievania. vid foto v prilohe.
Ja si myslim, ze je to iba sposob zbavovania sa zodpovednosti za lajdacky vyrobene svetla. :wtf:
Musel som teda sam hladat a najst miesto vnikania vlhkosti do svetlometu vid. foto, utesnil som to miesto a je po probleme.

Scan-170310-0001.jpg Scan-170310-0002.jpg WP_000919.jpg
 
U BK jsem to kdysi řešil tak, že jsem tam dával za gumovou krytku pytlík se silika gelem a obecně jsem s tím nikdy neměl větší problém. Ale švagrovi v Anglii se v GH rosí zadní světla, už jsem mu je čistil od mechu. :)
 
Zdravím, taky mám mech, jsem si říkal, jestli náhodou autíčko neplavalo, ale po pročtení vláken o rosení si už hlavu nedělám :).
 
Ahoj mám mazdu cx 5 Revolution,14 dní a včera se mi taky zamlžilo zadní světlo mám to reklamovat?:(
 
I mě se na GH rosí zadní lampy... shit
navrtat 4kou vrtákem z vnitřínch stran a máš pokoj. na každou lampu jsem dal dvě díry nahoře a dole a zamlží se tu už jen v extrémním případě, třeba když to wapkuju
 
Ahoj, pokud je to nove auto tak to urcite reklamuj. Meli by ti to vzit bez problemu si myslim.
 
Stejne si myslim ze pokud se ti bude mlzit svetlo casto zevnitr tak casem se ti tam udelaji mapy z toho jak to schne a potom se toho tezko zbavis a svetlo bude vypadat zasle.
 
Ahoj, také se mi zevnitř mlží světla směrem od blinkrů. Je to tedy normální?
Přemýšlel jsem nad repasem paraboly, že by se to rovnou rozdělalo, vyčistilo, ale když mi řekli, kolik stojí repas vč. práce říkal jsem si, jestli není lepší za tu cenu koupit u halogenů rovnou nové neznačkové (TYC..) lampy...
 
Back
Top