• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Sedan - autonehoda

romanst77

nový člen
20
Ahoj, zdravím Mazďáky, dnes jsem měl veliké štěstí a utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Se svoji mazdou (Mazda 6 GJ 2.0 SDN 121kW rv2013-2014) jsem měl srážku s naloženým kamionem, ale naštěstí mě trefil jen přes ZL blatník a zadní nárazník viz přiložené foto. Zadní náprava, výfuk, víko od kufru a ostatní věci se zdají být na první ohledání OK. Vina byla bohužel ale na mé straně a tak aktuálně řeším, jak to opravit. Dívám se, že LZ blatník je nějaký celek, který navazuje na zbytek karoserie vozu. Máte prosím někdo zkušenosti s takovým typem poškození? Dá se to vůbec nějak opravit? Děkuji moc za případné rady a postřehy.

Roman

1672844508587.jpg
 
Ahoj, zdravím Mazďáky, dnes jsem měl veliké štěstí a utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Se svoji mazdou (Mazda 6 GJ 2.0 SDN 121kW rv2013-2014) jsem měl srážku s naloženým kamionem, ale naštěstí mě trefil jen přes ZL blatník a zadní nárazník viz přiložené foto. Zadní náprava, výfuk, víko od kufru a ostatní věci se zdají být na první ohledání OK. Vina byla bohužel ale na mé straně a tak aktuálně řeším, jak to opravit. Dívám se, že LZ blatník je nějaký celek, který navazuje na zbytek karoserie vozu. Máte prosím někdo zkušenosti s takovým typem poškození? Dá se to vůbec nějak opravit? Děkuji moc za případné rady a postřehy.

Roman

Zobrazit přílohu 43906
Ahoj. Všechno se dá opravit. Tohle nevypadá nijak hrozně, ale zeptej se nějakýho karosáře/klempíře co všechno bude potřeba vyřezat a znovu navařit. Jednotlivý díly karoserie se dají koupit i origo nový v Mazdě a většinou moc nestojí. Tady bude cena spíš o práci.
 
Ahoj. Všechno se dá opravit. Tohle nevypadá nijak hrozně, ale zeptej se nějakýho karosáře/klempíře co všechno bude potřeba vyřezat a znovu navařit. Jednotlivý díly karoserie se dají koupit i origo nový v Mazdě a většinou moc nestojí. Tady bude cena spíš o práci.
Děkuji za uklidnění, první vlna šoku už je pryč. :) Mezi tím už jsem se díval po dílech a i ty výřezy zadního blatníku (použité) se dají relativně dobře sehnat. Jak říkáš, nechám odmašlit, ať vidím přesný rozsah poškození. Následně sem dopíšu pro info cenu dílů / opravy, kdyby někdo řešil podobné trable..
 
Super, pro porovnání dobré vědět. Předpokládám, že ten levý bok a stejně tak i zadní nárazník bude stejný pro SDN bez ohledu na motorizaci. Tzn. bude to stejný díl pro benzinovou i naftovou motorizaci. Je tak? Ptám se kvůli tomu, že jsem viděl v inzerci použité díly co potřebuji, ale na jinou motorizaci (mám benzin, našel jsem pro naftu). Rok výroby byl ale stejný. Děkuji za případné potvrzení..
 
Ahoj, zdravím Mazďáky, dnes jsem měl veliké štěstí a utekl jsem hrobníkovi z lopaty. Se svoji mazdou (Mazda 6 GJ 2.0 SDN 121kW rv2013-2014) jsem měl srážku s naloženým kamionem, ale naštěstí mě trefil jen přes ZL blatník a zadní nárazník viz přiložené foto. Zadní náprava, výfuk, víko od kufru a ostatní věci se zdají být na první ohledání OK. Vina byla bohužel ale na mé straně a tak aktuálně řeším, jak to opravit. Dívám se, že LZ blatník je nějaký celek, který navazuje na zbytek karoserie vozu. Máte prosím někdo zkušenosti s takovým typem poškození? Dá se to vůbec nějak opravit? Děkuji moc za případné rady a postřehy.

Roman

Zobrazit přílohu 43906

Jen tak pro zajímavost bych to zkusil nechat nacenit nějaký kluky, co dělají PDR, třeba RenoveCars ve Vestci. Ne že bych jim chtěl dělat reklamu ?, ale majitel bude v tomhle oboru řekl bych jeden z nejzručnějších v ČR. Třeba by to dokázali vytáhnout, aniž by se řezalo do karoserie a poškozovala pozinková vrstva. Schopný PDRkaři umí zázraky ;)
 
Ten zadní blatník je na odpárání a výměnu a určitě toho bude pod nárazníkem víc na odpárání. Tomuhle PDR už nepomůže...
 
Ahoj, tak moje autíčko je opět jako nové. Níže jen pro info, kolik taková sranda stála. Největší položku tvoří práce (cca 95 hodin)..

Díly vrakoviště:
===========
- 1/4 auta: 11500kč
- zadní nárazník: 2500kč
- světlo LZ: 2500kč

Díly nové
=======
- ND original spona potrubí: 355kč
- ND original kapsa kufru: 2624kč
- ND original bauset Z okno: 658
- 5x příchytka: 405kč
- drobný materiál: 1000kč

Práce
=====
- lepení okna: 1500kč
- svařování: 1000kč
- lakování + barva: 13000kč
- servisní práce: 95 hodin --> 47500kč

CELKEM: 84542,-kč
 
Back
Top