• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí kontrolka "ruční brzdy" a "ESP" ( TCS / DSC )

LadyDoubleEl

rodinný člen KLANu
762
Zdravíčko,.. jdu s malým dotazem.

Poslední dobou se mi stává, že po nastartování se mi okamžitě rozsvítí kontrolka brzdového systému a ESP. Auto nejeví žádný problém v řízení, ani nic podobného. Po zahřátí ovšem tyto kontrolky zhasnou. Přijdu za dvě hodiny, zase chci někam jet a bum, zase svítí. :shifty:

Nějaké zkušenosti?

Edit Natural: Upraven název pro lepší vyhledávání
 
Poslední úprava:
Řešili jsme obdobný problém ;)

Po výměně baterie ve vozidle se začali rozsvicovat tyto kontrolky po nastartování svítili stačilo zhasnout motor a hnedka nastartovat a už se to nerozsvítilo až další den třeba ;)

Problém byl v kostrách vozidla stačilo očistit promazat :)

Jenže problém trval i potom tak pak diagnostika a bylo zjištěno vadné LZ čidlo kola ;)

Proběhla výměna čidla a od té doby všechno v pohodě :)


Tak kdyby někdy řešil podobný problém tak může to být i jedno s tohodle :)
 
Já tenhle problém se svítícíma kontrolkama vyřešila, ale den před vyřešením mi do toho ještě začalo vrzat u řidiče při zatáče a brzdění něco.. nevím co, ale jaksi nemám odvahu to přisuzovat těm kontrolkám .. nevím,... hauuu
 
Já tenhle problém se svítícíma kontrolkama vyřešila, ale den před vyřešením mi do toho ještě začalo vrzat u řidiče při zatáče a brzdění něco.. nevím co, ale jaksi nemám odvahu to přisuzovat těm kontrolkám .. nevím,... hauuu

Nedělá ti to plíšek od destičky že by byli sjeté a na hraně výměny ???
Kór jestli to dělá pouze při zatočení a ještě brždění
 
Myslím že más problém s destičkama jak píše Thomas.
Mě to taky dělá neplechu při brždění a včera se mi rozsvítili kontrolky ESP, TCS, protikluz a ruční brzda. Je fakt že to nereaguje na brzdy hned od zhora ale tak od půlky pedálu
Čekám do pražskýho srazu a pak se domluvím s Maxem ohledně toho co tam měl za desky a pořídím je. Snad to přestane :)
 
Nedělá ti to plíšek od destičky že by byli sjeté a na hraně výměny ???
Kór jestli to dělá pouze při zatočení a ještě brždění

Ahoj, pokud máš po Maxovi 323F tak pokud se ti rozsvítili tyto kontrolky a svítí ti stále tipuji to spíš na zadní senzory ABS ;) Četl jsem že tyhle modely na to hodně trpěli.
Nejlepší budeš mít diagnostiku a bude to jisté na 100%
 
Ahoj, pokud máš po Maxovi 323F tak pokud se ti rozsvítili tyto kontrolky a svítí ti stále tipuji to spíš na zadní senzory ABS ;) Četl jsem že tyhle modely na to hodně trpěli.
Nejlepší budeš mít diagnostiku a bude to jisté na 100%
Ahoj, jojo mám jí po maxovi :) Nesvítí to pořád, když už se to rozsvítí takstačí jen chcípnout a zas nahodit motor. Každopádně stejně pujde na přístroje :)Ahoj, jojo mám jí po maxovi :) Nesvítí to pořád, když už se to rozsvítí takstačí jen chcípnout a zas nahodit motor. Každopádně stejně pujde na přístroje :)
 
" Nesvítí to pořád, když už se to rozsvítí takstačí jen chcípnout a zas nahodit motor"


Přesně tohle nám dělalo na Mazdě také, svítili tyhle kontrolky a stačilo nastartovat nechat chvilku běžet chcípnout motor a znovu nastartovat a už nesvítili ale potom už to nepomáhalo a svítilo to pořád.

Původně to psalo chybu v CAN komunikaci tak jsem očistil komplet ukostření vozidla. A pak to hlásilo i čidlo a bohužel se muselo vyměnit jinak to svítili skoro pořád.

Takže si myslím že opravdu u Tebe to bude také čidlo :)
 
No, pánové.. nevěděla jsem co, brzdy jsme letos měnily, takže ty to dle mého asi ani být nemohly, ale bylo mi řečeno že prý silentblok, údajně podle zvuku. Ovšem pokud to někomu nedám do správných rukou, můžeme takhle polemizovat do alelujá. :shifty:
 
Asi dvakrát se mi stalo, že po nastartování zůstala svítit kontrolka DSC OFF, zhasla až po pár vteřinách. Stává se to, když mrzne (aspoň mi to tak připadá). Mám se na něco připravit? Kontrolka ruční brzdy nesvítí, ani žádná jiná kontrolka.

EDIT: A nejsem sám, tady někdo píše, že při -15 mu to po nastartování svítilo dokonce 5 minut: http://www.mazdaclub.cz/forum-tema/fungujici-nebo-nefungujici-dsc-50099
 
Poslední úprava:
Jj, mě teď při těch mrazech na Xedosu taky párkrát zůstalo viset TCS a po chvíli zhaslo. Vše ale funguje jak má, dneska několikrát vesele vyzkoušeno :smuggrin:
 
Je to naprosto normální při takto nízkejch teplotách.
Při studeném motoru se stabilizace automaticky deaktivuje, aby náhodou svým zásahem (kromě ovládání brzd omezuje i výkon motoru) nezpůsobila chcípnutí motoru.
 
Back
Top