• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Výměna oleje

zed

výkonný člen KLANu
225
jaký klíč bych si měl pořídit na filtr na mazdu 6 GL 2,0 r.v. 2017 107kw? Díky
 
jaký klíč bych si měl pořídit na filtr na mazdu 6 GL 2,0 r.v. 2017 107kw? Díky
Záleží jaký budeš používat filtr. Sky-G používá patronový (plechový) filtry a třeba na origo filtr je jinej klíč než na MANN. Na povolení ti stačí kleště - pokud nemáš ten miskový klíč přesný velikosti nebo aspoň páskový povolovák. Sice je lepší dodržovat utahovací moment, ale bez problému stačí utáhnout silou ruky (pokud máš aspoň nějakou sílu)
 
Poslední úprava:
Tak na nejnovější filtry 1WPE-14-302 by měl být 65mm 14ti hran
https://www.ebay.com.au/itm/303398632340
A pro starší typ filtru (stále nejvíce používaný) PE01-14-302 by měl být 65/67mm 14ti hran. <- EDIT
Teď jsem to v rychlosti našel na netu tak to neber jako 100% info.
Pokud by jsis kupoval sadu těhle hrníčkových klíčů na olejový filtry tak NEdoporučuji kupovat ty plechový (černý). U mě na dílně vydržely cca 2 měsíce než se vytahaly a začaly přeskakovat (obzvlášť když to předemnou nějaký Bivoj dotáhnul na krev) a po roce jsem celý kufr vyhodil.
EDIT: tak jsem našel obrázek velikostí tak koukni (na PE01-14-302 by údajně měl být 68,5mm)
61RdEXbHXvL._AC_SL1200_.jpg
 
Poslední úprava:
ok, díky. no já jdu teď asi na poslední garančku v záruce, tak se juknu jaký přesně filtr tam je a podle toho to teda koupím
 
Já ti jen 100% můžu říct že na filtry MANN W6018 (pro Sky-G) je 66mm 14ti hran. Ten totiž používají všichni moji zákazníci.
@zed
 
OK, A ta kvalita je teda srovnatelná s mazdou? Na předchozím Gy dieslu jsem taky kupoval origo filtr, protože mě někdo říkal, že ta kvalita je jinde než u ostatních. Nevím jak je to tady u benzínu u Sky-G....ale pokud odborník jako ty řekne že je to ok, nemá cenu řešit originál a ještě uštřím ;)
 
@zed Přiznám se bez mučení že když se ke mě dostane Sky-D nafta tak tam jezdím do Mazdy kupovat origo filtr. Ale to je daný tím jak jsou tyhle nafťáky mega poruchový (hlavně ty starší kde lítaly šupiny v oleji) a i Mazda ty filtry "upgraduje" jak na běžícím páse. Ale u benzínu (všech - nejen Sky-G a i všechny nafty - mimo zmíněných Sky-D) používám léta zásadně filtry od MANNu protože i v testech vycházejí suprově. Kdyby jsi ale do Sky-G chtěl koupit ještě nějakou jinou značku tak si pohlídej aby ten filtr NEMĚL zpětnou klapku (anti drainback valve). Tu filtry pro Sky-G mít NESMÍ byť výrobce bude sebevíc tvrdit že do Sky-G pasuje.
cs_olejovy_filtr_005.jpg
 
Jen pro pořádek jsme v GH sekci, ať to někoho neplete

A jo vidíš. toho jsem si nevšiml, myslel jsem že je to všeobecné téma, proto můj dotaz i ke GL. Tímto se omlouvám, ale i tak děkuji za fundovanou odpověď
 
Tak na nejnovější filtry 1WPE-14-302 by měl být 65mm 14ti hran
https://www.ebay.com.au/itm/303398632340
A pro starší typ filtru (stále nejvíce používaný) PE01-14-302 by měl být 65/67mm 14ti hran. <- EDIT
Teď jsem to v rychlosti našel na netu tak to neber jako 100% info.
Pokud by jsis kupoval sadu těhle hrníčkových klíčů na olejový filtry tak NEdoporučuji kupovat ty plechový (černý). U mě na dílně vydržely cca 2 měsíce než se vytahaly a začaly přeskakovat (obzvlášť když to předemnou nějaký Bivoj dotáhnul na krev) a po roce jsem celý kufr vyhodil.
EDIT: tak jsem našel obrázek velikostí tak koukni (na PE01-14-302 by údajně měl být 68,5mm)
Zobrazit přílohu 27210
Práve mám ten starší typ (PE01-14-302B-9A) originál Mazda filtru (K3804) doma. Je to presne 66.5mm (možná to ešte niekoho bude zaujímať v budúcnosti).

Mimochodom uťahovací moment je podľa info na balení 12-16 Nm, resp. utiahnuť jednu otáčku od prvého kontaktu s opačnou stranou.
 
Jen tak pro info, dnes nákup olejového filtru S550-14-302 9A , Mazda - FEDERAL CARS Liberec - cena 462,50.- Kč /ks s DPH... ;)
 
Jen tak pro info, dnes nákup olejového filtru S550-14-302 9A , Mazda - FEDERAL CARS Liberec - cena 462,50.- Kč /ks s DPH... ;)
Já kupoval nedávno taky u Autotip Halfar Dolní Benešov. Bral jsem rovnou dva kusy ať mám na celý rok a pán mi říká, za každý kus vám dám slevu 10% čili dohromady 20%. Jeden finálně vyšel na 370 s DPH. Tím pádem bez slevy by stál stejně jako tebe jestli dobře počítám. To jsem zvědav jestli tu slevu dostanu i příští rok když jak koukám některé autorizáky nedávají nic.
IMG_20220315_183238.jpg
 
Back
Top