• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

automat Senzory, čidla

ZF68

nový člen
2
Zdravím, jake mate kdo zkusenosti s CX5 s jizdami v zime za špatneho pocasi. Nejde mi o jizdni vlastnosti ty jsou super, jde mi o senzory, cidla ( hlidani pruhu, vzdalenosti automaticke prepinani svetel i kamer) Pokud jsem to pochopil spravne jsou umisteny ve znaku na čumaku a bohuzel dost casto se vypinaji a auto hlasi ze jsou mimo provoz?. Jelikoz se nam to stalo i u umytého auta ( v servisu na nas koukali jako na cvoky ) cely system nam aktualizovali, chvili bylo vse ok, ale opet to zacalo zlobit. Rad bych chtel vedet zda jsme jediny nebo diky, za me neštastnemu umisteni ( znak je kazdou chvilku zaspineny ) je to vlastnost Mazdicek. Predem dekuji za poznatky?( auto za mega a kazdych par kilometru ho obyhat a cistit je dosti nerealne ?
 
V znaku je len radar adaptívneho tempomatu a nejakého toho prediktívneho brzdenia. Ostatné veci - stráženie pruhov, svetlá a nejaká ochrana pred nárazom sú za spätným zrkadlom na čelnom okne. Kamery mi hlásia že nefungujú niektoré systémy keď sú oslnené nízkym slnkom zo špecifického uhlu, inak sa mi to ešte nestalo.

1612771448169.png

1612772094435.png
 
Poslední úprava:
V znaku je len radar adaptívneho tempomatu a nejakého toho prediktívneho brzdenia. Ostatné veci - stráženie pruhov, svetlá a nejaká ochrana pred nárazom sú za spätným zrkadlom na čelnom okne. Kamery mi hlásia že nefungujú niektoré systémy keď sú oslnené nízkym slnkom zo špecifického uhlu, inak sa mi to ešte nestalo.

Zobrazit přílohu 32790

Zobrazit přílohu 32791
Předem dekuji za informace a poprosim kouknete na foto a opet predem dekuji ?

7B2CBFCC-7933-4780-A103-C60EA5A197BC.jpeg
 
FSC u vnitřního zpětného zrcátka se ráda za tohoto počasí mlží a píše to chybu. Je třeba zapnout ofuk předního okna na plno (vč. klimatizace) a nechat odmlžit za tím plastovým deklem. Většinou do minutky je odmlženo a chyba zmizí = vše opět funguje.
 
Zdravím, jake mate kdo zkusenosti s CX5 s jizdami v zime za špatneho pocasi. Nejde mi o jizdni vlastnosti ty jsou super, jde mi o senzory, cidla ( hlidani pruhu, vzdalenosti automaticke prepinani svetel i kamer) Pokud jsem to pochopil spravne jsou umisteny ve znaku na čumaku a bohuzel dost casto se vypinaji a auto hlasi ze jsou mimo provoz?. Jelikoz se nam to stalo i u umytého auta ( v servisu na nas koukali jako na cvoky ) cely system nam aktualizovali, chvili bylo vse ok, ale opet to zacalo zlobit. Rad bych chtel vedet zda jsme jediny nebo diky, za me neštastnemu umisteni ( znak je kazdou chvilku zaspineny ) je to vlastnost Mazdicek. Predem dekuji za poznatky?( auto za mega a kazdych par kilometru ho obyhat a cistit je dosti nerealne ?
Tiež sa mi to stáva často, obidva snímače som mal čisté (aj v znaku aj na okne). Mne vyhodilo ale všetky oznámenia naraz, nielen nefunkčný tempomat, nefunkčné udržiavanie v pruhoch, nefunkčné prepínanie svetiel, ale aj nefunkčné TCS (!) a neviem čo všetko ešte, svietilo mi veľa rôznych kontroliek...Keď taktiež v Mazda servise mi urobili aktualizáciu tak mi to pomohlo, zatiaľ... už mesiac sa chyba neobjavila. Keď sa to mne stalo, nemal som v aute žiadnu vlhkosť, prejavilo sa mi to viac krát potom, čo som jazdil v teréne po zľadovatenej ceste keď muselo pracovať 4x4. Po aktualizácii teraz asi mesiac zatiaľ funguje...
 
Back
Top