• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva - zkušenosti

Tak ja mam na cx5 2.0 awd A/t spotrebu 8.2-8.3 prevazne jazdim po meste.A ked idem po dialnici 120-130 pod 8l to nejde.To bude dan za a/t awd
Ale cela ta tema o spotrebe je diskutabilna.Nikto tu nenapise ci jazdi sam,ci viac osob,a cesta v meste moze byt v kopcoch,rovine alebo z kolonami a bez kolon.


Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
No prave, proto se snazim divat spise na ten Spritmonitor a podobne, kde se to aspon nejak trosku prumeruje mezi lidma. Ale i tak je tam na muj vkus pomerne malo statistickych vzorku. Skoda, ze si to tam nedava vic lidi.
 
Ja mám momentálne spotrebu 7,9 - 8,0 litra. 2.0 AWD manuál a najazdené necelých 3000 km. Jazda po meste a okrese viacmenej.

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Chlapi, ja neviem ako niektorí jazdíte ale napr. dnes cesta LC-KE a späť, tam 4 osoby, späť 4 osoby plus cca 70kg batožina (nealko) v kufri, rýchlosti tak cca +10 až +20 km/h nad limitom, spotreba tam 7,0, späť 6,8l. A kto pozná tú trasu tak vie, že tam je aj Soroška aj ďalšie kopce "na spotrebu" aj eRkové obchvaty, kde sa tá ísť svižne.
 
Ahojte. Auto 2018, 121kw, fwd, čisto nové, cesta z Komárna do Golub-dobrzyn (polsko) s touto cestou najazdené 1100km, na diaľniciach rýchlosť priemerne asi 120km/h priemerná spotreba 6.5l
 
Chlapi, ja neviem ako niektorí jazdíte ale napr. dnes cesta LC-KE a späť, tam 4 osoby, späť 4 osoby plus cca 70kg batožina (nealko) v kufri, rýchlosti tak cca +10 až +20 km/h nad limitom, spotreba tam 7,0, späť 6,8l. A kto pozná tú trasu tak vie, že tam je aj Soroška aj ďalšie kopce "na spotrebu" aj eRkové obchvaty, kde sa tá ísť svižne.
A to máš stvorkolku? Ja mám tiež ešte aj lyziny a priečne tyče. Možno mám takú spotrebu, že ešte to mám nezabehnute. Lebo prvý mesiac som mal pri tých istých trasách vyše 9 litrov...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Tak ja podle spritmonitoru mam spotřebu na posledním mistě,protože doplna jsem začal tankovat až posledni dobou a to se prdelím jen po Praze v těch hnusnejch vedrech,klima jede naplno.Mimo město jezdím okolo 7.Ale seru na nějakej litr sem nebo tam,když vidim co ma nekdo na tom spritmonitoru tak se tomu nechce ani věřit,bud jezdeji na duchodce a nebo maji nataženou plachtu
 
A to máš stvorkolku? Ja mám tiež ešte aj lyziny a priečne tyče. Možno mám takú spotrebu, že ešte to mám nezabehnute. Lebo prvý mesiac som mal pri tých istých trasách vyše 9 litrov...

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
Áno, štvorkolka, prvých cca 5000 km som mal aj ja hodne vyššiu spotrebu, teraz po 15000 už je spotreba ustálená, a je to o hodne lepšie.
 
Tak to ma teší. Skúšal som chodiť aj na päťke cez mesto, čiže päťdesiat, ale vôbec mi to nevyhovuje a podla mňa motor trpi. Ale môže to byť môj subjektívny pocit. Radšej tam hodím štvorku a keď treba, tak aj zrýchlenie je lepšie.

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku
 
Bolo by zaujimavé vedieť, čo tam dáva automat v meste pri rýchlosti 50km/h pri pokojnej rovnomernej jazde...Ja jazdím v meste podľa tacho 60km/h (v skutočnosti je to teda cca 56km/h) a vtedy sa mi 5 zdá fajn.
 
Aby som to dal na spravnu mieru,nemam problem ist v meste pod 7L.,nemyslim tym.jazdu na dochodcu. Ale to co som pisal vyssie tu spotrebu cez 8l,to mam priemer .

Este som zabudol na fotod7d2f4b427fbbceb2b1dd533d1c094ff.jpg

Odoslané z Redmi Note 4 pomocou Tapatalku
 
Poslední úprava moderátorem:
V práci nastartuju vypálený auto, klimu dám naplno, zajedu do stínu a pár minut čekám. Pak jedu domů (necelých 14km) a díky kolonám po městě a vedru mám na konci jízdy 9,9l/100km. Nedávno jsem měl malý výlet 120km se dvěma zastávkami po okreskách a spotřeba spadla na 6,4 (tankoval jsem den předem a najel 10km při cestě domů). Ale byla to klidná jízda. Teď po týdnu a dalších asi 180km krátkých městských jízd mám 7,9 od tankování. Ta horka a klima naplno se projeví. U mě hlavně při krátkých couračkách po městě. Do 10l/100 dobrý :)
 
U me spokojenost spotreba mole 6,5 l. Dlohe trash scan 50% dalnice. Viz sprintmonitor.
 
Ahoj, mohl byste mi prosím někdo vysvětlit graf spotřeby - viz. přiložený obrázek?
Horní graf "Spotřeba tato jízda" je mi jasná.
Dolní graf - co znamenají jednotlivé sloupečky? Je každý sloupeček jedna jízda? Tzn. ten poslední sloupec "Aktuální" je spotřeba poslední jízdy? Je totiž totožný s ukazatelem "budíku" pod volantem.
A co ta pravá hodnota "Průměr"? Za jaké období je to průměr?
 

Přílohy

  • spotřeba.jpg
    spotřeba.jpg
    402 KB · Zobrazení: 59
Kdo to zna z Brna po D1 vi, ze za odbockou u Vyskova je kus nemecke dalnice :) 195 tempomat spotreba 11
 
Mám 2.0 AWD, 2017, 21tis km,manuál, tankujem vždy do plna aby sa ľahko počítalo a používam appku MPG calc, priemerná spotreba 7,8. Cez týždeň mesto, víkend diaľnica/okresky. Väčšinou jazdím sám.

Inak treba povedať, že palubný počítač je neskutočne presný, vypočítaná spotreba sa od tej z počítača líši max o 1 deci, ak vôbec. Predtým som mal dechtovú VW Group mašinu a tam bol počítač minimálne o pol litra optimistickejší oproti skutočnosti.
 
Koncern (Ochcavku) jsem si upravoval v jednotce, aby ukazoval správnou hodnotu spotřeby. Bylo to cca o 0,7L rozdíl oproti skutečnosti. To jen tak mimo téma.
Mazdu mám příliš krátce, takže zatím nevím rozdíl.
 
CX-5 Diesel manual, Revolution Top, Bratislava - Liptov 7,8. Pekne počasie, žiadne veľké zápchy, rýchlosť +10 nad limit. Cakal som menej. Ale inak veľmi pohodlne a hlavne tiche SUV.
 
Mám 2,2 automat, počítač ukazuje tak o pol litra menej ako to reálne žerie. Teraz cestou do HR, štyria ľudia, truhla na streche sa zastavil na 9,2l/100km :D
 
Back
Top