• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Šoférove dvere zablokované

Darien

člen KLANu
30
Zdravím páni, nič som na GH v tomto smere nenašiel tak zakladam novú tému.
Dnes ráno (-13°C) som prišiel k autu a prvá vec po stlačení DO neblikli smerovky ale zvuk odomknutia áno, chytím vodičove dvere a nič. Najprv som myslel že zamrzli ale nakoniec 3x dvere sa otvorili, no kufor ostal tiež zamknutý a nereaguje ani tlačidlo (liftback,. spínač meneny 2roky dozadu). takže nástup do auta bol cez spolujazdca. Keď som dorazil na miesto po 20km vystúpiť opäť cez spolujazdca zaknmem auto cez DO a keď som skúsil dvere tak dvere za vodičom pre zmenu nezamyka ani po nasobnom skúšaní. Viete mi dať niekto indiciu kde by mohol byť problém? ( V lete boli obidva vymenené spínače v dverách a všetko pekne fungovalo) až do dnešného dňa. Čítal som tu čosi o pruzinach ale na predch generácií.
Ďakujem vopred za všetky vaše postrehy.
 
Včera mně to GH udělalo u řidiče taky. Šel jsem přes spolujezdce, pak jsem u řidiče párkrát zahybal zamykací páčkou a už to bylo ok, jen to přimrzlo
 
Upřímně řečeno bych osobně asi neplašil zatím.

Vím, že -13°C není kdoví jaký mráz, ale ono taky záleží jak moc fouká. Historicky mám v práci místa, kde při stejném počasí, když stojí auto po větru podélně, nebo kolmo ke směru větru, tak ty co stojí podélně se rozjely (venkovní = stejná teplota) a ty co stály kolmo proti nárazu větru normálně zamrzlé a konec. Nepojízdné.

Osobně bych počkal až jestli problém setrvá i po oteplení. ideálně to na noc narvat k někomu do garáže a pak by se vidělo.

Taky proto jezdí na Sibiři Buchankama, Zilama a UAZama :D
 
Tak páni ďakujem za reakciu, samozrejme ešte moc nepanikárim ale skôr ma štve že aj blinkre su bez odozvy pri odomykani/zamykani a tie zadne dvere otvorené ani nehovorím :-(
Podám hlásenie keby sa niečo zmení.
 
Pokud jsou zadní dveře furt otevřený, tak blinkry nebliknou. Musí být uzavřeno vše včetně kapoty
 
Zle som vyjadril, mal som na myslí nezamknute ale tak asi rozumiem ze pokiaľ neeviduje zamknuté dvere tak neblikne
 
Back
Top