• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Špatné uchycení zadního spojleru - zvuk při jízdě

Miop

člen KLANu
34
Nazdaar mazdaar,
Už dlhšie ma štvalo jemné cvrlikanie v zadnej časti interiéru, hlavne na dialnici a minimálnych nerovnostiach. Po tom ako som prešiel celý kufor a nenašiel povod, už som bol bezradný. Nakoniec som si všimol, že zadné krídlo na 5tých dverach je podozrivo voľné.. myslel som, že to necham na servis.. ale našiel som plastové záslepky ktoré skrývajú ukotvovaci bod krídla.. keď som ich dal dole, ostal som nemilo prekvapený. Ani na jednej strane už neboli matice... jedna vypadla s krytkou, druhá je asi niekde v karosérii..:mad:.
20170627_204003.jpg

Tak som to naspäť prišruboval a doplnil chýbajúcu maticu.. a cvrlikanie prestalo o_Oo_O. Každopádne ma prekvapilo, že sa to vôbec stalo..
 
Miop ďakujem pekne za také info.Chlapi chcel by som poprosiť aj vás ostatných ak máte podobné problémy s vašimi cx5-tkami , kľudne ich napíšte aby sme ostatní vedeli si podobné chyby predvídaním skontrolovať , prípadne v prípade prejavenia na ne reagovať.Neberte to prosím ako ohováranie tohoto obľúbeného vozidla.
 
Nazdaar mazdaar,
Už dlhšie ma štvalo jemné cvrlikanie v zadnej časti interiéru, hlavne na dialnici a minimálnych nerovnostiach. Po tom ako som prešiel celý kufor a nenašiel povod, už som bol bezradný. Nakoniec som si všimol, že zadné krídlo na 5tých dverach je podozrivo voľné.. myslel som, že to necham na servis.. ale našiel som plastové záslepky ktoré skrývajú ukotvovaci bod krídla.. keď som ich dal dole, ostal som nemilo prekvapený. Ani na jednej strane už neboli matice... jedna vypadla s krytkou, druhá je asi niekde v karosérii..:mad:.
Zobrazit přílohu 9921

Tak som to naspäť prišruboval a doplnil chýbajúcu maticu.. a cvrlikanie prestalo o_Oo_O. Každopádne ma prekvapilo, že sa to vôbec stalo..
Ďakujem za tip, u mňa bola jedna úplne povolená tiež.
 
Taky jsem bádal, co to vzadu klepe. Pak jsem svou teorii prakticky ověřil a je klid :D :

upload_2018-4-4_18-22-47.png

...pořád mi zůstává záhada lehkého cvrlikání z výdechu klimatizace - objevuje se na jaře, končí na podzim. Prozatím jsem jako příčinu vyloučil změnu času, přezutá kola i uhnízděné vrány :)
 
Taky jsem bádal, co to vzadu klepe. Pak jsem svou teorii prakticky ověřil a je klid :D :

Zobrazit přílohu 13239

...pořád mi zůstává záhada lehkého cvrlikání z výdechu klimatizace - objevuje se na jaře, končí na podzim. Prozatím jsem jako příčinu vyloučil změnu času, přezutá kola i uhnízděné vrány :)

:D vcelku decentna uprava ;).
Sam sa divim, ako su tie plastove trojuholniky volne.. je tam sice pena medzi sklom a plastom.. ale nejak to nepomaha.. heh.. ale vidim ze si nasiel idealne riesenie :D
 
Taky jsem bádal, co to vzadu klepe. Pak jsem svou teorii prakticky ověřil a je klid :D :

Zobrazit přílohu 13239

...pořád mi zůstává záhada lehkého cvrlikání z výdechu klimatizace - objevuje se na jaře, končí na podzim. Prozatím jsem jako příčinu vyloučil změnu času, přezutá kola i uhnízděné vrány :)


Toto auto jsem dneska viděl v Efektu, co @Bob ? :D
 
Toto auto jsem dneska viděl v Efektu, co @Bob ? :D
Kam jinam bych taky jezdil, copak máme ve Zlíně a okolí jinou možnost volby? ;)

A jsem vůbec rád, že na servis můžu jezdit v ČR - on mě totiž nejmenovaný reprezentat Mazdy cca 3 roky zpět informoval, že na servis budu jezdit leda tak do Vídně a že Mazdu mi v ČR nikdo neprodá (prej nanejvýš Forda) ... a ve Zlíně prý ani koncernové auto. Byl to moc milý pán. :D
 
chlapi vdaka, pomohli ste mi, toto presne toto robi aj moja CX-5 KE. viete niekto ako sa daju tie krytky dat dole, nalepil by sim si tam taku samoroztaznu pasku ktora vyplni medzeru.
 
Ďakujem, pomohlo, naštastie záslepka zachytila vypadnutú maticu:cool: a za tie plasty by ma tiež zaujimalo ako ich "znehybniť":eek::D:D
 
Ahoj, tak jsem další v řadě s volným spojlerem. Jednu matku jsem už vůbec nenašel - asi je někde v dutině, další jsem měl v té plastové zátce. Další dvě matky byly dost volné.
Všechny matice jsem nahradil - podložka a samojistná (letecká) matka.
Jak tohle pojištění mohl japonský "inženýr" navrhnout? :)
 
Ešte doplnim moju poslednu skusenost. Vybral som jedno svetlo z 5-tych dveri - mal som v nom vodu ? nech ho pretesnim.. a co na mna vypadlo? Stratena matka zo spojlera ? po 4 rokoch... ?
 
Ahoj, uz jste nekdo vyresil, jak eliminovat tu vuli u tech cernych plastovych trojuhelniku u spojleru? To klepani za jizdy uz slysim i v kabine.

20210930_161928.jpg
 
Ahoj, už někdo ty plastové trojúhelníky u zadního spojleru sundával? Jak tam jsou uchycené?
 
Back
Top