• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Svítí světlo, nejde vypnout

Tomáš Janík

nový člen
10
Zdravím, všiml jsem si že mi u mazdy (2.5gta) stále svítí žárovka v jednom světle (z pohledu řidiče na pravém světle). Myslím že je to zrovna ta žárovička co má svědomí funkci přísvitu do zatáček ... svítí neustále ať už světla zapnu,vypnu,dám na automat ..ikdž stojím před barákem a kola jsou rovně. Svítí ikdyž vypnu AFS, a právě jenom ta na pravé straně. Je možné že je ve druhém světle opačná žárovka prasklá (ať do toho nelezu zbytečně), pojistka nebo problém s funkcí přísvitu ?
 
No ale bych řekl že MAZDA 6 GH výbava GTA tedy apoň moje po Faceliftu má natáčecí XENONY a ne nějaký přísvit žárovnou. V popisu nemáš rok výroby, tak nevím.
 
Pardon, je to 2009, čili před face. Natáčecí bi-xenony jsem měl na octavii, tady je přísvit žárovkama ve světlometech, zapínají a vypínají podle natočení volantu.
 
OK, tak to musíš vyčkat odpovědi někoho se stejný fárem .... ale je jasné že nesmí svítit. Řekl bych že když vypneš zapalování tak zhasne ??? Jinak to laicky by vypadalo na slepený kontakt relé. které zapíná ten přísvit a pokud je to polovodičově bez relátka tak proražený spínací tranzistor, ale nemám schéma. Pochybuji že bylo špatné snímání natočení volantu, to by ti nesvítil přísvit když točíš na opačnou stranu (svítí když otočíš opačně ???).
 
To jsou parkovačky ne? Malá žárovka u masky?
Ty svití prostě pořád, alespoň u mě. Takže nejspíš bude jen prasklá.
Idealní je, vyměnit je rovnou za ledky. A na to se tě tu za chvílí ujme @Natural

P.S. před fl. má přísvit žárovkami, fl. má natáčení.
 
Ne, nejsou to parkovačky ... žárovička svítí pořád ikdyž jsou zapnutá normální světla při jízdě v noci. To by snad parkovačky nesvítili ... ? Běhěm dne zkusím vyfotit jestli se k tomu dostanu. A když už to tu bylo nadhozeno ...na kolik cca vyjde vyměnit je za LEDky ?
 
Tak parkovací svítí pořád, , když zapneš světla.
Vyměnit chceš ledky za parkovaci nebo za přisvit,nebo za oboje?
 
Tak pokud už měnit, tak samozdřejmě za oboje ...docela mi v noci vadí že přísvit má jinou barvu než xenon jelikož tam je klasika žárovka. Takle by to ladilo víc.
 

Podobná vlákna

Back
Top