• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba paliva - zkušenosti

CX-5 Diesel manual, Revolution Top, Bratislava - Liptov 7,8. Pekne počasie, žiadne veľké zápchy, rýchlosť +10 nad limit. Cakal som menej. Ale inak veľmi pohodlne a hlavne tiche SUV.
Ak je nová, spotreba ešte klesne. Ja som mal od nova okolo 8.5 (AWD, 2.0 benzín, manuál), teraz 7.8.
Áno, to odhlučnenie na novej CX-5 je perfektné, jazda okolo diaľničného limitu je veľmi pohodová, bez problémov sa dá rozprávať aj s pasažiermi na zadných sedadlách bez nutnosti zvyšovania hlasu. Ja myslím, že dobre odhlučnili podvozok a kolesá, to je cítiť najviac. Predtým som mal Audi A6 2008, 3.0TDI a kolesá robili dosť nepríjemný hluk, celkovo mi Audi prišlo hlučnejšie, ako CX-5.
 
Oprava, 7.3. To je uz lepšie. Trochu beham po Liptove a Orave a hned to kleslo na 7. Ten diesel je vyborny, skoro ziadna turbodiera, plynuly zatah az do 5000. Nie je to ziadny trhac asfaltu, ale svizne sa s nim jazdit da.
 
A mně to ani nepřekvapuje. Kdysi mi jeden strojař řekl, že spotřeba motoru je závislá na kompresním poměru. Něco ještě udělá vyšší výhřevnost nafty. A říkal jsem si tehdy jestli je to pravda. A jak to vidím, tak je. Oba motory mají 14:1 a oba žerou stejně. Rozdíl v té výhřevnosti přičítám tomu, že se s dieselem přece jen jezdí asi o dost dravěji z podstaty jeho vyššího TM..tzn za obcí je v běžném provozu rychleji na stovce...
 
2.5 AWD, průměr za prvních 200km byl 6,2l, po dalších 150km to vylezlo na 6.8l. Kvůli záběhu zatím netočím přes 4000ot, ale i tak mi to přijde překvapivě málo.
 
Jo, prvních 200km bylo z Jeseníků do Brna. Až na kopec za Mohelnicemi pořád trochu z kopce. Teď už je průměr 6.9l takže ono to přes 7 brzo přeleze.
 
Jestli ti to vydrží prvnich 10000km tak budu chtít “návod”. Já se držím na 7.7-7.8 a to tedy nékdy koukám “”jen na ručičku spotřeby””
 
No mrkol som na spritmonitor.de a nestačím sa diviť. Benzínové CX-5 pod 6 litrov na sto, takú priemerku sa mi ešte dosiahnuť nepodarilo...
 
Dnes trasa Komárno -Nitra 5.5l
Nitra - Komárno 5.6l/100km
Z Nitry som vyrážal späť o 15.00 hod, čiže bola aj premavka v meste a aj v Nových Zámkoch, a tiež bola zapnutá klimatizácia na eco
 
Zdravím, mám 1/2 roku benzinovou CX-5 a nestačím se divit se spotřebou. Kupoval jsem jako předváděčku a průměrná spotřeba byla 10,6 litru. Za ten půl rok jsem to stáhnul na 6,2 l/100km. Každodenní cesta do práce je vždy se spotřebou cca. 5,4 l/100km a dlouhé cesty (třeba dovolená po ČR) 5,8 l/100km.
 
Zdravím, mám 1/2 roku benzinovou CX-5 a nestačím se divit se spotřebou. Kupoval jsem jako předváděčku a průměrná spotřeba byla 10,6 litru. Za ten půl rok jsem to stáhnul na 6,2 l/100km. Každodenní cesta do práce je vždy se spotřebou cca. 5,4 l/100km a dlouhé cesty (třeba dovolená po ČR) 5,8 l/100km.
Spotreba super, ale neverím, že sa tvoj tachometer pozrie niekedy nad 100km/h...
 
Zdravím, mám 1/2 roku benzinovou CX-5 a nestačím se divit se spotřebou. Kupoval jsem jako předváděčku a průměrná spotřeba byla 10,6 litru. Za ten půl rok jsem to stáhnul na 6,2 l/100km. Každodenní cesta do práce je vždy se spotřebou cca. 5,4 l/100km a dlouhé cesty (třeba dovolená po ČR) 5,8 l/100km.

To je až neuvěřitelná spotřeba. Ale doporučuju přečíst si téma Karbonizace u motorů Skyactiv-G, pokud jsi ještě nečetl, s tou klidnou jízdou by se to taky nemělo moc přehánět.
 
Na auto.cz pod článkama o mazdách si z nás v diskuzi už dělaj srandu, jak se na mazda fórech honíme za nízkou spotřebou.:D Čest výjímkám.
 
MAZDA CX-5, 2,5 benzín, presne rok jazdená, najazdených 15.000km
/cca 75% diaľnice Rakúsko + cca 25% mesto a medzimesto SK/,
celková priemerná spotreba 7,9 - 8,0l/100km ....
som spokojný, očakával som spotrebu vyššiu ...
 
Back
Top