• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Rozsvícená kontrolka ABS a stabilizace

PavelGH

nový člen
6
Zdravím,

po půl roce s M6 GH jsem si Mazdy tak oblíbil, že jsem si minulý týden koupil MX-5 NC. :) Dnes jsem se byl trochu projet. Najel jsem tak 50 km. Pak holka 2 hodinky stála a pak jsem se projel dalších 20 kilometrů. V průběhu jízdy se mi rozsvítila kombinace kontrolek ABS a stabilizace a zůstala svítit. Po hodince jsem zkusil motor nastartovat a kontrolky dále svítí.

Nevíte, kde by mohla být chyba?

Děkuji za případné info.

Pavel

8c134def-0f9d-41ee-93f0-5b98b2f004ef.jpg
 
Tyzden dozadu sa mi stala identicka vec na GH. Vypol som a nastartoval motor za jazdy a kontrolky zmizli. Vygeneroval som chybove kody z Carly diagnostiky, bola to C0040.

20221101_201402.jpg
 
S největší pravděpodobností jde o mrtvý čidlo ABS na nějakým kole, ale úplně nejlepší je vzít diagnostiku a zjistit co tohle způsobilo. Mám pocit že tyhle kontrolky může vyvolat i mrtvej spojovací kabelový kroužek za volantem (clockspring).
 
Tak se omlouvám, ale @Natural mi připoměl,že tehdá to nebyl kroužek pod volantem s kabelama (clockspring), ale snímač polohy volantu, což je taky takovej kroužek :D. Tak jako tak, bez diagnostiky je to jen věštění z koule.
 
Back
Top