• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Střešní nosič mazda 3 BM 2016 HB

Gusto

nový člen
26
Ahojte,
Potrebujem kupit stresny nosic na svoju Mazdu 3 BM (rv.2016) Hatch a uz som zufaly.
Nasiel som tieto pekne Whispbary https://www.stresninosice-autoboxy.cz/p/5322/whispbar-fuer-mazda-3-hatch-2014-s26-765 ale bohuzial ich nemaju skladom,a podla toho co tak pozeram na nete, tak uz ani nikdy mat nebudu. Akoby sa po nich zlahla zem.

Namiesto toho vsade maju tie hnusne nosice, ktore pretrcaju.
nahodou neviete, kde by sa ich dalo zohnat? Inak by som bol asi nuteny kupit pretrcajuca whispbary, ale to by mi bolo proti srsti. - podla toho co citam, tak whispary by mali byt tichsie co sa tyka jazdnych vlastnosti

Neviem na ktorom fore som cital, ze niekto si dal na tuto mazdu Thule WingBar Edge 9592, ale ze to nejak skracoval alebo nieco take?

Dost to suri, kedze za mesiac mame ist na sumavu na kolo :/

PS: kde by ste mi odporucali kupit listy na strechu? momentalne mam tie pevne bez otvorov.
Budem vdacny za kazde postrehy, rady, pripomienky.

dik
 
Super "blog" a rady. Diky moc !
BTW: to s kunou som zazil. tiez mam vyzraty tapecirung pod kapotou. Stalo sa mi to niekedy na zaciatku kupy (asi jej vonalo nove auto) a odvtedy (klop klop) nastastie nic, takze som to dalej neriesil.
 
Musíš si to celé pročíst. Tady máš výňatek co tě zajímá.

Návod pro montáž střešních nosičů Thule WingBar Edge na Mazdu 3
Ve své recenzi jsem v jedné části zmínil možnost montáže střešních nosičů Thule WingBar Edge na Mazdu 3 2014+. Protože se mi množí dotazy na konkrétní postup, rozhodl jsem se ho zveřejnit. Domnívám se (ale nemám ověřeno), že to platí jen pro hatchback.

Na začátek je potřeba zmínit, že abyste mohli jakékoliv střešní nosiče na Mazdu namontovat, musíte nechat vyměnit původní pryžové lišty na střeše. Rozdíl je prakticky pouze v tom, že ty nové lišty mají vyřezané 4 otvory v místě kotevních bodů (které jsou na Mazdě samozřejmě standardně). A k tomu dostanete i 4 plastové krytky - to vše za 800,- Kč (bez práce technika).

Co se týká samotných nosičů od Thule, ty je potřeba trošku upravit - vyžaduje to úplně základní práci s pilkou a pilníkem. Ale za ten výsledek to rozhodně stojí.

Na začátek kupte nosiče Thule WingBar Edge verzi L/L obj. č. 9593 za cca 6300,- Kč (nebo černé provedení 9593B za 7000,- Kč) a k tomu montážní kit pro Mazdu/Ford (číslo 3069) - ten je v ceně nosičů.

Z lišt odděláte krytky. Tady pozor! Používejte na to výhradně nějaký PLAST, třeba žeton do nákupního košíku - jde to totiž pěkně ztuha, takže rozhodně nedoporučuju oddělávat krytky mincí, jinak si na střeše do laku možná uděláte nepěknou rýhu. Do montážních bodů na střeše našroubujete závitové tyčky a na ně se nasazují trubičky o délce asi 10 mm (obojí je právě součástí kitu 3069).

Trubičky na každé straně předního nosiče jsem k úplné dokonalosti musel spilovat jen o pouhých 0,5 mm. Ta trubička totiž vymezuje díru mezi střechou a gumou, která na ni dosedne a původně to nesedělo úplně dokonale.

U zadního nosiče není potřeba pilovat nic.
Zadní nosič vyžaduje ale jinou úpravu - je potřeba odšroubovat černou plastovou patku z jedné NEBO z druhé strany šroubovákem s hvězdičkou. Pokud ho nemáte, doporučuju vzít nosič do Bauhausu/OBI a vyzkoušet až to bude sedět :) Stojí asi 20,- Kč. Jakmile patku odšroubujete, hliníkový profil zkraťte o 20 mm pilkou na železo, pak trochu „ojehlete“ hrany pilníkem nebo šmirglem, nasuňte zpátky patku a zašroubujte zpět šroubek (šroub je samořezný, takže do hliníku to jde jak po másle).

Teoreticky si můžete úpravu pilkou ušetřit tím, že objednáte nosiče velikostí M/L. Ale měřil jsem to a řekl bych, že vzhledem k tomu, že patky v tomto případě budou hliníkový profil obepínat jen asi na délce 2 cm, nebude toto řešení pravděpodobně moc stabilní.

Co se týká samotných nosičů kol, vybral jsem model Thule ProRide 598 v sadě 2 kusů za 5200,- Kč (opět existuje i v černém provedení). Výhodou těchto sad (2 až 6 ks) jsou sjednocené zámky. Stále se prodává i starší model 591, ten pořídíte o něco levněji, ale 598 je víc odladěný.

A to je celé :) Možná se to zdá být složité, ale není. Teď už jen zbývá dodat, že za tento postup nenesu žádnou odpovědnost a pokud vám někdy uletí kola ze střechy, nestěžujete si :) Pár fotek najdete na konci galerie.

VÝHODY:
- podle mého skvělý vzhled oproti standardním nosičům
- provedení nosičů je opravdu kvalitní

NEVÝHODY:
- na střechu se vejdou maximálně 3 kola (mám odzkoušeno pouze se dvěma)
- pro někoho možná cena




Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
To není moje tvorba
Pouze jsem použil recenzi kolegy co auto již prodal ale výborně se staral a vše důkladně rozepsal a mnoho mi zodpověděl i v poště.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Já ty lišty koupil přímo v Mazdě za cca 500 a namontovat sám, není to žádná věda. A nosiče mám originální Mazda a myslím že stojí cca 5000.
 
Taky bych se s nicim neparal a koupil original - jak cerny stresni listy, tak original nosic. Dohromady cca 6 tis Kc vc DPH.
 
Může někdo vyfotit ty jiné listy na autě? Respektive to místo rozdílu?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
ja by som kupil tak isto original, ale myslim ze tie Edge pre tento typ auta nieje. Aspon som ho nikde nenasiel - opravte ma ak sa mylim.
tie original listy si samozrejme kupim.
 
Může někdo vyfotit ty jiné listy na autě? Respektive to místo rozdílu?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Jsou úplně stejně, akorát jsou tam 4 výřezy a přes ně 4 plastové krytky, či se dají vyndat. Prostě celé ty černé listy na střeše vyndat.
 
Dobrý den. Může mi někdo poradit? Chci koupit střešní nosič na M3 2014, chtěl jít do origa nebo silnější od Thule, ale našel jsem na netu v Německu origo na Mcx3 za půl ceny, tak začal jsem pátrat a je tam malý rozdíl v nosních patkách - na M3 vyšší, budou teda pasovat c Mcx3 na M3?
čislo dilu na M3 - BHS2-V4-70, na Mcx3 dd2f-v4-701
 
Ahojte, ma niekto kupene tieto originalne nosice na M3 BN? Zaujimalo by ma, ako to vyzera v realite a ci su s tym nejake problemy. Cenovo mi to pride OK, kedze to vyzera na Thule. Asi to kupim, pokial to nezdrazie...

https://www.mazdashop.cz/Stresni-nosic-d1679.htm

Pripadne to niekto este aj kombinoval s boxom od Thule? Zaujimalo by ma, aku velkost realne este mozem kupit na Mazdu 3 hatchback.
 
Ahojte, ma niekto kupene tieto originalne nosice na M3 BN? Zaujimalo by ma, ako to vyzera v realite a ci su s tym nejake problemy. Cenovo mi to pride OK, kedze to vyzera na Thule. Asi to kupim, pokial to nezdrazie...

https://www.mazdashop.cz/Stresni-nosic-d1679.htm

Pripadne to niekto este aj kombinoval s boxom od Thule? Zaujimalo by ma, aku velkost realne este mozem kupit na Mazdu 3 hatchback.
Koupil jsem je společně s novým autem, cena tenkrát byla asi o 10% menší. Box nemám, montuju na to držáky na kola od Thule ("T" drážka). Za mě vyhovující, montáž je poměrně rychlá. Připomínám nutnost mít na autě lišty s otvory pro úchyty.

IMG_20210825_103314.jpg IMG_20210825_103524.jpg IMG_20210825_104358.jpg IMG_20210825_104626.jpg
 
Ahojte, ma niekto kupene tieto originalne nosice na M3 BN? Zaujimalo by ma, ako to vyzera v realite a ci su s tym nejake problemy. Cenovo mi to pride OK, kedze to vyzera na Thule. Asi to kupim, pokial to nezdrazie...

https://www.mazdashop.cz/Stresni-nosic-d1679.htm

Pripadne to niekto este aj kombinoval s boxom od Thule? Zaujimalo by ma, aku velkost realne este mozem kupit na Mazdu 3 hatchback.
Nosič je od Thule. Jen na krytce je nápis Mazda. Jak psal Vajny, musíš ještě koupit lišty s otvory. Já mám i box Thule Motion XT M (délka 175 cm).

IMG_20180907_104419.jpg IMG_20180907_104349.jpg
 
Jo, to je ono. Celá stará lišta se jen vycvakne a nacvakne se nová, která má otvory na nosiče. Práce asi na půl minuty.
 
Back
Top