• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Stojící voda pod rezervou v kufru

Dors

nový člen
1
Zdravim všechny,
hledám dobrou radu, jak na problém se stojící vodou v prostoru uložení rezervy v kufru 3jky sedan 2010.
Po dlouhé době (možná i poprvé) jsem potřeboval nářadí z tohoto prostoru a vše bylo mokré a zrezlé. Bud z jízdy v dešti nebo i stojící, akt neposoudím. Vše kolem je suché jen to dno pro uložení rezervy ma vodu.
Diky za tipy pokud se s tím již někdo setkal nebo i odstranil podobný problém.
 
Většinou to teče kolem zadních světel nebo těsněním kufru.Provizorním řešením je udělat malým vrtákem malou dírku do jednoho z těch dvou špuntů,co jsou pod rezervou.Nejlépe,jak to zjistit,tak at si jeden vleze do kufru a druhý lije zvrchu hadicí vodu.Je dobré oddělat čalounění.
 
Sice jiný auto, ale nám u 6ky GG u sedan teklo přímo jen na dojezdový kolo kvůli špatnýmu těsnění víka kufru (těsnění co je na karoserii). Jinak souhlasím, nejčastěji do kufru z důvodů jak psal @Míra
 
Resim to stejne u M3 BK (2005), rezerva ma pod sebou mokro, ted kdyz prselo 7 dni skoro vkuse minuly tyden.
Pravda ze mam i mokre koberce v kufru, podeziral jsem jen jednu stranu, pak obe. Guma mozna nedoleha, protoze mam gumovy husi krk pro kabely (sedan) tak zvlastne zlamany a viko kufru skutecne od pohledu nedovira uplne poradne.
Ten gumovy krk byste nekdo poradil, kde sehnat, uz se menil jednou v servise a je to davno a uz je deravy a ted mi nesviti mlhovka(zarovka ok) ale zpatecka a pri zpatecce zas sviti obe :)
predem diky
 
Ahoj, vidím že u BL sedan tento problém nemám jen já... vody u rezervy jsem si všiml, když jsem potřeboval vyměnit žárovku v zadním světle.

Oddělal jsem spodní plastový kryt v kufru a všiml si hadry plné vody, která je pod rezervou. Za deště nebo po umytí auta vapkou jsem sledoval stopy vody. Teče to dírama, kde jsou nacvaknutý zadní světla ke karoserii. Dále jsem si všiml, že to taky teče dírama, kde je nacvaknutý zadní nárazník (aby si to zjistil, musíš si posvítit baterkou do zadního čela). Bez toho, aniž bys oddělal ten spodní plastový kryt kufru to ale nezjistíš.

Mám v plánu do těchto míst buď stříknout silikon nebo nějakou pěnu. Nic lepšího mě zatím nenapadlo.

Čekal bych, že problémy zatíkání do auta budu řešit, až u 20 let starýho auta. To někdo fakt nedomyslel...
 
Back
Top