• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Svetlá auto/off

Grey

člen KLANu
43
Zdravím, chcem sa opýtať skúsenejších.. Kúpil som mazdu 6 2.0 2010...ma to aj svetelný senzor? Pripadne neviem ako funguje spínač svetiel v režime auto... Myslel som ze bude svetlá vypínať podľa vonkajšieho svetla, jestli to ma teda senzor ale nič sa nedeje... Neviem teda aký je rozdiel medzi auto/off? Svetlá v obidvoch režimoch svietia...a xenóny tam sú d2s? Mam jeden doma z predchádzajúceho auta, či sa dá použiť
 
2010 je výroba nebo uvedení do provozu?
Pokud máš xenony, tak světelný senzor máš.
Jak auto režim funguje, záleží pro jaký trh bylo vozidlo vyrobeno a jaké nastavení ř.j. světel má. Pokud xenony svítí stále (až na polohu obrysovek), tak má vozidlo nastavené tzv. denní svícení a světelný senzor reguluje pouze vnitřní osvětlení. Pokud chceš, aby světelný senzor reguloval i xenony tak není problém viz.:

Řešení před FL: Denní svícení - DRL u Mazda6 GH
Řešení FL: Denní svícení - DRL u Mazda6 GH

Ano jsou tam D2S: Xenony, výbojky ;)
 
tak to nevim...v technicaku mam ze datum evidencie a v zatvorke rok vyroby 2010..v kazdom pripade xenony mam..ano xenony svietia stale az na polohu parkovacek..takze to bude tak jak pises...v podstate mi to tak vyhovuje,xenony vydrza dost dlho,akurat som nechapal proc to tak je nastavene,ale uz si mi to vysvetlil,tak dik :) jedine ze by som chcel na denne svietenie dorobit nejake LEDky,tak vtedy by to chcelo aby to svetelny senzor sam prepinal ale,nevim ani kam by sa dali umiestnit a kedze xenony vydrza dost dlho tak tuto vec asi nebudem riesit...jak to mas ty?
 
tak cital som nejake prispevky od teba ohladom toho denneho svietenia,uz viem zhruba ake su moznosti,ty to mas asi cez tie hmlovky,tym by som ale dosiel o prisvetlovanie do zakrut :) v kazdom pripadne moj najazd je uz ovela mensi ako kedysi,takze ja to riesit nemusim:)
 
Nahrej sem nebo do profilového obrázku fotku předku Mazdy a hned budeme vědět, jestli máš FL verzi nebo před.
Ano přesně kvůli dennímu svícení to tady s klukama i většinou "přestavujem" ;)
Přisvícení AFS do zatáček není u Mazdy mlhovkama, ale je v hlavních světlometech (u FL natáčecí čočka, u před FL H11 žárovka na vnitřní straně světlometu).
 
Tak to viem ze mam predface.. Poface ma tuším mlhovky gulate, take nemám.. Aha tak sorry, neviem prečo som si myslel ze to tie mlhovky prisvecuju.. Tak jel som s tým za tmy len raz a to po kúpe auta, tak som to neskúmal a pripadalo mi že to ide z mlhovek :)
 
A to prisvetlenie funguje aj počas dňa? Ci to nereguluje svet. senzor keďže počas dňa to je zbytočné..
 
Přiznám se, že teď si mě dostal. Ale řekl bych, že i ve dne.
Mně svítí xenony pouze ve tmě a páčku mám stále na polohu auto (zbytek svítí denní svícení), takže nemůžu soudit.
Jak budu mít cestu na Moravu, můžu kouknout na druhé GH (které má stálé svícení jako ty) a rozlousknout to (pokud nebudeš ty nebo kdokoli jiný rychlejší) ;)
 
Back
Top