• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna parabol v bi-xenonu

Barry

nový člen
22
Přátele předem se omlouvám jestli už to tady někdo řešil. Ale hledal jsem na nenašel. Moji blbosti jsem si odrovnal parabolu v bi-xenonu M6 2013 GJ. Potřeboval bych ji vyměnit (jestli to teda vůbec jde a jde samotná sehnat). Neřešil to už někdo z vás? Nebo neznáte nějakého machra co to dělá? Díky moc.
 
Jak se to povedlo?
Napiš klukům z DobreSvietime ;)
 
Jak se to povedlo?
Napiš klukům z DobreSvietime ;)
Úplně jednoduše. Vyměnil jsem xenonové žárovky...a blbec jsem jednu nezajistil pružinkami ??‍♂️. Takže povypadla a opřela se zevnitř o parabolu. Žárovka praskla a plastová objímka se natavila všude kolem i na parabolu. Jsem kokot no ?‍♂️. To je tak, když se na práci 100% nesoustředíš a děláš hromadu jiných kravin.
 
N
Přátele předem se omlouvám jestli už to tady někdo řešil. Ale hledal jsem na nenašel. Moji blbosti jsem si odrovnal parabolu v bi-xenonu M6 2013 GJ. Potřeboval bych ji vyměnit (jestli to teda vůbec jde a jde samotná sehnat). Neřešil to už někdo z vás? Nebo neznáte nějakého machra co to dělá? Díky moc.
Nebo v nejhorším zkusit koupit na vrakovišti.
 
Nechával někdo z vás dělat u Dobre svietime repas adaptivních bixenonů (komplet - plexi, paraboly, čočky) na Šestce GH po faceliftu? Mně napsali, že na moje auto plexi nedokážou sehnat, tak mě zajímá, jestli má někdo stejnou zkušenost :/ Viditelnost už je vážně špatná, přesvítí mě kdejaké auto s halogeny.

Vidím to tak, že budu muset někde nechat repásnout alespoň ty paraboly a matné plexi rozleštit, což ale není řešení na dlouho. Radši jsem odpojil i ostřikovače, ať se to tak rychle nezhoršuje.
 
Nechával někdo z vás dělat u Dobre svietime repas adaptivních bixenonů (komplet - plexi, paraboly, čočky) na Šestce GH po faceliftu? Mně napsali, že na moje auto plexi nedokážou sehnat, tak mě zajímá, jestli má někdo stejnou zkušenost :/ Viditelnost už je vážně špatná, přesvítí mě kdejaké auto s halogeny.

Vidím to tak, že budu muset někde nechat repásnout alespoň ty paraboly a matné plexi rozleštit, což ale není řešení na dlouho. Radši jsem odpojil i ostřikovače, ať se to tak rychle nezhoršuje.
Já jo, komplet ale na GJ. Musím říct, že jsou jak nové a svítí neskutečně. Rovnou jsem vyměnil i žárovky (výbojky) za nejsilnější od Osramu. Komplet repas bez žárovek vyšel na 350€, ale musíš jim to poslat nebo přivést do Brna.
 
Mně napsali, že na moje auto plexi nedokážou sehnat, tak mě zajímá, jestli má někdo stejnou zkušenost :/
A proč potřebuješ nové plexi? Máš popraskané nebo už je někdo (klasicky) přeleštil a tím zničil?
Pokud jsou jen zašedlé stářím, tak nové plexi nepotřebuješ a nech udělat jen komplet repas (vnitřek + plexi) ;)
Plexi budou zase na mnoho let vypadat jako nové: https://www.mazdaklan.cz/threads/naturalova-6-gh-lilac-silver.665/page-8#post-103899
 
Psal jsem v září do Dobre Svietime a tam se právě rovnou bavili o nových plexi - prý je tam víc druhů a nebyli si jistí, zda je seženou (nakonec ne). Nepadla zmínka o repasu :eek: Pokud by to jinak zvládli na počkání, co nejdřív bych do toho šel.
 
Back
Top