• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Ventilátor - vibrace

Tonda_15

výkonný člen KLANu
403
Nic podobného jsem zde nenašel, snad jsem nic nepřehlédl... Tak mám dotaz ohledně vibrujícího ventilátoru. S narůstající rychlostí foukání se zvyšují i vibrace a poslední dva stupně už jsou dost znatelné. Kamarád, co má taky 6ku GH, (sice po fl) dnes říkal, že jemu to jen víc fouká, bez vibrací, takže to asi nebude úplně normální stav.
Věděl by někdo, čím to může být, co, kde a jak zkontrolovat a jak to případně opravit?
Předpokládám, že bude buď špatně vyvážená, nebo poškozená "vrtule" ventilátoru, nebo nějaké ložisko...
 
Nespadl ti tam nějakej bordel při měnění kabinového filtru? Běžná "závada" a někde jsem tu psal, jak jsem vysypával z ventilátoru po koupi bukvice :D ;)
Zespodu je jeden šroub. Stačí sundat kastlík a celej ventilátor jde pěkně pryč. Sázím na to, že tam máš něco spadeného jenom (taky mi to na rychlé otáčky dělalo hrozný hluk) ;)
 
Filtr se měnil před cca třičtvrtě rokem, zkusím na to kouknout, když to jde tak jednoduše rozebrat.. ;)
 
Nespadl ti tam nějakej bordel při měnění kabinového filtru? Běžná "závada" a někde jsem tu psal, jak jsem vysypával z ventilátoru po koupi bukvice :D ;)
Zespodu je jeden šroub. Stačí sundat kastlík a celej ventilátor jde pěkně pryč. Sázím na to, že tam máš něco spadeného jenom (taky mi to na rychlé otáčky dělalo hrozný hluk) ;)
@Natural tady pěkně myslifikuje... Není tam jeden šroubek, ale celý tři!!! :D:D
Jinak ale měl pravdu ten chlapec..
20190105_112728.jpg 20190105_112812.jpg
Zaseknutý šutr mezi lopatkama ventilátoru... A je po vibracích.. Díky za rady. ;):)
 
Ono hodně poruch je triviálních.Vítej do klubu levných oprav.Mě také nefungovala el.zásuvka a nakonec jsem zjistil,že v té dutině je zapadlá koruna.Ještě,že to nezkratovalo.
 
Myslel jsem si, že to nebude nic závažného, jen jsem netušil, že ventilátor jde až tak jednoduše vyndat... :D
Takový opravy jsou nejlepší, když zjistíš, že je to úplná prkotina a zvládneš to opravit sám.. ;)
 
u GH je drnčení ventilátoru poměrně běžná věc, tak mi to na mojí dělávalo na nejvyšší stupně. Jen se dokopat k tomu se na to podívat :D
 
Jelikož jsem šikovnej a napadalo mi do větráku zase trochu bordelu, tak jsem udělal pár foto pro všechny, co budou mít tento "problém" do budoucna :D ;)
20190706_160416.jpg 20190706_160406.jpg
 
Ahoj, začali mi vibrácie ventilátora, prístup k nemu je niekde za priehradkou spolujazdca za kabinovym filtrom?
 
Ano viz. druhý příspěvek - za kastlíkem spolujezdce (pod kabinovým filtrem).
 
Když už je ventilátor z nějakého důvodu vyjmuty, má smysl ho na ložisku preventivně promazat?

Mazda 3 BN
 
Ne. Ten ventilátor by měl vydržet bez údržby aspoň 15 let.
 
Vzhledem k tomu jak ty auta stárnou tak už se k tomu přibližujeme. Moje má tento měsíc 14 let :D Takže by to možná něco chtělo
 
No, já sem se dnes taky pustil do výměny a troufám si tvrdit, že za těch 200 000 to snad nikdy nikdo nemohl měnit, všude, ale naprosto všude mám listí, 3 kila listí už sem i snad vytáhl ale při vytahování filtru mi muselo něco spadnout do lopatek ventilátoru (na konci videa jde slyšet to šustění listů a pomalé utichání)..teď mám místo toho sbíječku viz
Tak to zítra dám zkušenějším na vyčištění, snad to lopatky přežili nevím co tam mohlo spadnout... ale to co sem vytáhl byl čistej mazec. (Filtr na foto už byl třikrát silně oklepanej o zem, tohle byl jen pozůstatek).

281855097_490759659458009_1654416310563885141_n.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Loni na podzim mi tam myši natahaly asi 2 hrstí nakousané izolace a já se divil,že se větrák netočí.Ještě,že jsem to rozdělal zavčas,než by se spálil motor.
 
Back
Top