• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Volné vnitřní zpětné zrcátko - oprava

Max6

mistr Mazdího řemesla
3 177
Ahoj, jelikož naše autíčka postupně stárnou a jen od novýho roku jsem už 11x řešil vyklající vnitřní zpětný zrcátko, tak dávám návod jak si tenhle nešvar opravit samodomo během minuty.
Udělal jsem i krátký video pro ty co si nedokážou představit co to znamená mít "volný zrcátko".
Jediný nástroj mimo rukou co k tomu budete potřebovat je hvězdička torx o velikosti T15
IMG_20180702_131630.jpg
Jako první si rukou oddělíme od sebe kryt čidel za zpětným zrcátkem. Oddělujeme ho do stran od sebe. Uvidíte jak se začne veprostřed půlit.
IMG_20180702_131246.jpg IMG_20180702_131314.jpg
Poté co od sebe krytky oddělíme, tak z levé půlky vyhákneme kabeláž co vede k zrcátku, aby jsme mohli sundat i levou půlku krytu a měli lepší přístup.
IMG_20180702_131405.jpg
Uvnitř úchytu zrcátka je vidět malý šroubek na torx který je potřeba dotáhnout. Pokud je zrcátko již hodně volný, tak můžeme šroubek nejdřív malinko povolit, zasunout ho víc do úchytu (to je směrem dolů) a pak teprve šroubek utáhnout. Utahujeme silou ruky (neplatí pro Ramba, ty jen jemně), takže žádný ráčny, páky atd...
IMG_20180702_131449.jpg IMG_20180702_131734.jpg
Toť vše. Už jen zpátky k sobě zacvaknout krytky (zaháknout kabel do levý krytky) a hotovo. Teď musí být zrcátko jako kámen.
 
Ahoj lidi. Nemám sice volné vnitřní zpětné zrcátko, za to mám volný kryt pod volantem. Oba šroubky, co ten kryt mají fixovat zespod tam nebyly. Nevíte prosím někdo, jaké tam mají být? ..., popř. foto a rozměry? ..., nebo když by měl někdo nějaké plonkovní...
Co jsem tak od oka změřil, tak by tam snad mohl pasovat nějaký M4 s hlavou průměr 9mm, nejspíše imbus. Ale nevím, to je jen odhad.
 
Co jsem viděl tu dírku, tak bych to na vrut moc netipoval. Schválně to tak píšu, jestli aspoň někoho napadne jeden vymontovat, oměřit a nafotit. Kdyby mi chyběl jeden, tak to tu neřeším. Tipuji, že u všech skyaktivních ty šroubky budou stejné.
 
Jo, děkuji moc. ..., takže klasika..., frknu tam vruty a podložky a zapomenu. ;)
 
Jak je to s vnitřním zrcátkem u GHčka? Něco v něm hrká, nebo možná povrzává ten kloub, a potřeboval bych ho sundat.
 
Nejaky napad kdyz zpetne zrcatko je volne ze strany na stranu? Torx jsem utahl ale tady to vypada na problem uchyceni u zrcatka... Da se zrcatko nejak rozebrat?
 
Jak je to s vnitřním zrcátkem u GHčka? Něco v něm hrká, nebo možná povrzává ten kloub, a potřeboval bych ho sundat.
Mne vibroval plastový kryt čidiel, vyriešila to guma ktorou som vymedzil vôľu medzi krytom a sklom :). Teraz sa zas ozýva niečo :confused:(Asi clona spolujazdca)
 
Back
Top