• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

RX8 pár začátečnických otázek

Myšák75

nový člen
1
Ahoj všem,
velkou shodou náhod jsem se dostal k RX8, rok 2009, 170kw, automat, import z USA. Doslova jsem ji vytáhl z kopřiv a společně s Jarou Pekem jí znovu vdechl život. Teď už zase jezdí, nicméně je zde ještě pár drobností k řešení. Rád bych se tedy zeptal na zkušenosti a názory vás, co ji vlastníte již o nějaký ten pátek déle:

1) Vyrovnávací nádobka chladící kapaliny: skutečně nejde nikde sehnat nějaká druhovýroba nebo neexistuje způsob jak ji opravit a jediný způsob jak vyřešit nefunkční čidlo vody je nová nádobka za 5000 Kč?

2) svítí mi kontrolka naklápění xenonů. Něco podobného se mi stalo na mé Audi A6 a bylo to nivelačním čidlem na nápravě. Měl by někdo nějakou zkušenost na co se zaměřit zde, co zkontrolovat případně kde ta čidla jsou?

3) Svítí kontrolka tlaku v pneumatikách. Zatím nebyl důvod pneumatiky přezouvat, takže ani nevím zda tam všechna čidla jsou. Dokáže nějaká diagnostika jednotlivá čidla a rozpoznat a případně identifikovat pokud některé špatné?

Moc děkuji!
 
ad 1. Ano, asi ano. Vypojit konektor na nádobce a kontrolovat pohledem, při kontrole oleje :)
 
Back
Top