• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Sledování stavu/regenerace DPF

PetrCh

člen KLANu
40
Existuje způsob, jak zjistit nebo ještě lépe sledovat, že se blíží potřeba regenerace?

Předpokládám že je tam nějaké čidlo, co třeba při 90% zanešení filtru a hromady dalších podmínek spustí regeneraci. Moc bych si přál, aby bylo možné to procento mít permanentně zobrazené.

Případně jestli existuje třeba nějaká dodatečná HW indikace?

Nebo alespoň jestli to je někde vidět přes diagnostiku. (Kde?)

Asi to chceme všichni, co máme diesel - vyřešil jste to někdo jinak než prodejem?
 
Jako prodejem auta vyřešíš co (všechny nafťáky mají regeneraci, ale koukám že ty máš tu 2013 což čteš že má ten problém s motorem, ale řešitelný) ??? Já mám NAFTU MAZDA6 GL (a jedzím průměr cca kolem 5,3l/100km) a vidím přesně kdy regeneruje filtr a nepotřebuji žádnou dodatečnou indikaci(vidíš to na okamžité spotřebě, když je skoro pořád na 10 litrů, pak to vidíš po chvíli že ti stoupá průměrná, dále pak na INFO LCD v aplikaci Spotřeba paliva jak je ikona motoru, tak se ztmaví a navíc signalizuje I-Stop NEPŘIPRAVENO, no a dokonce to jde i někdy cítit :) ). No a není to od snímače zanesení, ale je to od kilometrů (cca někdo tu psal že co 250km) a regeneruje cca kolem 20km, dle mě záleží jak jedeš, když plynule, tak je hotovo dříve. Stačí tak ???
 
Bylo by možné podrobnější info získat ohledně adaptéru OBD a forscan?
A co by to mělo být. Co se týká adaptéru, tak používám Vgate iCar2 a forscan. Co se týká údajů,ta sleduji viz. foto
322acdd673fc1068c776f249f2084d94.jpg

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
A co by to mělo být. Co se týká adaptéru, tak používám Vgate iCar2 a forscan. Co se týká údajů,ta sleduji viz. foto322acdd673fc1068c776f249f2084d94.jpg

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
A jak často vám to regeneruje filtr? Jezdím sice častěji krátké trasy do 10 km, ale i tak se mi zdá regenerace co 130 - 150 km dost častá. Mám motor 2,2 129 kW. Najeto 112 tis km. Děkuji za info.
 
A jak často vám to regeneruje filtr? Jezdím sice častěji krátké trasy do 10 km, ale i tak se mi zdá regenerace co 130 - 150 km dost častá. Mám motor 2,2 129 kW. Najeto 112 tis km. Děkuji za info.
Jestli SkyD regeneruje tak často, tak je zasrané sání. Ale je to i těmi krátkými jízdami. Když se jede delší trasa a regeneruje to po 150 km, tak je to sáním.

Odesláno z mého FRD-L09 pomocí Tapatalk
 
Mám taky sky-D 129kw a regeneruje taky kolem 150km. Děje se tak už 35.000km (to jsem auto koupil) a prakticky to asi vadí jen vyšší spotřebě a opotřebovanému oleji. Měním ho po 10.000km.
 
Back
Top