• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí kontrolka ruční brzdy po výměně rádia

r1c1

člen KLANu
56
Zdar, na me GJ 2014 se mi začala rozsvícet kontrolka ruční brzdy i když není zatažená - jakmile ji lehce vytahnu a zase hodim zpet, zhasne - za minutu zase sviti ... zda se mi lehce ze je uvolnena, ale nevim jestli to nebylo i driv ... nevite kde je cidlo jestli hned u te paky? Pocitam ze bude posunute nebo neco ....
 
@r1c1 Ahoj, jako první určitě zkontroluj hladinu brzdový kapaliny. Tahle kontrolka ruční brzdy signalizuje i málo brzdovky. Pokud budeš mít brzdovky dost,tak čidlo je hned u páky ruční brzdy ve středovym tunelu.
 
@r1c1 Ahoj, jako první určitě zkontroluj hladinu brzdový kapaliny. Tahle kontrolka ruční brzdy signalizuje i málo brzdovky. Pokud budeš mít brzdovky dost,tak čidlo je hned u páky ruční brzdy ve středovym tunelu.
Díky za tip, dam vedet jak jsem dopadl - abych rozdelal stredovy tunel, musi pryc sedacky nebo se to dá i se sedačkama? Popr nekde nejaky navod jak postupovat?
 
@r1c1 Opravdu nejdřív koukni na hladinu brzdovky, ale zde návod na kontrolu spínače ruční brzdy a na demontáž středového tunelu aby jsi se k němu dostal.
Omlouvám se za blbě PDFovanej návod (dělal jsem to teď narychlo)
 

Přílohy

  • rucnibrzdagj.pdf
    535,8 KB · Zobrazení: 16
  • spinacrucnibrzdygj.pdf
    292,5 KB · Zobrazení: 10
@r1c1 Opravdu nejdřív koukni na hladinu brzdovky, ale zde návod na kontrolu spínače ruční brzdy a na demontáž středového tunelu aby jsi se k němu dostal.
Omlouvám se za blbě PDFovanej návod (dělal jsem to teď narychlo)
Ja jsem vděčný za cokoliv :D zachvilku jdu dolu k autu pro basu, tak se podivam :D
 
@r1c1 Opravdu nejdřív koukni na hladinu brzdovky, ale zde návod na kontrolu spínače ruční brzdy a na demontáž středového tunelu aby jsi se k němu dostal.
Omlouvám se za blbě PDFovanej návod (dělal jsem to teď narychlo)


Tak jsem koukal, vse je plne, pokud je to vzadu za motorem s cernym vickem a zlutym vykricnikem ... je to skoro plný. To bude asi to čidlo....

IMG_20200429_180902.jpg
 
Tak zkus to čidlo. ;) může v něm být vymačkaný kontakt
Ahoj,


až teprve teď jsem se dostal na tu kontrolu čidla, dostal jsem se k němu, snímá v poho (nebo aspoň tu chvilku co ho držím) ručka doléha až na to čidlo, myslím si, že to bude uvnitř toho čidla. Dokážeš mi prosím najít OEM kód?
JMZGJ596611175672

Vyměním to čidlo, počítám, že to bude stovková záležitost :)
 
Ahoj všem, tak jsem vyměnil čidlo ruční brzdy (hnědé) za originál a pořád stejný problém :-( .... zajímavé je, že pokud se mi rozsvítí indikace ruční brzdy tak stačí zatáhnout a povolit ruční brzdu a kontrolka zhasne ... a za 5minut znova ... je to otravné protože musím zapínat noční svícení :-( pak na palubovce hovno vidím kór když mám sluneční brýle :D někdo nějaký nápad? ... .čidlo brzdové kapaliny? - ale proč by pak vždycky pomohlo zatahnout a povolit ručku? ... @shr3k netušíš?
 
@r1c1 možná jsem trošku pomalejší, nebo si musím poposednout, ale proč musíš zapínat noční svícení, když chceš dát ruční brzdu a zase ji povolit? Na ten úkon ti přece stačí jen na 3 vteřiny volná pravá ruka.
 
@r1c1 možná jsem trošku pomalejší, nebo si musím poposednout, ale proč musíš zapínat noční svícení, když chceš dát ruční brzdu a zase ji povolit? Na ten úkon ti přece stačí jen na 3 vteřiny volná pravá ruka.

Nn spíš si neuvědomuješ co mám za problém a co všechno s tím souvisí resp. si nepochopil problém.

Když mně automaticky spíná a vypíná kontrolka ruční brzdy, (tzn. něco co souvisí s ručkou, přitom ji zataženou nemám) tak se automaticky vypínají a zapínaji světla pro denní svícení (aktivování ruční brzdy vypíná denní svícení a naopak) ... takže příklad, zrovna z dneška - jedu po silnici, přede mnou auto a najednou uhýbá do strany abych ho mohl předjet - pak si všimnu,ze na palubovce mi problikává kontrolka ruční brzdy (to problikávání je dost rychlý, takže pro to auto to vypadalo jako kdybych ho problikával světlama, přitom mám obě ruce na volantu).

Takže mám zatím dvě možnosti
1) zapnout světla pro noční svícení (ty nejsou propojeny s ruční brzdou)
2) Zatahnou lehce rucni brzdu aby to cidlo zaznamenalo a pak zase dam rucku dolu, tim mam nachvilku pokoj ale za 5min znova - nerad bych potkal policajty prede mnou zrovna kdyz to zackne brutalne problikavat

Cidlem to neni, to jsem vymenil za nove - nekde bude nejaky kontakt spatny, ale kde ? :-(

Mozna to popisuji jako idiot, ale lepe to nedam :D
 
Za sebe bych to opravdu přisoudil čidlu brzdový kapaliny - proto jsem se předtím ptal jestli jí máš dost. Stačí aby byla kapalina nekvalitní nebo se někdy udělala hodně pozdní výměna (nebo oba dva tyhle případy) a ten plováček v nádržce se může zaseknout. A může se zaseknout zrovna v tak blbý poloze že kmitá mezi "sepnuto/rozepnuto".
Ale je to jen teorie. Diagnostiku jsi zkoušel ?
 
Za sebe bych to opravdu přisoudil čidlu brzdový kapaliny - proto jsem se předtím ptal jestli jí máš dost. Stačí aby byla kapalina nekvalitní nebo se někdy udělala hodně pozdní výměna (nebo oba dva tyhle případy) a ten plováček v nádržce se může zaseknout. A může se zaseknout zrovna v tak blbý poloze že kmitá mezi "sepnuto/rozepnuto".
Ale je to jen teorie. Diagnostiku jsi zkoušel ?

Diagnostiku jsem zkoušel, nic nehlásí právě, auto nedetekuje žádnou chybu. Je to náhodná blikačka, občas svítí, občas bliká, občas se i sama zhasne. Ale poslední dobou jsem zjistil, že často je kontrolka sepnutá hned po nastartování. Ještě je jedna možnost co asi pomůže, odpojit konektor od toho čidla, ale radši bych měl vše v cajku.

Navíc, proč by pak vždycky pomohlo zatahnout rucku? jak kdyby se to tim resettovalo :)
 
Poslední úprava:
Když koukneš na schéma,tak čidlo hladiny brzdový kapaliny a čidlo parkovací brzdy jsou kabelově docela oddělený a až přes řídící jednotku jde info do budíků.
chybakontrolka.jpg
Já bych postupoval následovně:
1) vypojil bych konektor z hladinovýho čidla brzdový kapaliny a natvrdo ho v konektoru spojil kusem drátu - tím se určí jestli to dělá hladinový čidlo nebo ne
2) pokud by problém přetrvával,tak bych už šel čistě po kabeláži nebo spíš bych začal na konektorech jestli nejsou třeba špinavý/zoxidovaný... - konektory označený ve schématu (0922-104,0922-101,.....)
Protože jak vidíš tak ten blikavej "šum" tam může jíz klidně i z jednotky/konektoru rádia
To vše za předpokladu,že diagnostika nic neukazuje a taky že čidlo na ruční brzdě už jsi vyměnil jak píšeš
 
Poslední úprava:
Když koukneš na schéma,tak čidlo hladiny brzdový kapaliny a čidlo parkovací brzdy jsou kabelově docela oddělený a až přes řídící jednotku jde info do budíků.
Zobrazit přílohu 28868
Já bych postupoval následovně:
1) vypojil bych konektor z hladinovýho čidla brzdový kapaliny a natvrdo ho v konektoru spojil kusem drátu - tím se určí jestli to dělá hladinový čidlo nebo ne
2) pokud by problém přetrvával,tak bych už šel čistě po kabeláži nebo spíš bych začal na konektorek jestli nejsou třeba špinavý/zogidovaný... - konektory označený ve schématu (0922-104,0922-101,.....)
To vše za předpokladu,že diagnostika nic neukazuje a taky že čidlo na ruční brzdě už jsi vyměnil jak píšeš


Skvělé, díky za tipy! Dám echo jak jsem pochodil :)
 
Když koukneš na schéma,tak čidlo hladiny brzdový kapaliny a čidlo parkovací brzdy jsou kabelově docela oddělený a až přes řídící jednotku jde info do budíků.
Zobrazit přílohu 28868
Já bych postupoval následovně:
1) vypojil bych konektor z hladinovýho čidla brzdový kapaliny a natvrdo ho v konektoru spojil kusem drátu - tím se určí jestli to dělá hladinový čidlo nebo ne
2) pokud by problém přetrvával,tak bych už šel čistě po kabeláži nebo spíš bych začal na konektorech jestli nejsou třeba špinavý/zoxidovaný... - konektory označený ve schématu (0922-104,0922-101,.....)
Protože jak vidíš tak ten blikavej "šum" tam může jíz klidně i z jednotky/konektoru rádia
To vše za předpokladu,že diagnostika nic neukazuje a taky že čidlo na ruční brzdě už jsi vyměnil jak píšeš


Tak mi to nedalo a šel jsem to dolů zkusit. Když jsem odepnul konektor z brzdovky, tak zhasne kontrolka. Pokud jsem konektor propojil dratem, tak pak svitila kontrolka pořád .... co to znamena ? :D

Jinak jsem koukal a ten drat od konektoru je prelepeny paskou (izolace) a ta nevypada moc robustne, nicmene kabel nikde nečučí, ale koukal jsem a on míří přímo pod okno, nevím jak bych se tam dál dostal.
 
To znamená že ve výrobě moc nemysleli a dali tomu konektoru opačnej smysl :joy: Logicky a i z bezpečnostního důvodu by měla po rozpojení konektoru kontrolka svítit.
Tak ten konektor nech odpojenej (i bez drátku) a normálně se zkus projet. Pokud se ti kontrolka nerozsvítí,tak je problém vyřešen :mask:;)
 
To znamená že ve výrobě moc nemysleli a dali tomu konektoru opačnej smysl :joy: Logicky a i z bezpečnostního důvodu by měla po rozpojení konektoru kontrolka svítit.
Tak ten konektor nech odpojenej (i bez drátku) a normálně se zkus projet. Pokud se ti kontrolka nerozsvítí,tak je problém vyřešen :mask:;)

Jasný - teď se možná hloupě ještě zeptám, pokud se nerozsvítí, tzn, že chyba bude buď v kabeláži nebo v konektoru nebo v čidlu brzdovky, chápu to správně? :D

Ještě pak zkusím prostříknout konektor i čidlo čističem kontaktů ....

Každopádně mockrát děkuji za pomoc :)
 
Pokud se nerozsvítí tak je chyba v tom plováku v nádobce brzdový kapaliny (čidlo hladiny brzdový kapaliny). Tam pak bude záležet jestli se ho podaří "rozhýbat" a očistit nebo jestli už je tak kaput a bude třeba ho vyměnit. To se mění celá nádobka na brzdovku.
Ale popravdě si spíš myslím že bude jen zalepený nějakym bordelem. U takhle mladýho auta jsem ještě neviděl že by odešlo - bylo poškozený.
 
No to je sice hezké, že to bude čidlem brzdový kapaliny, ale to by přece nevyrušil tím že pohne ruční brzdou a navíc by mu to nemělo zhasnou denní světla, tak jako když zatáhne ruční brzdu. To by museli v tom Japonsku hodně pít to SAKÉ, protože kontrola ruční brzdy je společná a od ní snad bože nebudou zhasínat ty denní světla :-(
 
Back
Top