• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Výměna těsnění pod hlavou

Kato33

nový člen
5
Mohli by jste mi prosím poradit? Zakoupil jsem mazda cx 5 2012 2.0 benzín 121kw najeto 150000km. Auto přestalo topit a zjistilo se že v chladiči chybí cca 3 litry vody. Po dolití vody auto opět topí, ale při kontrole víčka oleje objevil se v hrdle bílý šlem a hladina oleje stoupla dle měrky o cca 2 litry. Vypustili jsme olej který byl měněn cca 600km před tím než auto přestalo topit. Celkové množství vypuštěného oleje bylo cca 7,5 litru přestože při výměně bylo nalito 4,2 litrů. Olej jsme nechali odstát 2 dny jestli se voda oddělí od oleje ale to se nestalo a olej nevypadá úplně nejhůře ale nemá původní barvu. Studený start motoru normální nic neklepe, neškube, žádný bílý dým z výfuku. Usoudili jsme že půjde o prasklé těsnění pod hlavou, popř prasklinu hlavy nebo prostoru mezi válci. Víte o někom kdo by to uměl opravit a pokud ano tak kdy, za kolik a jak dlouho by oprava trvala?Pokud možno severní Morava (Třinec) Děkuji za pomoc a odpověď.
 
Poslední úprava:
Žádné servisní zásahy v první linii.

NEJPRVE udělat "test přítomnosti spalin". Až pak něco řešit. S autem doporučuji nejezdit do doby, než se odhalí příčina. Opravit to musí umět každý normální servis - taky nevidím odkud jsi. Můžeš zvolit klidně například některý ze sítě servisů Bosch servis - to jen pro příklad, pokud nemáš nikde žádného mechanika a do autorizáku nechceš (cena).

Stačí zakoupit test : https://www.uni-max.cz/produkty/aut...ery/tester-uniku-spalin-do-chladiciho-systemu
A provést jej : zde od času 06:10 -
Nebo zde :

Nerozdělávat nic, dokud nebude proveden tento test ! Akorát by to stálo ranec peněz, nicméně pokud přibývá olej, tak je to celkem jasný. To nebude únik z radiátoru topení, ale pro jistotu si zkontroluj stav koberců pod nohama řidiče a spolujezdce.

Co se týče šlemu - neviděl jsem jak moc to je. Ale drobný nános na víčku oleje je běžný, pokud se jezdí hlavně krátké trasy po městě (2km sem, tam atd..)
 
Poslední úprava:
Mohli by jste mi prosím poradit? Zakoupil jsem mazda cx 5 2012 2.0 benzín 121kw najeto 150000km. Auto přestalo topit a zjistilo se že v chladiči chybí cca 3 litry vody. Po dolití vody auto opět topí, ale při kontrole víčka oleje objevil se v hrdle bílý šlem a hladina oleje stoupla dle měrky o cca 2 litry. Vypustili jsme olej který byl měněn cca 600km před tím než auto přestalo topit. Celkové množství vypuštěného oleje bylo cca 7,5 litru přestože při výměně bylo nalito 4,2 litrů. Olej jsme nechali odstát 2 dny jestli se voda oddělí od oleje ale to se nestalo a olej nevypadá úplně nejhůře ale nemá původní barvu. Studený start motoru normální nic neklepe, neškube, žádný bílý dým z výfuku. Usoudili jsme že půjde o prasklé těsnění pod hlavou, popř prasklinu hlavy nebo prostoru mezi válci. Víte o někom kdo by to uměl opravit a pokud ano tak kdy, za kolik a jak dlouho by oprava trvala?Pokud možno severní Morava (Třinec) Děkuji za pomoc a odpověď.
Díky za rady. Bohužel už je potvrzeno že problém bude v prasklém nebo podfouklem těsnění v tom lepším případě a v horším prasklá hlava nebo blok a to se zjistí až to sundaji. Toho šlemu na víčku bylo do velké štamprle a u spolujezdce suchoučko. Sháním servis v okolí Třince a autorizak nebrat.
 
Kato 33 - co Polsko ? Máš to kousek a dohledat servis s legitimně kladnými recenzemi by v dnešní době nemusel být problém. Navíc (konstatování, ne urážka) tam polovina z vás lidí bydlících má rodiny, nebo známé. Vlastně včetně mě...Mám taky jednu větev rodiny v Třinci. Na CZ straně v té lokalitě nevím o nikom solidním.
 
Ahoj, nechci být poslem špatných zpráv a opravdu doufám že se teď hodně pletu a není to tvůj případ, ale u Mazdy (benzínů) většinou platí, že pokud jde vzduch/spaliny do vody, tak je to špatný těsnění pod hlavou nebo zkroucená dosedací plocha hlavy. Pokud jde ale olej do vody nebo voda do oleje,tak to bývá prasklá hlava. Fakt to ber jen jako zkušenost, která ale nemusí být vždy 100% a doufám že u tebe to je jen to těsnění pod hlavou.
 
Možná že bývalý majitel ví víc a proto ho prodal.......
i to je možné ,ale ta voda se tam objevila až ted během ujetí 50km.předtim 100km v plzni a potom cca 600km během cesty sem taky v pohodě

Ahoj, nechci být poslem špatných zpráv a opravdu doufám že se teď hodně pletu a není to tvůj případ, ale u Mazdy (benzínů) většinou platí, že pokud jde vzduch/spaliny do vody, tak je to špatný těsnění pod hlavou nebo zkroucená dosedací plocha hlavy. Pokud jde ale olej do vody nebo voda do oleje,tak to bývá prasklá hlava. Fakt to ber jen jako zkušenost, která ale nemusí být vždy 100% a doufám že u tebe to je jen to těsnění pod hlavou.
prasklá hlava jde zavařit ne?

Kato 33 - co Polsko ? Máš to kousek a dohledat servis s legitimně kladnými recenzemi by v dnešní době nemusel být problém. Navíc (konstatování, ne urážka) tam polovina z vás lidí bydlících má rodiny, nebo známé. Vlastně včetně mě...Mám taky jednu větev rodiny v Třinci. Na CZ straně v té lokalitě nevím o nikom solidním.
polsko by nebyl problém,ale nechtějí vzít celé auto pouze hlavu
 
Poslední úprava:
Mohli by jste mi prosím poradit? Zakoupil jsem mazda cx 5 2012 2.0 benzín 121kw najeto 150000km. Auto přestalo topit a zjistilo se že v chladiči chybí cca 3 litry vody. Po dolití vody auto opět topí, ale při kontrole víčka oleje objevil se v hrdle bílý šlem a hladina oleje stoupla dle měrky o cca 2 litry. Vypustili jsme olej který byl měněn cca 600km před tím než auto přestalo topit. Celkové množství vypuštěného oleje bylo cca 7,5 litru přestože při výměně bylo nalito 4,2 litrů. Olej jsme nechali odstát 2 dny jestli se voda oddělí od oleje ale to se nestalo a olej nevypadá úplně nejhůře ale nemá původní barvu. Studený start motoru normální nic neklepe, neškube, žádný bílý dým z výfuku. Usoudili jsme že půjde o prasklé těsnění pod hlavou, popř prasklinu hlavy nebo prostoru mezi válci. Víte o někom kdo by to uměl opravit a pokud ano tak kdy, za kolik a jak dlouho by oprava trvala?Pokud možno severní Morava (Třinec) Děkuji za pomoc a odpověď.
Dobrý den, stalo se mi to stejné, jak jset dopadl, čím to bylo? Díky
 
Back
Top