• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vyhřívání čelního skla

Reddwarf

rodinný člen KLANu
824
Jednoduše řečeno - začla zima a bim zkouším rozmrazit a nic ani ťuk...než někam zajedu, prošel jsem si manual abych vyloučil pojistku ale nenanšel jsem ji..jen zadní vyhřívání - a to funguje...nevíte která to je - je sdružená s nějákou jinou? Popřípadě pokud zadní výhřev funguje bude zakopaný pes někde jinde? Dík
 
Mazda 6 má vyhřívané přední sklo??? Podle mě nemá...

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
že by mi při koupi lhali a prodali jiný typ auta.. :) ne vážně..opravdu má...jezdím v ní už nějáký pátek :) a předpokládám to tlačítko se symbolem výhřevu není jen atrapa
 
Není to výhřevu stěračů (plocha pod stěrači) a boky skla, kde se hromadí setřený bordel???
 
Musíš napsat,jaká Mazda 6.Dokud do výroby Mazdy zasahoval Ford,měli Mazdy ve vyšší výbavě vyhřívané sklo.
Dnes mají jen vyhřívaní pod stěrači.
 
Je to maximální ofuk čelního skla se zapnutou klimou. Je to nejlepší řešení. Před pár lety jsem měl ve služebním Superbu vyhřívání př. skla pomocí tenkých drátků. To je šílenost, za šera nebo tmy se s takovým sklem skoro nedá jezdit, láme se tam světlo ze světlometů protijedoucích aut.
 
Jednoduše řečeno - začla zima a bim zkouším rozmrazit a nic ani ťuk...než někam zajedu, prošel jsem si manual abych vyloučil pojistku ale nenanšel jsem ji..jen zadní vyhřívání - a to funguje...nevíte která to je - je sdružená s nějákou jinou? Popřípadě pokud zadní výhřev funguje bude zakopaný pes někde jinde? Dík
Ahoj, podle mě nová Mazda 6 nemá vyhřívání čelního skla... Jen pod stěrači a na boku, kde se hromadí bordel, jak už bylo řečeno.
 
aha.. tak ja mel právě stejny symbol na Mondeu..a tam to znamenalo vyhřev skla...tak teda nevím proč je to označneo jako výhřev čelního skla i v manualu
 
ale hold člověk se pořád učí..tak aspoň nemusím hledat pojistku...pokud to má mazda vymyšlený jako tlačítko na maximální foukaní na sklo :)

add Vocho...koukam že popis mi tu nějak vypadl..hned to jdu napravit :)
 
Ano, to tlačítko, co píšeš je maximální ofuk/maximální osušení čelního skla. není to vyhřívání. Vyhřívání skla je jen vzadu.
 
že by mi při koupi lhali a prodali jiný typ auta.. :) ne vážně..opravdu má...jezdím v ní už nějáký pátek :) a předpokládám to tlačítko se symbolem výhřevu není jen atrapa
Ten čudlík dělá tři věci: zapne větrák na max, nasměruje ofuk na přední sklo a zapne klimu, vysuší vzduch.
(Mondeo má opravdové vyhřívání odporovým drátem. Mým očím to nevadí a navíc dokáže sklo i odledovat a odmrazit během několika sekund.)
 
jj přesně tak to mondeo mělo, super věc a jak říkáš sklo bylo čisté během pár vteřin, proto když u mazdy psali výhřev čelního skla a symbol na ovladači je stejný jako u mondea passatu apod. aut očekával jsem, že to používá stejně i Mazda. Jelikož loňská zima byla slabá a já necestoval nikde po horách tak jsem tlačítko neměl potřebu používat. Zaskočilo mě to až dnes při ranních mlhách kdy auto sice bylo schované,ale pod stáním namrzla vlhkost a já chtěl odmrazit a ono nic :) tak jsem myslel hned na pojistky..no jak vidím i po dvou letech ježdění může být člověk překvapen :)
 
Jj, skutečný výhřev mám u Supa, je prakticky neviditelný - a to nemám už ani origo sklo a je vyměněné. S tím tlačítkem a popisem nebuď smutnej, dříve jsem si taky naběhl.
 
já mam na jednom autě, zmíněný ford..., vyhřívané přední... funguje to sqele, ale jen před spolujezdcem, řidičova půlka nic :D Má natržený přívodní drátek... Ale u spolujezdce prima, pár sekund a je to :)
 
Tak podle obrázku je vše v pořádku, ikona sedí. Pro výhřev/rozmrazování čelního skla odporovým drátem se používá jiný piktogram.
1. rozmrazení čelního skla ofukem
2. rozmražení čelního skla odporovým drátem
3. rozmražení zadního okna/zrcátek

kontrolky.jpg
 
Back
Top