• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Sklápění zrcátek-oprava

Me se zrcatka sklopi, ale kdyz je chci vratit tak se vrati jen prave a leve zustane sklopene a motorek porad jede a nezastavi se.... nekdo nejakou radu cim by to mohlo byt?
Pokud se jen sklopi a zpět ne, tak je problém v ozubení, pošlu odkaz z Aliexpresu.. Nebo mrkni do jiného vlákna kde jsem popsal moji výměnu bez foto jako lajk

Mám také M6 GJ (2013, s hlídáním mrtvých uhlů). Už jsi zkoušel to kolečko měnit? Potřeboval bych vědět, jaké kolečko tam je :D Nechce se mi to rozebírat 2x (poprvé, abych zjistil co tam je a podruhé při opravě)

https://www.mazdaklan.cz/threads/ne...k-mechanismus-sklapeni.2758/page-4#post-74588
 
Poslední úprava moderátorem:
Dobry den vsem, dneska jdu doufam koupit moji Mazda6 2,5i GTA...pokud teda dopadne dobre predprodejni tech. prohlidka v autoklubu. Majitel mi ukazoval, ze se zrcatka daji sklapet a rikal neco, ze pry by se to dalo "nejak" preprogramovat, aby se sklopily pri zamceni na cetral a pri odemceni odklopily, tak jak to dneska maji nove lepsi auta. Moc bych si to pral, kolikrat odejdu par desitek kroku od auta a nevim jestli jsem zamkl, takhle mrkn na zrcatka a je jasno. Dekuji za odpovedi.
 
Ahoj, nemáte někdo odkaz na to kollečko neno lépe celou opravnou sadu na Mazdu 3 BM 2018? Našel jsem i kovové, ale je tam uvedeno, že pasuje na CX-5. CHtěl bych si to koupit do zálohy. Děkuji
 
Tak lidská nenechavost se zase projevila....
IMG_20210204_163453.jpg
Jelikož jsem zapomněl, že toto téma tady existuje, tak jsem bádal sám, jak co rozebrat. Provizorně jsem to opravil a zatím drží.
IMG_20210204_172739.jpg
Mezitím jsem objednal z ali nové kolečko, bohužel nevím co jsem dělal při objednávání, ale objednal jsem si úplně jiné než potřebuji. Takže pokud někdo z novějších generací bude potřebovat(30-ti zubové), ať se ozve :grinning:

IMG_20210222_183152.jpg
 
Ahoj,
při příjzdu do práce jsem zklopil zrcátka a při odjezdu je chtěl opět otevřít, ale zrcátko u spolujezdce přestalo fungovat.
Motůrek zklápění je neustále sepnutý i při jízdě, protože je pravděpodobně v "otevírací/zavírací" poloze. (otevírání nikdy neskončí)

Nevím, jestli mi do zrcátka někdo bouchnul, ale nedokážete poradit, co s tím může být a jestli to dokážu opravit? Historicky mi někdo hodný ohnul zrcátko na ruby, stačilo ho vrátit zpět a opět fungovalo.

Nezdá se mi, že by zklápění samo od sebe odešlo... při manuálním otevření zrcátka, nedrží v jedné poloze. Aretace/držení polohy zrcátka je umožněno pomoci motůrku nebo nějakých pevnch pozic?

Odkaz na video:
Zrcátko

(Na videu: zvuk motůrku, vůle v otevřené pozici - zrcátko nedrží pozici, "železné" cvaknutí aj.)

Děkuji za rady
 
Ahoj,
při příjzdu do práce jsem zklopil zrcátka a při odjezdu je chtěl opět otevřít, ale zrcátko u spolujezdce přestalo fungovat.
Motůrek zklápění je neustále sepnutý i při jízdě, protože je pravděpodobně v "otevírací/zavírací" poloze. (otevírání nikdy neskončí)

Nevím, jestli mi do zrcátka někdo bouchnul, ale nedokážete poradit, co s tím může být a jestli to dokážu opravit? Historicky mi někdo hodný ohnul zrcátko na ruby, stačilo ho vrátit zpět a opět fungovalo.

Nezdá se mi, že by zklápění samo od sebe odešlo... při manuálním otevření zrcátka, nedrží v jedné poloze. Aretace/držení polohy zrcátka je umožněno pomoci motůrku nebo nějakých pevnch pozic?

Odkaz na video:
Zrcátko

(Na videu: zvuk motůrku, vůle v otevřené pozici - zrcátko nedrží pozici, "železné" cvaknutí aj.)

Děkuji za rady
Ahoj, úplně to stejný jsem řešil ( motorek jel neustále). Prasklo ti ozubené kolečko ( možná šnek co na něj navazuje.) Podívej se výše na předchozí stránku. Posílal jsem tam odkazy na Aliexpress, kde kolečka objednáš. Držím palce,snad se oprava podaři.
 
Back
Top