• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Výměna zadních ramen - problém s díly

Goopedy

člen KLANu
30
Zdravím.

Rozhodl jsem se pro nástřik své Mazdy 6 GH Combi. Při kontrole v Mratíně, kde sem chtěl nechat dělat nástřik jsme se domluvili, že bude dobré nejdřív vyměnit ramena.

Zajel jsem za mechanikem s tím, že koukneme co by se mělo ještě vyměnit, popřípadě jaké si mám sehnat díly (dělá pouze Škodovky, takže si díly sháním sám).

Následně jsem byl dost překvapen, kdy jsem zjistil, že dostupnost zadního levého ramene je v ČR nulová. Tudíž jsem se uchýlil pro ebay, kde jsem dohromady obě ramena pořídil za 4300,- Kč v přepočtu i s dopravou, kdy se jednalo o UK shop se skladovými zásobami v německu. Dodání do 4 dní.

Následně sem začal shánět excentrické šrouby + šrouby, které drží na druhé straně ty ramena. Excentr nakonec v sadě vychází nejlépe zase přes eBay za 600,- Kč i s poštovným.

Aktuálně však řeším dostupnost obyč aretačních šroubů (9YA02123KA; 9YA0-21-23K; 9YA02123K; 9YA0-21-23KA; 9YA02123KA + matice 9YB04-1221D), které jsem našel, že by mě vyšel šroub za 1000,- Kč bez matice.

Zkusil jsem i poptat Mazdu ofiko, pro informaci přikládám screen, který mi poslali, s tím že to vychází dost draho.

Máte někdo zkušenost, stránku popřípadě nápad, nebo samotné šrouby doma, třeba jen kvůli změření? Napadlo mě zda to nezaměnit jinou automobilkou. Popřípadě dával někdo na auto třeba obyčejné šrouby běžně dostupné?

Opravdu se mi nechce dávat 2000 za "obyčejné" šrouby.

Předem díky za každý názor a komentář. Jsem dost bezradný.

unnamed.png
 
Zkus amayama.com, odtam beru takový to drobotisko, krytky šrouby atd, vychází to o dost levněji jak u nás, dodání většinou 14 dní. Klasický díly jako ty ramena tam už rozdíl nebude ale excentry by mohly být za zajímavou cenu. Hledat dle OEM kódů

Ony ty šrouby obyčejný nebudou, budou kalený pevnostní aby se nestřihly.
 
Poslední úprava:
Zkus amayama.com, odtam beru takový to drobotisko, krytky šrouby atd, vychází to o dost levněji jak u nás, dodání většinou 14 dní. Klasický díly jako ty ramena tam už rozdíl nebude ale excentry by mohly být za zajímavou cenu. Hledat dle OEM kódů

Ony ty šrouby obyčejný nebudou, budou kalený pevnostní aby se nestřihly.
Díky.

Vypadá to nadějně. Sice píšou u počtu kusů >1, ale v popisu je že díl je možno dodat, ale nneí znám přesný počet kusů. Asi to hned objednám.

S tou pevností šroubů je mi to jasné no. Už tehdy jsem chtěl něco u nás v kovovýrobě udělat na motorku a řekli mi, že to klidně udělají ale nebudou brát záruku na to, že to bude pevnostně v pořádku. Jednalo se o přední osu kola no.
 
Můžeš zkusit i carspeed.pl Zaměřuje se na dovoz origo dílů. Pár věcí mi naceňoval a levnější to bylo vždycky. Uměl i hodně slušně poradit a měl přehled o dílech a jejich modifikovaných verzích.
 
Na Slovensku ho mají a exentr jsem objednal na model GG,je stejný jako na GH.
 
Aktuálně však řeším dostupnost obyč aretačních šroubů (9YA02123KA; 9YA0-21-23K; 9YA02123K; 9YA0-21-23KA;
Vzdyt jsou to obyc pevnostni srouby. Ty ja kupuju ve meste v pematexu. Tridu 10 i tridu 12 maji i ruzna stoupani zavitu atd. Koukni na jejich web a zkus napsat poptavku nebo najdi ve svem okoli nejaky podobny obchod na spojovaci material. Stoji to par korun v porovnani s tim co jsi nasel.
Na GG jsem bral excentry (listopad 2020) Febest 2x 137 plus podlozka se kupovala zvlast 2x 85.
 
Poslední úprava:
Ahoj, můžete mi poradit, kde kromě Mazdy bych mohl sehnat zadní táhlo vlečený GS1D-28-200C (pravé) a GS1D-28-250C (levé) ? V mazdě za to chtějí raketu... Díky.
 
Na tu zadní nápravu je většina věcí jen v originále a to ani některý ty originální věci nejsou nikde skladem. A gumový uložení rozhodně nebrat od té polské firmy, vydrží jen půl roku.
 
jasne len nebude to hned... tak malo to byt blizko k origu nedaval som pripomienku sport alebo race.
 
to by bola paleta na kolesach ak by som dal powerflex alebo strongflex ale ani tu sa neda vylucit ze ten zadok stvrdne. do origu som nemal chut a do febestu tiez nie tak ze skusim tuto cestu
 
Kolik že to vyšlo a kde jsi to koupil? Pokud by byla dobrá cena možná bych tu zadní nápravu nakonec udělal
 
tam kupujes vsetko v celku vymena diel za diel , ale uvidime ake to bude s tymto lebo FB recenzie na nich su take zmiesane ako sa asi vyspia tak spravia
 
Právě že podobně když vezmeš v potaz i dph a clo. Amayama je dobrá na malý a jednoduchý díly
 
Back
Top