• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Turbo pro 136 kW, olej v nasávaní a na vzduchovom filtri

lakilaki

výkonný člen KLANu
770
Pri 150.000 km som zistil ubúdanie motorového oleja v motore, diesel 2.2 136 kW .
Olej som menil každých 10-11000 km-ov napriek tomu so nezabránil predčasnému problému s turbom.

Vzduchový filter motora, nesie stopy oleja, dedukujem z toho, že olej uniká cez tesnenie turbo.
Čo mi poradíte , výmenu komplet turba, alebo len stredovej časti , za nový diel ? za repasovaný diel ?
Nevie niekto, od ktorého výrobcu pochádza originál turbo v Mazde 2.2 mzr-cd 136 kW ?
Turbo má takéto značenie ?

BL
turbodmychadlo
R2AJ-13-700B Low Power
R2AC-13-700E High Power ? ? ?
sada pístu základní
R2Y1-11-SA0
 
Ahoj. Spíš bych sundal hadici co vede vzduch z turba do intercooleru. Pokud tam bude hodně oleje, tak to chce repasovat turbo.
Tohle vypadá jako by tam šlo hodně oleje z horního odvětrávání motoru co je na víku motoru - můžeš sundat tu hadici a v ideálním případě by měla být suchá nebo jen lehounce špinavá. To pak může značit třeba jen ucpanej spodní PCV ventil na odvětrávání klikovky.
 
Demontuj trubku sání a zakvedlej osičkou kompresoru ne? Uvidíš, jestli to má vůli nebo co se s tím děje.
 
Nooo, ja som zostal tak "vykulený" :no_mouth: z toho, že sa mi objavili olejové výpary na vzduchovom filtri, že som v tom momente zabudol na všetky múdra, ktoré som sa tu, na Mazdaklane mohol a mal možnosť priučiť sa od vás :rolleyes:.
Vďaka za vaše usmernenia 👍👍 👍.
 
Cez víkend som skúšal vyhľadať vákuový "PCV " ventil pre odvetranie motora R2, jedna z možných príčin zanesenia oleja do systému nasávania vzduchu ....nenašiel som žiadny taký diel. :worried:
Je možné, že by podtlak vyrovnávajúci -systém- bol súčasťou vrchného krytu ventilov ?
Z fotografií krytu ventilov pre R2 mi vychádza, že podtlakový vývod do nasávacej hadice vzduchu z krytu ventilov nie je vymeniteľným dielom, ale súčasť krytu.

Pozná niekto odpoveď ?
Vďaka

Cover l1600.jpg Cover 1-l1600.jpg
 
Ahoj. Spíš bych sundal hadici co vede vzduch z turba do intercooleru. Pokud tam bude hodně oleje, tak to chce repasovat turbo.
Tohle vypadá jako by tam šlo hodně oleje z horního odvětrávání motoru co je na víku motoru - můžeš sundat tu hadici a v ideálním případě by měla být suchá nebo jen lehounce špinavá. To pak může značit třeba jen ucpanej spodní PCV ventil na odvětrávání klikovky.
Napísal som SS
 
Takto sa zaniesol olejom nový vzduchový filter po 900 km-ovej jazde na diaľnici.
Očakával som iný výsledok :worried:

Filter 850 km.jpg
 

Podobná vlákna

Back
Top